Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40882/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-nKS-40882.jpg 4 15 2

Felse série

Ve vesnici Comeford dojde k vraždě. Co na tom, že jsme nedlouho po II světové válce a oběť neměl nikdo rád. Vražda je jednou vražda a tak se pátrání ujímá seržant George Fels a jeho syn Dominik.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Fallen into the Pit , 1951

Chesterton
20.12.2017 5 z 5

Mému srdci jsou po přečtení celé historické řady tyto "obyčejné" daleko bližší asi pro velice lidský popis Felsovy rodiny. Tato patří k mojí top!!

siena
01.08.2015 5 z 5

Souhlasím, že příběhy bratra Cadfaela jsou čtivější. Atraktivnějšími je ale dělá hlavně prostředí, ne horší um autorčin. Edith P. v knihách s G. Felsem rozehrává "obyčejné" příběhy s "obyčejnými" zločiny a pohnutkami k nim vedoucími, s jejich následky:
"...kdyby to nebylo kvůli lidem, jejichž životy jsou teď převrácené naruby, přála bych si, aby to nikdy nikdo nevyřešil. Ale zamordovaná je vesnice, ne Helmut. Copak neexistuje žádný způsob jak z toho ven? Jenom jeden. Jít dál a vyjít na druhé straně - ať už se to cestou otočí kamkoliv. A čím půjdeme rychleji, tím líp pro každého zúčastněného!"

Zajímavý pohled na vyrovnávání se anglické společnosti s druhou světovou válkou...