Každé srdce je bránou

Děti za správných podmínek vždycky mizely: proklouzly stínem pod postelí nebo šatníkem, propadly se králičí norou a vynořily se… jinde. Ale kouzelné světy nemají pro ty, co se už nehodí, pochopení. Nancy se kdysi zatoulala, ale teď už je zpátky. A neustále hledá způsob, jak se vrátit zpátky do svého světa. Její příjezd do Domova slečny Westové znamená změnu: za rohem číhá temnota a jen ona a její spolužáci mohou zjistit, co se vlastně děje. Bez ohledu na cenu, jakou budou muset zaplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427441/big_kazde-srdce-je-branou-xZN-427441.jpeg 3.6133
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Every Heart a Doorway, 2016

Kniha Každé srdce je bránou

DreamerX9
05.10.2021

Tohle byla neuvěřitelná říše divů. Nádherné morbidní řekla bych :D
Kniha mě bavila od začátku celý ten nápad a postavy zkrátka wow. Nekolik krásných myšlenek a především velmi aktuální téma o přijetí sebe sama a reálném světě a okolí, které své děti "dá opravit" raději než aby porozumělo.
Trošku mi to připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové. Musím ale přiznat že jsem čekala, že se kniha potáhne jiným směrem a také mě mrzelo jak rychle to bylo utnuté u této knihy by vůbec neškodilo pár stránek navíc. Souhlasím ze je kniha celkem bláznivá ale když si přečtěte o autorce tak se vůbec není čemu divit jelikož ona sama je Alenkou z říše divů :)

Karin_Kim55
13.08.2021

(+ SPOILER) I když jsem od tohohle příběhu dostala trochu něco jiného, než jsem čekala, tak jsem si jej přesto užila!

Čekala jsem, že to bude o těch dětech a jak se vypořádají s tím, že se dostali do jiného světa. To jsem dostala v trochu jiném podání. spoiler → (To, že ty druhé světy byly jejich domovy - místa, kde se skutečně cítily doma, bylo pro mě nečekané. Ale dává to naprostý smysl!)

Detektivní zápletka/linka pro mě taky byla velké překvapení - s tou jsem vůbec nepočítala. Někde jsem četla, že to vyřešil hned, ale já jsem neviděla žádné náznaky, i když jsem se skutečně soustředila. + Na dětskou knížku mi to přišlo trochu moc morbidní.

Poselství, které se autorka tímto dílem snaží sdělit je úžasné. (I když se s ním neztotožňuji.) Celkově jsem s touto knížkou hodně spokojená! Čte se to velmi rychle, děj odsejpá, se životem v "ústavu" a s jednoduchou terminologií se také seznámíme docela brzy.

Vůbec mi to nepřišlo uspěchané nebo moc krátké. Nebyly tu žádné zbytečně dlouhé popisy, jen to nejdůležitější. (A to mi neskutečně vyhovovalo.) Jen ten z toho konce jsem byla taková.... mhe.

Varjohukka
28.07.2021

Tohle byl hodně zvláštní příběh, ale získal si mé srdce. Jen škoda, že byl tak krátký.

Roscata
01.06.2021

Jednoduše geniální. Proč tohle někoho nenapadlo už dřív? A proč je to sakra tak krátký?
Celá kniha stojí převážně na postavách, kterých tu je opravdu hodně. Každá z nich byla „jiná“ ještě předtím než se dostala do svého světa a o to těžší je pro ně zvládnout situaci po návratu. Nancy je jedním z těch dětí, které se bylo nuceno vrátit. A není to pěkný návrat. Rodina jí nepomáhá, nechápe že se změnila a Nancy neví jak jim má vysvětlit že se chce vrátit tam kam patří. Naštěstí existuje útočiště v podobě Domova slečny Westové. Na první pohled přísná škola přesně pro takový typ dětí. Na druhý pohled ale místo kde vaši touhu všichni do jednoho chápou.
Jenže co když i na tohle místo zabloudí temnota? Nancy nezbývá nic jiného než se obklopit partou spolužáků a zjistit co se to vlastně děje. Zachrání Nancy a ostatní Domov slečny Westové a najde znovu cestu domů? Přečtěte si a uvidíte.

IG: zrzi_cte

Tessia
12.05.2021

První polovina knihy byla vážně skvělá. Zvláštní, krásně napsaná, originální.
Druhá polovina byla... prostě jenom zvláštní. Detektivní zápletku jsem nečekala (ani to, jak morbidní byla) a upřímně mi do příběhu vůbec neseděla.
Poselství, které se autorka touto knihou snaží sdělit, se mi moc líbilo. Jako celek to ve mně ale příliš mnoho pocitů nezanechalo.

roso.mak
02.05.2021

Co by se stalo s Alenkou po návratu z nory? A co když je takových Alenek víc?

Začátek je skvěle rozehraný. Mnoho fantaskních světů, které mají ale svůj systém, mnoho příběhů a hlavní hrdinka, která byla šťastná v zemi mrtvých natolik, že se tam chce vrátit.

Jenže toto je asi první kniha, které vyčtu, že byla moc krátká. Střed knihy by prostě měl být míň uspěchaný. Víc napětí, víc nejistoty, větší budování příběhu. A větší překvapení na konec. Nikdo nemá rád, když uhádne vraha dřív než detektiv.

veru1367
04.04.2021

Kniha se mi docela i líbila. Hlavní mínus je to, že to bylo od začátku hodně zmatené. Ale nápad se mi líbil.

kedlis
09.02.2021

Velice zajímavý příběh. Musím přiznat, že jsem byla zmatená, protože hned na začátku se na vás valí spousta informací. Je to udělané na styl Alenky v říši divů 'poté' s větším množstvím světů. Někdy mi přišlo, že se postavy baví až moc dospěle na svůj věk, ale na druhou stranu někteří z nich ve svém světě prožili celý život, jinak byly postavy sympatické. Zápletka nebyla špatná, ale stejně jako konec mi přišlo, že se objevila z ničeho nic. Mínusem je délka knihy, která neumožňuje rozvedení příběhu a musím říct, že to bylo docela znát.
Je to čtivé, vcelku se mi to líbilo a jako kniha na jedno odpoledne to určitě zabaví.