Když Anna zmizela

Když Anna zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/bmid_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 4 271 83

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

After Anna , 2015

Michaela91
17.04.2018 4 z 5

Čtivé a pěkně napsané. Únosce jsem sice tušila už od půlky knihy a to knize nijak neubralo. Konec byl velké drama podle mě ale nebylo to vůbec špatné :)

Danago
03.04.2018 3 z 5

Julie se opozdí a její dcera Anna se právě v tu dobu ztratí ze školky. Nikdo neviděl pětiletou Annu z někým odcházet. Policie nemá žádnou stopu. Novináři najdou v Julii snadnou kořist a ani v rodině nemá Julie žádnou oporou.
Toto nám říká anotace, ale příběh je daleko složitější a má šokující pozadí. Je pravda , že pachatele čtenář odhalí velmi brzy, ale to neznamená , že dál není o čem číst.
Knížka není založená na akčnosti , ale spíš na tom co se odehrává v myšlení jednotlivých hrdinů.
Mě se knížka líbila, i když žádný super trhák nečekejte

lenka.g
24.03.2018 3 z 5

Tak mne tedy nenadchlo. Pachatel mi přišel zřejmý nejpozději od půlky knížky, zejména díky tomu, jak byly napsané pasáže o něm. Že toho pachatel spáchal víc než jen únos Anny, bylo taky jasné hned, takže mně celý příběh připadal zbytečně protahovaný, málo překvapivý, nepříliš uvěřitelný (mám na mysli zejména okolnosti zmizení, ale nechci spoilerovat) a hlavně plný nepříjemných emocí. (Což i chápu, chyba bude ve mně, protože momentálně jsem přesycená knihami, kde je fůra hysterek ;) - například Osudné rozhodnutí nebo Mrtvá)

únosy dětí

Alex Lake