Kde se touláš, Bernadetto

Kde se touláš, Bernadetto https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217842/mid_kde-se-toulas-bernadetto-vU6-217842.jpg 4 161 46

Nezřízeně vtipná kniha o dívce, která pátrá, kam že se to poděla její maminka. Bernadetta Foxová zmizela poté, co její patnáctiletá dcera Bee přinesla ze školy samé jedničky a začala se dožadovat slíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže nekonvenční architektka Bernadetta trpí akutní agorafobií – její alergie na město a lidi vůbec zašla tak daleko, že za ní vše vyřizuje virtuální asistentka v Indii. A cesta na konec světa? Na tu se opravdu necítí, a tak se radši vytratila. Její bystrá dcera Bee se ale rozhodně nehodlá vzdát. K tomu, aby se matce dostala na stopu, používá emailové zprávy, veřejné listiny, nejrůznější zprávy i tajnou korespondenci otce s psychiatričkou. A před čtenářem se postupně rozehrává neskutečně čtivý román o jedné dost výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Where'd You Go, Bernadette , 2012

anibeni
25.06.2016 4 z 5

Nečekala jsem od této knihy nic než jen to, že s sebou prásknu na gauč a budu číst, protože v tom vedru se nic jiného dělat nedá.... A ejhle, přes nepříliš dobrý začátek se příběh docela rozjel a kniha mě začala bavit. Dočetla jsem ji s chutí do konce a najednou zjistila, že venku je už tři hodiny trvající bouřka a já tak měla skvělou náplň sobotního dne..
Jestli můžu doporučit těm, co se chystají tuhle knihu číst a jsou rozporuplní z komentářů pode mnou - nic neřešte, nic velkého neočekávejte a čtěte...

jllv
17.05.2016 2 z 5

Nevím co napsat. Kniha mě až tak nenadchla. Vtipná mi až tak nepřišla. Styl psaní - Email, články, dopisy - mi úplně nesedl.

teresinha
23.02.2016 4 z 5

Zatoulaná Bernadetta je prima čtení poskládané z nejrůznějších částí, jak to teď bývá celkem oblíbené. Je to knížka z mailů, vzkazů a mezi tím vším se odehrává vyprávění z pohledu Bee, což je Bernadettina dcera. Moc dlouho jsem uvažovala, jestli je to vlastně zábavná kniha. Jestli je vtipná. Protože to o ní někteří tvrdí a autorčin druh humoru přirovnávají třeba ke Staříkovi.

Mně to teda jako velká legrace nepřišlo, ale nechápejte mě zle, protože to je z mého pohledu dobře. Bernadetta je hrozně zvláštní postava, zezačátku mi lezla na nervy a nějak se mi nechtělo ji pochopit, ale s každou stránkou to bylo tak nějak lepší. Její dobrodružství je bláznivé jako ona sama a jsou v něm momenty, kdy si budete moct ukroutit hlavu, jak vám to bude připadat nemožné. Ale nějak to všechno dohromady funguje a je to vlastně napínavé až do posledního řádku.

marketa6067
11.02.2016 3 z 5

Poprvé jsem si ji prohlížela v knihovně a moc jsem se na ni necítila, podruhé už mi ležela na stole v obýváku a já přečetla jen prvních pár stran a po třetí jsem si musela prodloužit výpůjčku, protože se mi zalíbila a zajímalo mě, jak to s Bernadettou dopadne.
Bavila jsem se, místy mi příběh přišel přitažený za vlasy, což není na škodu, realita našich dnů bývá nudná a šedá a Bernadettin těžko uvěřitelný životní příběh ho oživí a rozveselí. Doporučuji, pokud chcete rozhýbat fantazijní mozkové závity :-)

MartinaF
16.01.2016 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale čekala jsem od ní víc. Pro mě je kniha trochu zklamáním. Ano, byla sice originální, ale postrádala jsem tam ten svěží humor, jak se píše na přebalu knihy. Ale zase knihu kriticky neodsuzuji, protože co se nelíbí mně, líbí se někomu jinému.

wiix
06.01.2016 3 z 5

Veľmi by som chcela, aby sa mi táto kniha páčila. Mala veľa svetlých stránok (humor, nápaditosť, zaujímavý štýl rozprávača), avšak všetko mi prišlo také umelé a vykonštruované ako dievčenský román o teenagerke v New Yorku.

Veru-Ka
06.11.2015 5 z 5

S knihou jsem se seznámila na letošním Listování. Byla tak skvěle podaná, že když jsem ji spatřila v knihovně, musela jsem si ji přečíst. Úžasně jsem se pobavila, Bernardettino chování mi je v mnohém dost blízké a humor spisovatelky mě oslovil.

