Každé srdce je bránou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děti za správných podmínek vždycky mizely: proklouzly stínem pod postelí nebo šatníkem, propadly se králičí norou a vynořily se… jinde. Ale kouzelné světy nemají pro ty, co se už nehodí, pochopení. Nancy se kdysi zatoulala, ale teď už je zpátky. A neustále hledá způsob, jak se vrátit zpátky do svého světa. Její příjezd do Domova slečny Westové znamená změnu: za rohem číhá temnota a jen ona a její spolužáci mohou zjistit, co se vlastně děje. Bez ohledu na cenu, jakou budou muset zaplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427441/big_kazde-srdce-je-branou-xZN-427441.jpeg 3.6158
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Every Heart a Doorway, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Každé srdce je bránou

Grohlinka
17. března

Tahle kniha stojí a padá na postavách, které jsou zvláštní a zajímavé, stejně jako jejich světy. Osobně bych uvítala, kdyby obojí dostalo větší prostor, mnohem větší, ráda bych se dozvěděla víc. Oceňuji, že byla naťuknuta důležitá témata, jako přijeti sebe sama i ostatních takoví, jací jsou.

Veliká škoda, ze další díly nejsou přeložené, uchýlím se k originálu, a třeba jednou se dočkáme překladu, jako se některé děti dočkaly znovuotevření svých brán.

veriszv
27. ledna

Myšlenka skvělá, provedení mě bohužel příliš neoslovilo.


Knihochod
07. ledna

Z času na čas sa stane, že nejaké dieťa jednoducho zmizne - záhadným otvorom v zadnej časti skrine, pádom do zajačej nory či studne - a ocitne sa v inom svete z ktorého, pokiaľ nespĺňa určité podmienky, môže byť vykázané naspäť do sveta z ktorého predtým zmizlo. To isté sa stalo aj Nancy, ktorá vďaka tomuto "zmiznutiu" prešla zmenou, ktorú jej rodičia považovali za bláznovstvo a tak ju poslali do špeciálnej internátnej školy slečny Westovej, kde sa nachádza viacero takýchto detí. Detí, ktoré kedysi zmizli do určitého sveta, vrátili sa ale snažia sa opäť zmiznúť. Avšak príchod Nancy znamená pre všetky takéto deti určité nebezpečenstvo, ktoré na nich číha.

Už chápem, prečo všetci po prečítaní tejto knihy tvrdili, že je tak divná, až je skvelá.

Po prečítaní prvej kapitoly som z toho mala veľmi zvláštny pocit a necítila som sa úplne komfortne, pretože mi prišlo, že naozaj čítam o duševne chorých jedincoch a musela som skontrolovať, že sa naozaj jedná o fantasy. No aj po tomto uistení moje zvláštne pocity pretrvávali a aj som sa chvíľku bála, že tú knihu nebudem schopná dočítať. A to nie je ani nejako extrémne hrubá. Len som pociťovala pocity, ktoré mám problém vyjadriť slovami. Také zvláštne boli.

Zlom však nastal niekde okolo tretej-štvrtej kapitoly, kedy sa tam proste udial taký zvrat, že môj mozog to jednoducho nepobral a musela som sa ísť na chvíľku prejsť po byte, aby som vstrebala to, čo som vlastne prečítala a trošku to predýchala. A tie ďalšie kapitoly som vyslovene zhltla, ako som sa snažila zistiť, čo sa bude diať ďalej a ako to nakoniec celé skončí. Popravde, nechcelo sa mi od tej knihy ani vstávať, aby som si skočila napríklad pre vodu, pretože ma to úplne pohltilo.

nela3812
19.10.2022

Tohle byl hodně zvláštní příběh.
Je krátký, takže o propracovanosti nemůže být vůbec řeč. Zápletka zajímavá, ale neměla v příběhu žádný prostor pro rozvoj. Ani postavy mě nenadchli a celkově vůbec netuším, co chtěla autorka tímto příběhem sdělit.

