Kázání ohně

Kázání ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211451/bmid_kazani-ohne-djV-211451.jpg 4 259 57

Kázání ohně série

1. díl

Snila ten nejnebezpečnější sen – sen o rovnosti. Čtyři sta let po jaderném výbuchu se civilizace i příroda na Zemi výrazně proměnily v nový, primitivní svět. Přestože již Zemi neohrožuje vše pohlcující nukleární oheň a radioaktivní záření přestalo působit, z neznámých příčin se lidé začnou rodit jen jako dvojčata. První z páru – Alfa je vždy ve vynikající fyzické kondici, druhý – Omega se však narodí vždy s deformitou. I když mají Alfové i Omegové nerovné postavení a to vyvolává neustálé konflikty a boje, oba geny zároveň bezpodmínečně spojuje stigma – krutá skutečnost, před kterou nelze uniknout. Pokud jeden z dvojice zemře, umírá i ten druhý. Cass je vzácný typ Omegy – je obdařena jasnovidectvím. Její bratr Zach má zase velkou moc v Radě Alfů. Cass se odváží snít nejnebezpečnější ze snů – sen o rovnosti mezi oběma skupinami. A právě kvůli tomu se dostane do hledáčku jak svého bratra, tak celé Rady i hnutí odporu Omegů.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fire Sermon , 2015

Akemi4
12.12.2016 4 z 5

Začátek se trošku táhl a měla jsem problém se začíst, ale pak mě kniha chytla a byla jsem z ní naprosto nadšená, bylo to zajímavé, čtivé, moc se mi líbilo, jak byl vykreslený vztah Kipa a Cass, a s klidem bych dala pět hvězdiček... nebýt konce. Proč, proč? Určitá věc je poměrně jasná celou dobu, takže se žádné velké překvapení nekonalo, nicméně právě tenhle fakt otevíral v příběhu zajímavé možnosti, o které jsme teď přišli.
Jo a nemám ráda Krysaře.

stolbice
10.11.2016 5 z 5

Celkově – příjemné čtení, místy napínavé, místy moc roztahané ale v celku kvalitní a vyvážené. Kdybych to ale měla více rozebrat….když zemře jeden, zemře i druhý….a s tímhle mi šla celá logika příběhu do háje. Myslím, že pud sebezáchovy je v každém člověku natolik silný, že vystrkovat své dvojče do nějaké pustiny, kde může klidně umřít hladem, zimou, horkem, padajícím kamenem a podobně, prostě nedává žádný smysl. Logičtější by bylo, kdyby si každý Alfa držel svého sourozence pěkně doma, pod zámkem, dobře živené, v bezpečí a pod kontrolou. Prostě nemůžu uvěřit tomu, že by ti lidé byli natolik tupí a tohle dopustili, že by už od začátku nestrkali svá dvojčata do cel. No ale pro potřeby příběhu je to samozřejmě nevhodné, nebylo by o čem psát. Co mě ale hodně naštvalo byl Kip. Bylo mi to jasné už od začátku, kým je, ale ten konec….ne to jí jen tak neodpustím!

kalinkacz
19.08.2016 4 z 5

Autorka zvolila skvělé prostředí, zajímavé charaktery, vlastnosti, úroveň i schopnosti společnosti... Kniha se pro mne osobně četla trochu hůře, ale to je individuální pohled na věc... Jinak je to příběh, který je napínavý, má spád a bude vás bavit... Já byla spíše nadšená z první půlky, která obsahovala i příběhy z minulosti... Ta druhá část už pro mě byla jak kolovrátek, kdy se situace opakovaly a bohužel mě místy i trošku nudily... Druhý díl si ale rozhodně nenechám ujít!

DexterKingman
10.08.2016 4 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četl. Děj probíhal rychle a nenudil jsem se u toho. A ten nápad je opravdu úžasný. Autorka se také vyhnula přílišné romantické zápletky, že jsem byl překvapený, když se tam objevila. A charaktery vytvořila opravdu výborně.
ALE
1) Některé věci byly až moc předvídatelné
2) (nechce se mi psát spoiler, takže budu jen naznačovat) Všichni mluví o NĚČEM a jak je šíleně těžké to najít, ale nakonec to bylo lehké. Autorka se pokusila to trochu stížit, ale moc to nevyšlo. Kdyby využila počasí (respektive bouřku) ve svůj prospěch, nezlobil bych se.

Ale já to beru. Nemůžu se dočkat dalšího dílu Map of the bones) a hodnotím za 4*.

