Kde bydlí lidské duše

Rozhovor s přední osobností české psychiatrie. Kniha čtenáře seznámí s životním příběhem prof. Höschla, ale především s jeho pohledem na témata jemu profesně blízká, související se zdravím a nemocí lidské duše a s možnostmi psychiatrické pomoci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94205/kde-bydli-lidska-duse-yaW-94205.jpg 4.418
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Portál

Kniha Kde bydlí lidské duše

Chesterton
28.08.2018

Název knihy není patetický ani blbý!! Naopak! Velice přesně vystihuje obsah a rozsah rozhovoru, který se v knize skrývá. Cyril Höschl se v něm v úvodu charakterizuje jako 'sekularizovaná postava'. Zmiňuje, že byly-li v rodině židovské stopy, pak se v Evropě vytratily.
Přes rodinnou historii se dostává k vlastnímu vnímání pojmu 'duše' a zejména k nemocem duše, které jsou náplní psychiatrie. Tedy poruchy myšlení, prožívání a chování. Zjednodušeně neadekvátní způsoby emočního prožívání.
Velice se také vymezuje vůči zásahům psychiatrie do duchovní oblasti, která psychiatrii nepřísluší.
Je natolik zapáleným odborníkem a celistvým a srovnaným člověkem, že dokáže obohatit svým přístupem každého kdo se o psychiatrii trochu zajímá.

Liggy
12.06.2018

Z knížky jsem měla pocit, že jsem se dozvěděla hodně o panu Höschlovi a jeho názorech, ale už míň o psychiatrii.

LiLinka
04.02.2017

Prof. Höschl je skvělým popularizátorem psychiatrie a tato kniha to jen potvrzuje. Jeho život je inspirativní a obdivuhodný. Rozhodně stojí za přečtení všemi, kteří se o toto téma zajímají. Ráda bych si ji pořídila do své knihovny, abych se k ní mohla stále vracet, bohužel je všude nedostupná a nevím, zda je plánovaný dotisk.

Adrianam
16.04.2013

Nenechte se zmýlit patetickým až blbým názvem knihy - Höschl má hodně co říct o psychiatrii (včetně vývoje postojů k duševně nemocným v histoii a dnes), lékařích, terapeutech, pacientech a konkrétních léčebných postupech - a vyjadřuje se velmi chytře a rozumně.
Jeho přístup k práci, životu i rodině je rozhodně inspirativní.

Autoři knihy

Jeroným Janíček
česká, 1975
Cyril Höschl
česká, 1949

Kniha Kde bydlí lidské duše je v