Krvavé sestry

Krvavé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342756/bmid_krvave-sestry-Ahn-342756.jpg 4 305 91

Irské řádové sestry potřebují ochranu Katie Maguirové. V domě s pečovatelskou službou na předměstí Corku někdo ve spánku udusí starší jeptišku. Další sestra je zanedlouho nalezena mrtvá na břehu řeky Butlerstown. Souvisí tyto hrůzné činy s nálezem dětské čelisti v zahradě kláštera? Katie Maguirová je na stopě padesát let starého tajemství, které by ji mohlo přivést k vrahovi. Pokud ovšem vrah nenajde Katie a její vlastní tajemství jako první.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Blood Sisters , 2015

Aymira
19.06.2019 5 z 5

Zajímavé téma, ke kterému seděl motiv vraha. Umím si představit, že pokud je nenávist léty živená, může pak být pomsta z pohledu oběti pěkně sladká. Koneckonců už v přírodě platí, že matky jsou pro své děti schopny nemilosrdně zabíjet. Když je tou matkou lidský tvor, kterému nechybí inteligence, může chtít ublížit ještě víc a navíc je mu opravdu jedno, zda obětuje vlastní život.

V tomto díle je těch mrtvých poněkud více a především umírají ve velkém lidé z Katiina okolí. Její osobní život se vyvíjí nečekaným směrem, ale vlastně proč ne. Vždyť ona ta postava Johna je přece jen napsaná nějak divně a vůbec se k energické komisařce nehodí.

rozarada
07.06.2019 4 z 5

V této sérii detektivek je to můj druhý přečtený příběh. Tentokrát na téma "padlých žen", zajímavá je také zmínka o komunitě kočovníků. Četlo se to opět velice dobře. Jak už někdo napsal, trochu mi jen vadí opakující se schématičnost příběhu. Ještě si ale určitě přečtu další díl.

L.Helena
26.05.2019 4 z 5

Opět drsný příběh vyvolávající polemiku, zda si to ty oběti vlastně nezasloužily. Poslední dobou jsem četla více knih různých žánrů s tematikou Magdaleniných prádelen a tady se opravdu jedná o jednu z těch, kde si uvědomíte, jak zrůdné muselo být fungování těchto klášterů.
Jelikož nečtu celou sérii hned po sobě, tak mi trochu vadí, že v každém pokračování je vždy něco nedořešeno a naopak se řeší či dořeší okolnosti z předchozích dílů, na které si už nevzpomínám, nebo jen matně. Např. na detektiva, který se objeví v samotném závěru tohoto dílu, jsem si už vůbec nepamatovala.

eraserhead
25.05.2019 3 z 5

Stejně jako jsem psal u třetího dílu, největším problémem je již nepřekvapivá schématičnost v níž absentuje jakékoliv překvapení a nečekanost. Ono se to nečte špatně, na to je Masterton dobrým autorem, ale Katie již zatáhl do takové tuctovosti a schématičnosti, že prostě víte už dopředu co a jak bude. Už i ty osobní Katiiny peripetie, přesahující meze a hranice jednotlivých dílů a "uzavřených" příběhů nezaujmou a stávají se jen pouhým klišé. Přesto je tohle pořád lepší a záživnější než onen třetí díl, už jen pro nápaditost mordů a jejich pointové zabarvení. Co takhle zase od Mastertona přeložit a vydat nějaký horror? Abych mohl být uspokojen pořádně?

vojteska70
16.05.2019 4 z 5

Četla se dobře.

hanka9238
17.04.2019 5 z 5

Tak jako tohodle autora jsem si fakt oblíbila! Už to výkupne pro krále a tahle byla Teda top!! Napínavá, příběhy se tam hezky prolinali a i příběh te vyšetřovatelky super! Musím sehnat předchozí díly. Za mě perfektní!!

Pepina19
10.03.2019 4 z 5

Na mě hodně drsné... příběh dobrý, ale ty vraždy uf, navíc za nimy byla pomsta ženy.

