Kdybys mě teď viděla

Kdybys mě teď viděla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4013/bmid_kdybys-me-ted-videla-FJx-4013.jpg 4 286 286

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

If you could see me now , 2005

kuti
21.06.2012 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla trochu zklamaná. Chtěla jsem opravdový příběh ze života a ne pohádku s neviditelnými postavami. Ale v průběhu čtení mě to děsně chytlo. Nejen samotný příběh a milostná zápletka. Ale spousta hlubších myšlenek, které nám zprostředkovávali neviditelní přátelé. Takže fajn kniha. Na konci jsem měla pocit, že mi dala víc, než by mi dal ten obyčejný román, který jsem před otevřením čekala.

Clarisima
16.05.2012 5 z 5

Knížka , ke které se určitě vrátím. Přečetla jsem ji na jeden zátah a byla z ní jak omámená. Moc se mi líbí styl jakým Cecilia píše, i dospělí potřebují pohádky :-)

lenka2011
05.03.2012

souhlasím s Térou..nemohla jsem se do knihy začíst a na konci mi tekly slzy.

Petřiška
09.02.2012

njekrásnější knížka co jsem četla a to jsem jí četla už několikrát

Téra
07.10.2011 3 z 5

Ani nevím, co si o této knize myslet. Příběh sám o sobě mě nijak nezaujal. Některé pasáže mne však přiváděly až k slzám. Každopádně styl psaní této autorky se mi moc zamlouvá.

jasmína
17.07.2011 1 z 5

Čekala jsem reálnou knihu, bohužel marně..

Brambu
15.05.2011 4 z 5

Krásný příběh, tak trochu nereálný, tak trochu skutečný. Trochu pohádka, ale taky skutečnost reálného života a všechny starosti s ním související. Jde o svět jedné komplikované rodiny a imaginárního přítele, který se najednou objeví v jejich životě. Kdyby se tak všichni dospělí alespoň na chvíli každý den vrátili do svých dětských let, snili své sny a více by si plnily své fantazie, hned by byl svět krásnější a o tom tato kniha píše. Velmi krásné a na konci velmi smutné.

Tahle autorka po přečtení druhé knihy se mi začíná opravdu hodně líbit. Styl jejího psaní a hlavně její příběhy chytí za srdíčko a ne vždy končí happyendem. Nádhera!!!

Marťa123
30.03.2011

Ohodnotím dvěmi slovy: Krásná knížka.

Charmedka
14.03.2011 5 z 5

Tahle kniha je kouzelná,nejhezčí od Ahernový. Krásná,romantická,ale i smutná.

Malečka
30.11.-0001

takova milá pohádka pro dospěle :-)

Cecelia Ahern
irská, 1981