Silent-Force
03.08.2016 3 z 5

Kniha má velmi zajímavou myšlenku, ale myslím, že by se ta myšlenka dala lépe využít. Snad každý důležitější děj byl roztahaný a tak nějak plytký. Při téhle knize jsem si musela dát dvě asi dvoutýdenní pauzy během kterých jsem přečetla další dvě knihy. Milostná linka - ani jsem tam pořádně nepostřehla, kdy vlastně proběhla ta jiskra mezi těma dvěma... Každopádně, poslední strany celou knihu spasily, takže ze zvědavosti si přečtu i další díl.. za mě 60%

julythreemosen
24.07.2016 3 z 5

Posledních 50 stránek to zachránilo. Začátek hodně roztahaný. Na druhý díl se nijak nadšeně těšit nebudu, ale ze zvědavosti si jej přečtu.

cukrovka
17.06.2016 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, který se četl jedním dechem. Kniha je plná napětí, boje za svobodu a rovnost. Myšlenka dvojčat, jednoho zdravého a druhého s hendicepem, spojené životem i smrtí mne velmi zaujala. Už se těším na pokračování a doufám, že bude také tak zajímavé.

kacenka7206
01.06.2016 4 z 5

Nesoudím knihu podle obalu, ale ten se fakt povedl. A obsah knihy to samé. Knihu jsem měla přečtenou hned. Krásně se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Brečela jsem, smála jsem se. V tomhle příběhu bylo vše. Humor, štěstí, smutek, romantika, fantazie.. Už ať je další díl, nebo se zblázním.

Áňa 998
29.05.2016 3 z 5

Kázání ohně mě moc nechytlo... Snad bude pokračování lepší :)

RecycledCarrey
18.05.2016 4 z 5

Kniha v sobě měla opět jakousi originalitu, i když dystopické knihy jsou už většinou na jedno brdo. Ale chytla mě, bavila mě a těším se na další díly. Ale mám jedno ale a to se vztahuje na překladatele knih nakladatelství Yoli. Nevím kdy jsem od nich naposledy četla knihu, ve které by nebyla ani jedna chyba, i když tady konkrétně to nebylo zas tak hrozný, ale stejně to kazí kvalitu knihy. Bohužel.

Samira
06.05.2016 5 z 5

Nádhera, čekala jsem hodně, ale nakonec mne tento nadčasový boj za svobodu, rovnost a důstojnost dostal. Počátek to byl úžasný a maximálně zdařilý, byla však nastavena tak vysoká laťka, že trnu jak se bude autorce dařit dál. Pokuď by pouze udržela stejnou úroveň věřím, že to bude čtení, na které jen tak nezapomenu.
Je třeba říci, že její fascinace holocaustem je v knize jasně patrná, téma dokázala zapracovat do scifi příběhu lehce, jednoduše, bez příkras a hlavně dobře.
Ač je psána čtivě, nejde o oddechové čtení, i když zde jsou lehčí pasáže, protože přemíra těch tvrdých by knihu zadusila. Jejímu ohni ani přesahu to však nehrozí.

Skvělý počátek série, doporučuji!

LilianaFalcon
02.05.2016 5 z 5

Opravdu vynikající! Celá ta myšlenka dvojčat mě fakt dostala :-) Ne, že by to bylo něco nového, na dvojčatech jednom zlém a druhém hodném je založeno takových zápletek... a pak je tu druhý "odrhovák", když zemře jeden, umírá i druhý, ale tady to celédohromady dostalo úplně nový rozměr :-)
Možná bych měla ubrat jednu hvězdičku, protože některé věci tam byly neustále opakované, také tam bylo dost zcela zbytečných popisných pasáží, ale já byla po tak strašně dlouhé době zase jednou překvapená, a od knihy jsem se nemohla odtrhnout, že prostě těch 5 hvězdiček nechávám ;-)
Asi bych to nejvíc přirovnala ke královně Tearlingu.

šneki
30.04.2016 4 z 5

Trošku mi tam chyběl ten "waau" faktor, hlavní odhalení jsem začala tušit už dřív... A ty chyby tomu taky uškodily, ale příběh je dobře napsaný a už se těším na další díl.
Jo a taky jsem ráda, že se v knížce ta romance tolik neřeší... I když když už tam je, tak by se jí nějaký ten odstaveček věnovat mohl ;)

vterinka
25.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná čtivá kniha, která nepostrádá akci, napětí, zvraty ani překvapení. Těším se na další díl. :-)

AnetKa69
11.03.2016 5 z 5

Naprosto skvělá a boží kniha! :D Doufám že brzy bude pokračování :)

kneslova
29.02.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala, čte se velmi dobře. Ano, čekejte mnohem lepší a silnější příběh než se dozvíte z anotace. Trochu mě mrzí, že je to zase jen první díl série, což jsem si nevšimla než jsem začala číst. Myslím tím, že příběh jako celek bude natahován a tím oslabí i myšlenka knihy. Jen proto čtyři hvězdičky, Ale jinak výborná kniha

Nasko
17.02.2016 5 z 5

Kázání ohně je opravdu velmi příjemným překvapením. Podle anotace jsem sice očekávala spíše tuctovou Young Adult na ukrácení času. Místo toho se mi dostal do rukou zajímavý a prudký příběh, na jehož pokračování si ráda počkám.

Krom toho zde navíc najdeme i dívčí hrdinku, které člověk nemá chuť nafackovat. Zajímavý úkaz. Na jednu věc bych si ale postěžovat mohla...

Je sice fajn pojmenovat takové sympatické děvče Cassandra, jenže by bylo třeba uvést to v knize častěji, než ob 200 stran. Sama pro sebe jsem ji označovala pouze jako „vypravěčku“ a když už se v knize někdo obrátil na onu „Cassandru“ nebo „Cass“, čekalo mne nepříjemné zaváhání ve stylu: „Hm… Kdo to vlastně je? … Jo aha!“