Katka

Katka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439779/bmid_katka-e8K-439779.png 4 218 64

Sestupná spirála narkotik, krádeží, prostituce a celkového chátrání. A jenom občasné záblesky odhodlání s drogami skoncovat. Tak vypadala každodenní realita Kateřiny B v unikátním časosběrném dokumentu Heleny Třeštíkové z roku 2009. Co tehdy Katka prožívala a co se s ní dělo poté? Její ucelený příběh ve formě autentických výpovědí zpracoval Michael Třeštík a fotkami jej doprovodil Tomáš Třeštík.... celý text

cleopatra11
15.06.2020 5 z 5

Co k tomu říct.
Měla tolik šancí..Nevyužila ani jednu nabízenou pomoc.
Buď přišla našlehaná, nebo nepřišla vůbec, nebo ze zařízení utekla, nebo podepsala reverz..
Prostě má jen plnou hubu keců, jak skončí a přitom skutek utek.
Porodí dítě a den před porodem si střelí perník. Pak uteče a dítě nechá tam.
Nemám vůbec slitování s takovým člověkem.
Knihu hodnotím kladně.

Blaufik
15.06.2020 2 z 5

Nějak tedy nechápu smysl toho, proč kniha vyšla nyní, v podstatě po deseti letech od odvysílání filmu. Ano, v knize je sice předmluva, ve které Michael Třeštík vysvětluje, jak ke Katce vůbec přišli a poslední kapitola, která nám ukazuje, jak se Katka měla poté, co se jí narodila dcera.
To, že se čte doslova sama, stránky hezky odsýpají a fotky dokreslují celou atmosféru, podle mne nestačí k tomu, aby se z takto "opsané" knihy stal trhák, jako z jiných knih s drogovou problematikou. Téma Katka již bylo dostatečně vyčerpáno. Je mi líto.

antonin0999
15.06.2020 4 z 5

Knížka, stejně jako dokument, nechává promlouvat hlavně Katku. Přínos jejích výpovědí je značný. V mnoha ostatních knihách o drogách lze lépe vyčíst jistou míru vzrušení z jejich užívání, u Katky se spíše neustále divíme, proč s tím prostě nesekne. Je dobře, že její chování není inspirativní, ve svém neštěstí je upřímná, pochybuji, že by chtěl jít někdo v jejích šlépějích.
Je zásluhou autorů, paní Třeštíkové i Katky samotné, že přinesli takto autentické rozhovory, promluvy a fotografie. Nepřímo kladou mnoho otázek o chování společnosti, státu i jednotlivců.
Přínos tohoto projektu je nedocenitelný. Jsem rád, že můžu mít Katku vždy po ruce v knižní podobě, ačkoliv oproti dokumentu nepřináší mnoho nového.

Borufka_9
10.06.2020 2 z 5

Je to vlastně takové knižní shrnutí dokumentů od Heleny Třeštíkové. Na konci je pár fotek a informací o Katce, jak teď žije. Na knize jsou nejzajímavější fotky a potom promluva manžela a syna paní Třeštíkové o "životě s Katkou," která je provází...