Každému rakev

Každému rakev https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123328/kazdemu-rakev-TrE-123328.jpg 3 7 7

Hlavní hrdina Arny se díky svému kádrovému profilu (syn emigranta) stává zřízencem pražských pohřebních služeb. Setkává se se zvláštním společenstvím lidí, kteří se vlastní či nevlastní vinou ocitli na okraji společnosti. Černý humor, tragikomické, často nechutné historky z netradičního prostředí vytvářejí vlastní mikrosvět, který je pro Arnyho zajímavou životní školou. Bizarní svět posledních věcí člověka se stává pokřiveným zrcadlem normalizační společnosti 80. let.... celý text

JaniMa
05.12.2023 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. I těch pár přečtených kapitol byla ztráta času. Pokud šlo o vykreslení jakéhosi obrazu doby z netradičního úhlu, tak budiž, ale pro mě to nebylo ani zábavné, ani přínosné.
Od odpadního čtení to dělí jen skutečnost, že se v tom daly najít hlava a pata, i když od jedné k druhé to bylo jen kousek.

BGolias
18.04.2020 3 z 5

Pro mě docela zapomenutelná kniha, která je plná pohřebních zkušeností, černého humoru, ovšem nijak výrazná. Příběhovou linku si po letech téměř nevybavuji. Nějaké zajímavější pasáže jsou zde přítomny (v paměti mám úvahu o lidech, co civí na sebevrahy) ale jinak jsem si neodnesl žádnou silnější vzpomínku. 65%