AdélaV.
14.10.2015 4 z 5

Mně se ta knížka dost líbila - naprosto netradiční styl vyprávění příběhu, nepravděpodobné události a až absurdní scény :-) Mně to pobavilo. Taková naprostá oddychovka, zejména po tom, co jsem četla Rilkeho povídky... :-)

ApolenkaS
26.09.2015 5 z 5

Tak tohle je absolutně ulítlá knížka. Není to tak úplně můj šálek kávy. O to víc mě baví ji všem doporučit. Úleťárna zábavná, absurdní ale fakt vtipná. Ve výsledku takový milý příběh, že? No kdo by nechtěl mít Bernadettu za matku?!!! :)))

Verrrunka
27.05.2015 4 z 5

Zábavné a svižné čtení! Bernadetta je tak skvěle potrhlá, příběh byl místy absurdní, trochu mi to připomínalo Staříka.
Je to vážně čtivě napsané, ani chvíli jsem se nenudila a bylo mi poměrně líto, že už jsem na konci.

Šárka_D
26.05.2015 5 z 5

Bernadetto, jak já ti rozumim. A ne, že bych při čtení neměla trochu strach, že dopadnu jako ty (i když ty jsi arogantní a geniální, kdežto já jen arogantní). Humor mi sedl, slovní komiku a vypointované průpovídky můžu, maily městských paniček byly prostě bomba a Bernadetta je skvělá. Hvězdička navíc za obálku.

MagdalenaHalow
12.05.2015 3 z 5

Bylo to celé takové zmatené ,ale to by mi ani tak nevadilo. Spíš mi v druhé části dost vadilo chování Bee a konec se mi zdál dost useknutý a nedořešený.

amysa
03.05.2015 4 z 5

Co k této knížce říci? Názor, že anotace moc neodpovídá skutečnosti, ten už tady padl a souhlasím s ním. Zkrátka uděláte nejlépe, když si informace na obálce nebudete vůbec číst a postupně dáte jen na svůj vlastní úsudek. Já si dovolím přidat ještě jedno malé doporučení navíc a tím mám na mysli hlavně to, že doporučuji určitě vydržet až do konce! Ten začátek může působit opravdu trochu ztřeštěně a jak já s oblibou říkám "až moc americky":-) A může se stát, že vás ten začátek bude štvát a odrazovat, ale vážně, zkuste vydržet... I já jsem byla zpočátku spíš rozpačitá a o to víc mě příběh překvapil a potěšil... Rozhodně pro mě nebyl třeskutě vtipný, ale měl pro mě mnohem hlubší náboj, než jsem čekala... Víc prozrazovat nebudu, zkrátka kdo má náladu na kapku toho experimentování, ať se zkusí do Bernadetty začíst, může vás ještě příjemně překvapit!

Lost Soul
04.04.2015 3 z 5

Nebylo to zlé - měla jsem chuť přečíst si něco vtipného a tento bláznivý román tuto podmínku splnil. Možná tam těch nápadů bylo moc a bylo to až zbytečně moc překombinované a divoké, takže mám po přečtení trochu rozpačitý dojem. Nicméně doporučuji pro čtenáře, kteří mají chuť na něco lehčího.

ivousekk
31.03.2015 3 z 5

Neobvyklým způsobem napsaná kniha - většina děje je poskládaná z e-mailů, dopisů, vzkazů či faxů mezi několika postavami. Jejich prostřednictvím nahlédnete do života rodiny a hlavně do hlavy Bernadetty, která je geniální a trhlá zároveň.
Podle popisu knihy jsem čekala docela velkou dávku humoru, ta se bohužel nekonala. Takže pokud čekáte humor a vtip, tak budete zklamaní. Ale i přes tento nedostatek to bylo příjemné čtení. Nic co extra ohromí a vyrazí dech, ale určitě zažene nudu. Hlavně pátrání a moje vlastní zvědavost, jak a kam Bernadetta zmizela, mě nutilo číst dál a dál. Jen ten konec mi nepřešel úplně dotažený..
Takže 3* málo, 4* moc

snehule
20.03.2015 3 z 5

Zajímavě psaná, občas vtipná knížka. Jen ten konec mohl být dotaženější.

chanahd
01.03.2015 2 z 5

Kniha není nezřízeně vtipná. Ona není vůbec vtipná. Bernadetta mi přišla nepříjemná už od začátku a tak mi nějak bylo úplně jedno, zda se nakonec najde. Rozhodně to není kniha, ke které bych se někdy vrátila.

kikies
27.02.2015 3 z 5

Není to rozhodně k popadání se za břicho, jak se rozplývají kritici na zadní straně přebalu. Jedná se o náhled do života netradiční a dosti bláznivé (dobře, bláznivá je možná jen matka) americké rodiny psaný nezvyklou (nutno podotknout že originální) formou. Místy je to veselé, místy směšné, místy smutné až tragické... Hodnotím pozitivně jako velice zajímavý pokus, ovšem nejsem si jistá, do jaké míry sedla mně osobně ta roztříštěná forma textu... každopádně to bylo velice příjemné.

Petkulajda
27.02.2015 4 z 5

Knížka se četla dobře a bylo to příjemné čtení. Líbil se mi příběh a stejně tak i to, že nebyl napsán klasicky. Jen mi nepřišel moc vtipný, spíš úsměvný a to jen v některých pasážích. Ale i tak bych ho určitě doporučila dál.

Antoaneta
19.02.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala více ,nijak zvlášť mně nenadchla a že by byla nezřízeně vtipná mi také nepřišlo.