Viděla jsem hodně pozitivních recenzí, ale upřímně na tom nemohu pozitiva najít. Napínavé to je, proto hodnotím 1,5/5, ale tím to končí. Připadá mi to zmatené a neúplné. Na 160 stranách se asi ani není čemu divit. Tento příběh potřebuje péči a více prostoru.

Ani nevím co víc o knize říci, ale je to pro mě zklamání. Bohužel nedoporučuji.

Shaxx
08.07.2022

Mám ráda divnoknihy. A tahle má skvělý námět. Co se děje s dětmi, které objevily průchod do jiného světa, zažily si tam svá dobrodružství a jsou zpět v našem světě? Jak pokračují jejich příběhy, jak se cítí? Pokud vás vykopl neuvěřitelný svět zpátky do nudného a šedého reálna, budete pátrat dál po vstupu zpět, upadnete do depresí, zasvětíte svůj veškerý čas tomu najít ty skryté dveře, které se objevují na podivných místech?
Nicméně za mě by si tenhle námět zasloužil větší rozsah. Kniha je kratičká, má 168 stran (a sice v současné době 8 pokračování, ale i tak) a nemůžu se zbavit dojmu, že by to udělalo lepší službu, kdyby byl větší prostor pro poznání postav, vykreslení místa a atmosféry.. Přišlo mi to strašně osekané. Tolik zajímavých světů a osudů a do popředí se tu dostává chabá detektivní linka.
Nicméně dám tomu další šanci a mrknu se po druhém dílu, protože mě pokračování zajímá.

DreamerX9
05.10.2021

(+ SPOILER) Tohle byla neuvěřitelná říše divů. Nádherné morbidní řekla bych :D
Kniha mě bavila od začátku celý ten nápad a postavy zkrátka wow. Nekolik krásných myšlenek a především velmi aktuální téma o přijetí sebe sama a reálném světě a okolí, které své děti "dá opravit" raději než aby porozumělo.
Trošku mi to připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové. Musím ale přiznat že jsem čekala, že se kniha potáhne jiným směrem a také mě mrzelo jak rychle to bylo utnuté u této knihy by vůbec neškodilo pár stránek navíc. Souhlasím ze je kniha celkem bláznivá ale když si přečtěte o autorce tak se vůbec není čemu divit jelikož ona sama je Alenkou z říše divů :)

Varjohukka
28.07.2021

Tohle byl hodně zvláštní příběh, ale získal si mé srdce. Jen škoda, že byl tak krátký.

Karin_Kim55
13.08.2021

(+ SPOILER) I když jsem od tohohle příběhu dostala trochu něco jiného, než jsem čekala, tak jsem si jej přesto užila!

Čekala jsem, že to bude o těch dětech a jak se vypořádají s tím, že se dostali do jiného světa. To jsem dostala v trochu jiném podání. spoiler → (To, že ty druhé světy byly jejich domovy - místa, kde se skutečně cítily doma, bylo pro mě nečekané. Ale dává to naprostý smysl!)

Detektivní zápletka/linka pro mě taky byla velké překvapení - s tou jsem vůbec nepočítala. Někde jsem četla, že to vyřešil hned, ale já jsem neviděla žádné náznaky, i když jsem se skutečně soustředila. + Na dětskou knížku mi to přišlo trochu moc morbidní.

Poselství, které se autorka tímto dílem snaží sdělit je úžasné. (I když se s ním neztotožňuji.) Celkově jsem s touto knížkou hodně spokojená! Čte se to velmi rychle, děj odsejpá, se životem v "ústavu" a s jednoduchou terminologií se také seznámíme docela brzy.

Vůbec mi to nepřišlo uspěchané nebo moc krátké. Nebyly tu žádné zbytečně dlouhé popisy, jen to nejdůležitější. (A to mi neskutečně vyhovovalo.) Jen ten z toho konce jsem byla taková.... mhe.

1