Pro svět mrtví

Pro svět mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398809/bmid_pro-svet-mrtvi-eyH-398809.jpg 4 177 53

V Corku to zase vře… Inspektorka Katie Maguirová a její tým toho mají až nad hlavu. V irském Corku řádí gang, který krade psy, ve městě nevídaně kvete obchod s drogami a ještě ke všemu musejí policisté najít zmizelou dívku — a to vše pod přísným dohledem médií. Jak se Katie pomalu dostává pravdě na kloub, uvědomí si, že všechny tři případy by mohly být propojené. Jenže s každou uplynulou vteřinou utíká čas i unesené dívce…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Living Death , 2016

eraserhead
03.09.2019 3 z 5

Na jednu stranu je to pořád nutnost nějak se vypořádat s postavami, které do (již značně vyčpělého a uměle udržovaného) příběhu během předchozích šesti částí nacpal. Tohle už nemá čím překvapit ani zaujmout. A tu poslední větu (potažmo pár posledních odstavců) si fakt mohl odpustit. Budu asi vážně zvažovat, jestli do případného dalšího dílů vůbec půjdu. Naštěstí mám pro spravení nálady doma spoustu polských vydání jeho horrorů.

GabrielaSim
27.08.2019

Asi nejvíc se zde ztotožňuji s V28... Za mě je to nejhorší Masterton s Katie, a nevím, nevím, jestli budu mít chuť otevřít eventuální další díl. Přemýšlím, kde a kdy se autoři krimi zarazí v míře brutality. Masterton je rozhodně jeden z těch "nejvynalézavějších" . Jak vůbec může zdravá mysl zplodit taková zvěrstva ? Co se sexuálních scén týká, tak ty jsou detailně anatomické a erotického na nich není pranic. Od prvního dílu si říkám, co je na té Katie divného...no, Katie prostě není žena. Masteron , myslím si, napsat ženskou postavu sice chtěl, ale prostě neumí. Předpokládám, že Katie má myslet a cítit jako žena, ale nějak z toho vychází ryzí chlap. Takže celkem tři věci mi na knihách tohoto autora vadí a je to škoda, protože jeho krimi mají zápletku, spád, stylisticky dobré, ...ALE.

ddkk
28.07.2019 3 z 5

Přiznám se, že tentokrát mě pan Masterton trochu zklamal. Příběh byl zdlouhavý, bylo v něm mnoho dějových linií, vyšetřování probíhalo jaksi nekonzistentně, do toho opět (tentokrát autor eroticky dosti přitvrdil - snad aby přilákal čtenáře?) vztahové potíže Katie...Četla jsem dlouho a přiznávám, že mě to moc nebavilo. Těšila jsem se na okamžik, kdy se konečně začne skutečný případ opravdu řešit...Můj dojem z knihy, který je snad nejvýstižnější - roztěkanost, zbytečná brutalita, pochybná erotika a především, Katie jakoby snad zblbla...Škoda. Dávám za tři.

Martiiiik
25.07.2019 5 z 5

Pro teď poslední Masterton, ach jo :-( :-D zase jedním dechem a zase hodně rychle :-) ale třeba se zase jednou zítra vyspím :-) prostě nešlo přestat číst :-) takže vřele doporučuji, kdo na to má žaludek, je to místy trochu drsné.. a kdo se nebojí, že se pár dní nevyspí :-)

Bulldog
15.07.2019 5 z 5

Tak tenhle díl super..ale sem tam mi něco vadilo, Katie tady byla vyobrazena možná trochu zbytečně jako mrcha a pak jelikož jsem velký milovník psů tak popisy psích zápasů atd. mi ajajaj vadily hodně a přeskakovala jsem řádky...no jo no.. ale jinak v knize bylo vše co by měl dobrý thriller mít..

