Kde se touláš, Bernadetto

Kde se touláš, Bernadetto https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217842/mid_kde-se-toulas-bernadetto-vU6-217842.jpg 4 161 46

Nezřízeně vtipná kniha o dívce, která pátrá, kam že se to poděla její maminka. Bernadetta Foxová zmizela poté, co její patnáctiletá dcera Bee přinesla ze školy samé jedničky a začala se dožadovat slíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže nekonvenční architektka Bernadetta trpí akutní agorafobií – její alergie na město a lidi vůbec zašla tak daleko, že za ní vše vyřizuje virtuální asistentka v Indii. A cesta na konec světa? Na tu se opravdu necítí, a tak se radši vytratila. Její bystrá dcera Bee se ale rozhodně nehodlá vzdát. K tomu, aby se matce dostala na stopu, používá emailové zprávy, veřejné listiny, nejrůznější zprávy i tajnou korespondenci otce s psychiatričkou. A před čtenářem se postupně rozehrává neskutečně čtivý román o jedné dost výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Where'd You Go, Bernadette , 2012

LilianaFalcon
16.02.2015 2 z 5

Opravdu jsem se snažila, ale prostě jsem se přes první čtvrtinu knihy neprokousala.
Hvězdičky dávám hlavně za námět, protože ten se mi doopravdy líbil a vlastně stále líbí.

bookcase
06.02.2015 5 z 5

Knížka mě nadchla a dostala do kolen. Miluju romány psané v dopisech, mailech nebo vzkazech. Tahle byla opravdu propracovaná, palčivá i hořce humorná.

Kárl777
31.01.2015 5 z 5

moc příjemnej a veselej román o tom, že někdy vás lidi okolo s.rou jen tim, že prostě sou... a čim dýl vás štvou, tim těžší je si vzpomenout proč tomu tak vlastně je a nakonec prostě musíte odejít a začít dělat něco novýho, abyste měl chvíli klidu... postava Bernadette mi byla neuvěřitelně sympatická a plně jsme s ní soucítil... velmi příjemné odpočinkové čtení....

čika
30.01.2015 3 z 5

celko zabavne a neotrelo podany pribeh netradicnej rodinky....az na par kiksov a trosku neuveritelny koniec, ale dobre.
co vsak znizuje hodnotenie, je ten otrasny preklad. prosim, povedzte mi, kedy si vydavatelia uvedomia ze prekladatel nerovna sa doslovny prekladatel textu ale napr. aj dobry a sikovny stylista? achjaj. pre porovnanie, tesne predtym som uz 2x docitala knihy t. frenchovej, ktore su v slovencine brilantne prelozene.to sa hned inak hodnoti, ze.

lenkaknel
14.10.2014 5 z 5

Souhlasím s komentářem JanaDor, vše podstatné řečeno. Taky jsem se nechala zlákat slíbeným humorem. Spíš než salvy smíchu jsem pociťovala občasné pousmání, a přesto mě příběh naprosto dostal. Především kvůli formulaci "nezřízeně vtipná kniha" jsem čekala druhého Staříka, a to asi byla ta chyba.

JanaDor
27.09.2014 4 z 5

Anotaci měla tato kniha úžasnou, nejvíc mě nalákalo, že má být třeskutě vtipná. V tomto mě bohužel zklamala. Jako první musím říct, že se mi opravdu líbila. Ale ne proto, za co je inzerovaná. Vtipná na začátku byla, jsem se i zasmála, poté to šlo do vážnějšího tématu a spíše mi to přišlo smutné, i když tam byly nějaké vtipné věty.Chápu, že se kniha stala velmi prodávanou, ale pokud čekáte humor, tak asi záleží na vašem typu, jaký se vám líbí. Raději očekávejte svižně, lehce a čtivě napsaný román, který s nadsázkou ukazuje vztahy v jedné americké rodině. Pokud vám sedne, tak bonusem bude pro vás vtip, jemuž se zasmějete.