Kdo zabil Karen Silkwoodovou?

Kdo zabil Karen Silkwoodovou? https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32893/bmid_kdo-zabil-karen-silkwoodovou-Vul-32893.jpg 4 14 4

Mladá žena v bílé hondě jede po oklahomské silnici 74 na schůzku s redaktorem New York Times Davidem Burnhamem. Na sedadle vedle ní leží objemná složka dokumentů a mikrofilmů. Důkazy o porušování bezpečnosti práce a ztrátách plutonia v jaderné továrně společnosti Kerr-McGee. Napětí uplynulých týdnů, strach z ozáření i obavy z odhalení pomalu ustupují... Havarovaný vůz našli u dálničního můstku nedaleko Oklahoma City. Selhání, náhoda, nehoda nebo vražda? Případ byl velice podivný. Redaktor Rolling Stone Howard Kohn se vydává po jeho stopách...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Who killed Karen Silkwood? , 1981

K.larki
17.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jedna z nepochopitelne odložených knih k rozebrání. Na film se chci také podívat.
Kolik takových příběhu na světě je a ještě bude?:(

Kontryhelka
08.06.2023 5 z 5

Hodnotím velice kladně, jak knihu tak film. Cítila jsem z příběhu docela beznaděj a nechtěla bych být v kůži nešťastné paní Silkwoodové. Silný příběh, bohužel pravdivý.

kavu
04.09.2019 4 z 5

Kniha je podle mě dobrá, je napínavá, a hlavně je důležité, že je napsána podle skutečné události. Poukazuje na nebezpečí nakládání s radioaktivními látkami a na to, jak firmy zamlčují pro ně nepříjemné skutečnosti navzdory poškozování lidských životů.

Tess.96
02.09.2017 2 z 5

Příběh Karen Silkwood jsem z části znala díky filmu Silkwoodová (1983) s Meryl Streep. V knize je první čtvrtina knihy stejná jako ve filmu. Po smrti Karen se kniha věnuje dalším lidem, kteří pokračovali v jejím odkazu a bojovali za očistění jejího jména a za potrestání továrny, ve které pracovala a proti které vedla odbory. Bohužel tento zbytek knihy mně vůbec nebavil, přišlo mi to zdlouhavé a zbytečné. Nejvíce mně zaujal soudní proces, který je až na konci knihy. Myslím si, že ti lidé udělali skvělou věc pro Karen, ale je to vážně šílená a zbytečná nuda!