JezinkaJ
08.07.2019 4 z 5

Ach Grahame, tys toho nenechal, nemůžeš si hrát na autora ženských románů. Ty tvoje fatální vztahy...
V tomhle díle jsi z Katie udělal slušnou mrchu. Necháš ji v příštím díle zastřelit?
Jako vždy, dobre se to čte, slušný dovolenkovy relax, ale nesmíte čtení brát moc vážně.
3,5 a protože je léto a za ten konec teda 4.

Didi15
03.07.2019 5 z 5

Tak za mě to byla naprosto paráda a nemohla jsem se odtrhnout:) Perfektní čtení, ano, plné brutality, ale to nic neubírá na velmi propracovaném příběhu . Za mě velice zajímavé a úplný závěr jsem takhle úplně čekala:) Myslím poslední větu.
Ted už jenom čekám na další díl a budu doufat, že se Katie rozhodne konečně a definitivně pro Kynu.:)

Aymira
30.06.2019 5 z 5

Není to úplně čistých pět hvězdiček, ale někde mezi čtyřmi a pěti. Určitě se jedná o nejnechutnější knihu z celé série, přinejmenším pro mě. Místy bych při čtení nejradši zavřela oči, abych nemusela číst, co všechno se dá lidem provádět.

Každopádně mě zaujalo pojetí - téma bylo takové strašidelné a fungovala provázanost na ostatní dějové linky, včetně osobního života komisařky. Sice se zdálo, že její osobní život nabere šťastný konec, ale po zkušenostech z předchozích knih jsem byla v tomto ohledu obezřetná a závěrečná věta celé knihy mi dala za pravdu.

happy-smile
22.06.2019 4 z 5

Kniha je v podobném duchu jako předchozí díly. Katie opět řeší vztahy s chlapy a zase jí vidíme až do ložnice. Opět bojuje s tím, že je žena na vedoucí pozici. Opět se setkáváme s šíleným zločincem, kterého je třeba zastavit. Snad jenom tentokrát nezemřelo Katie pod rukama tolik kolegů jako v minulých knihách. Takže pokud vás toto zajeté schéma ještě nepřestalo bavit, tak směle nastupte do tohoto kolotoče.

Simstr
21.06.2019 5 z 5

Knihy pana Mastertona miluju, jsou velice čtivé mají dobře propracovaný děj. Celou sérii s Katie mám přečtenou, tato byla stejně dobrá, ale scény kde popisuje mrzačení živých lidí byly na mě moc a celý "sexuální akt" se psím detektivem, padesát odstínu hadra :-D... John mě celou knížku neskutečně vytáčel ! ... ALE už se těším na další díl :-)

hs777
01.06.2019 3 z 5

Několikrát jsem měla silné nutkání knihu odložit. Nejdřív kvůli nechutně brutálním scénám vůči lidem i zvířatům, později kvůli strojově popisovaným erotickým chvílím, které mi připomínaly dabing VHS kazet z osmdesátých let, a které si myslím do thrilleru vůbec nepatří. Největší zklamání ale bylo, že celkem hned mi došlo, jak se obě dějové linky nakonec propojí. Jediný povedený mi připadal název.

kolacky
22.05.2019 4 z 5

Tak to bylo pěkně hnusné čtení. Jednak co do jednání SPOILER úchylných bratří Fitzgeraldových, jednak co do podrazáckého chování autora ke Kateininým srdečním záležitostem. Docela zklamání, pane Mastertone.

V28
19.05.2019 3 z 5

Není pochyb o tom, že Masterton kriminálky umí vymýšlet i své chorobné nápady čtivě převádět na stránky. Jen mám poslední dobou problém s tou přemírou brutality, kterou se snad snaží vyrovnat severským autorům. Jen už mu nikdo neřekl, že je aspoň o polovinu přeskočil. Další věc kvůli které nemohu dát lepší hodnocení než tři hvězdy, je ta soukromá - vztahová linka Katie Maguire. Popis jejího sexuálního života, který má pravděpodobně na chvilku odlehčit čtenářům od krvavých stránek, působí spíš jako ohňostroj trapnosti od začínajícího dopisovatele nějakého softporno časopisu.