Kavárna na pláži

Kavárna na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236582/bmid_kavarna-na-plazi-97f-236582.jpg 4 299 113

Kavárna na pláži série

1. díl

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama! Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty. A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Domino

The Beach Café , 2011

Sali88
07.08.2015 5 z 5

Když tuhle knížku čtete, tak vás láká taky nějakou tu kavárnu mít :) parádní :)

Dousabel
03.08.2015 4 z 5

Zasloužené 4 hvězdy za to, že i cca 2 hodiny po dočtení mám stále stejně přiblblý úsměv na tváři a dobrou náladu :o) Velice milé, pohodové, nenáročné, letní dovolenkové čtení!

bosorka
12.07.2015 3 z 5

Kavárna na pláži mě zaujala nejprve svou obálkou, která na mě i díky užití barev působila hodně příjemně. Pak navnadila anotací, která vypadala, že půjde o ideální letní čtení. Začetla jsem se rychle. A i když se jedná o klasický příběh typu "jak ošklivé káčátko vyrostlo v nádhernou labuť" (tady ve verzi, jak černá ovce rodiny, od níž nikdo nic nečeká, se vzchopí a stane se z ní skvělá manažerka), bavilo mě, jak je to psáno s nadhledem, že si autorka umí ze své hrdinky utahovat, že je knížka úsměvná až vtipná. Příběh se vine hodně klasickou cestou a jde velice dobře předvídat, kam se povine. A to je asi i největší slabina, a také to, jak je ke konci vše tak moc pozitivní, možná až přespříliš. A ubývá i ten nadhled a vtipkování. Ano, jde o romatickou červenou knihovnu, ale vzhledem k nastavení hodně ironického začátku to pak ztrácí to "něco navíc". Ale jinak vlastně dobré, přesně zapadá do škatulky ideální letní čtení a dávám za něj tři a půl. A až budu potřebovat vydechnout po zásadnějších příbězích, klidně po nějaké další knize Lucy Diamond zase sáhnu.

Katera
30.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Romantický příběh zasazený do pěkného prostředí. Hlavní hrdince jsem fandila, aby se se všemi obtížemi poprala a konečně našla své místo pod sluncem. Byla jsem docela zvědavá, jak dopadne její nový vztah s Edem, protože na jednu stranu to vypadalo dost předvídatelně, ale na druhou byla jeho postava opředena tajemstvím.
Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi romantiku a jsou už dost přesycení všemi těmi erotickými romány. Tahle kniha prostě pohladí. Podobně hezký pocit jsem mala po přečtení "Návrat Pařížana".

KatnissLavender
15.05.2015 5 z 5

Knihám tohoto žánru většinou moc dobré hodnocení nedávám, protože mne málo kdy něčím nadchnou. Také je pravda, že je moc nevyhledávám. Jsem ale hrozně ráda, že jsem objevila tuto knihu s tím nejkouzelnějším příběhem ze všech. Není originální, nebo uchvacující, ale je to perfektní oddechovka, která dělá čest svému žánru a já si ji zamilovala. Je to takové to čtení na léto, kdy vám přijde vhod začíst se do téměř pohádkového příběhu, kde sice už od začátku víte jak to všechno dopadne, ale autorka vše servíruje tak šikovně a chutně, že by sama mohla být onou majitelkou kavárny na pláži... :-) Vřele doporučuji ke čtení a věřím, že vás příběh pohladí po duši, stejně jako mě.

kneslova
20.04.2015 4 z 5

Kniha na dovolenou či na uklidnění nervů, jednoduchá hrdinka, ale člověka popadne touha také mít kavárnu na pláži...

amladar
19.04.2015 4 z 5

Miloučká knížka. Taky bych chtěla podědit nějakou kavárnu a odstěhovat se na kouzelné místo na zemi. Oddechové čtení plné dobrých lidí, lásky a touhy změnit život.

Jenny3
14.04.2015 5 z 5

Nakonec mohu knížku zhodnotit jako pohodové čtení, i když na začátku jsem byla trochu rozpačitá. Sama autorka přirovnává svoji hrdinku k Bridget Jones, což samo o sobě stačilo, abych si o hlavní postavě vytvořila jasný obrázek, ještě než jsem začala knihu číst. Na začátku by tato charakteristika docela odpovídala - Evií je věčný snílek, který potom nestíhá pracovní povinnosti a vše komentuje podobně sarkasticky jako Bridget. Ale s postupem času se ,,srovná´´ a mě její příběh začal skutečně bavit. Takže mohu doporučit.

dryadka
01.04.2015 4 z 5

Dobrá odpočinková kniha, možná trochu naivní, ale hodně optimistická - taková pohádka pro dospělé. Výborná na zvednutí nálady po špatném dni. :)

iva23
02.03.2015 3 z 5

Kniha na jedno odpoledne, příjemně naladí představou o pláži, letních večerech a o lahodném občerstvení. Příběh sám jednoduchý, trochu ve stylu Čokolády.

bookcase
16.02.2015 5 z 5

Milý příběh, přesně podle mého gusta.

locin
08.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale nemůžu si pomoct ale tato kniha potřebuje pokračování. Konec byl dost neúplný a otevřený, vlastně si vůbec nejsem jistá jaký životní směr si vybrala.

Renda
03.02.2015 5 z 5

Ačkoliv jsem se nemohla s hlavní hrdinkou ztotožnit a v mnoha ohledech je kniha hodně předvídatelná, přesto je to dobrá kniha a stojí za přečtení.