Johanka22
20.02.2019 4 z 5

Drsnější, ale dobře se četlo. Sympatická hlavní hrdinka

Drahuš
05.02.2019 4 z 5

Jednu hvězd odebírám za překombinovanost. Těch linií bylo už trošku moc. Jinak kniha čtivá, napínavá a určitě stojí za pozornost. Osobní život komisařky...tak na tom se autor vyřádil, jako vždy. Těším se na další díl.

miuk
04.02.2019 5 z 5

Perfektní!

Cuprinka
27.12.2018 5 z 5

Za mě nejlepší knížka z celé série, přečteno jedním dechem. Bylo to napínavé, je pravda že jak už to u autora bývá, tak i dosti morbidní. Rozhodně pět hvězd!

JaKa1974
29.11.2018 5 z 5

Tato kniha je opravdu hororová krimi. Najde se tam i trochu erotiky. Hlavní hrdinka vyšetřuje kolik případů, které se pak spojí v jeden velký. Autor to krásně všechno propojil a je vidět, že to je autor hororů, napínavé čtení. Za mě super.

Jordyz
29.10.2018 4 z 5

Další skvělá kniha ze série. Už se těším na další :-)

orinka3
03.10.2018 3 z 5

Uff. Šílený krvák. Knihu plnou takových surovostí jsem snad ještě nečetla. Napsané je to dobře, chápala jsem pohnutky mstitelky, ale provedení pomsty....nevím. A ty koně k tomu. Dočetla jsem to, ale nemůžu říct, že by se mi to kdovíjak líbilo.

Danago
18.09.2018 3 z 5

Sérii mám ráda, přesto se mi tento díl zdál námětem slabší. Pachatel je jasný od začátku motiv také a bohužel mi to připomínalo knížku Dívky od Svaté Magdalény , i když to thriller rozhodně nebyl. Prostě tentokrát mi přišel námět málo originální i když brutalita zůstává stále stejná.
Zápletka s koňmi , tam být nemusela . Osobní život Katie , no to je kapitola sama o sobě nebudu nic prozrazovat.

Peršanka
06.09.2018 3 z 5

Jak být krutý v Irsku.

Akimus
21.08.2018 5 z 5

Dobrý námět, poutavě podáno a upřímně řečeno jsem matka... rozhodně byla autorka k jeptiškám docela mírná.

hruskovalucie93
19.08.2018 5 z 5

Super detektivka. Trošku jsem se bála, že mě to prostředí jeptišek nebude moc zajímat, ale nakonec mě to překvapilo. Za mě jen trošku zklamání, že jsem zjistila, že se jedná o sérii. Asi se do toho teď pustím od začátku.

Ajrad1981
16.08.2018 5 z 5

U první vraždy jsem si myslela, že byl autor zrovna nemocný, přišla mi na jeho dosavadní styl dost nudná. No, ale u těch dalších už jsem nepochybovala o tom, že to napsal Graham Masterton. A tentokrát mě kupodivu zajímal i soukromý život hlavní hrdinky.

JezinkaJ
10.08.2018 4 z 5

To se ale máme, že žijeme teď a tady. Před pár lety jsem viděla film, takže povědomí o převýchově padlých dívek v Irsku mám, ale i tak. Krutost ve jménu církve. A nejen církev za to mohla, co ty rodiny, které se dívek zřekly a do klášterů je dovláčely?
Téma dobré, jinak mi celý příběh přišel lehce přitažený za vlasy. Chápu, že čtenáře je potřeba zaujmout až šokovat. Což se povedlo. Příběh měl spád, bavilo mě si číst až na ty koně, kteří za nic nemohli. Doufám, že to nebylo inspirováno ničím a šlo jen o drsný autorčin nápad. Tyhle pasáže jsem fakt četla nerada.
(za mě 3,5, půlky se nedávají, takže 4 a příště zase uberu) :-)

detektivní a krimi romány jeptišky

Graham Masterton
britská, 1946