Červená lucerna ekniha

Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit? ----- Rozený vypravěč s jedinečnou schopností proměňovat všední věci v děsivou noční můru. - New York Journal of Books Výborně napsaný příběh s uvěřitelnými postavami dělá z románu knihu, kterou si nesmíte nechat ujít. - Celticlady’s Reviews Červená lucerna není povrchní krimi román, jejž přečtete za pár hodin. Je to příběh, který budete číst s lehkostí, a přitom v něm najdete něco víc. Čtenář se snadno ztotožní s hrdiny, bude opovrhovat padouchy a věřit, že se to všechno může stát i ve skutečném životě. - Examiner...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292666/cervena-lucerna-Qxq-292666.jpg 4.2251

Katie Maguireová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Červená lucerna

Anie.M

(+ SPOILER) další super díl, velmi čtivě napsaný a doufala jsem, že Katie záměrně zaváhá a nechá anděla pomsty dokončit, co ona bude dokončovat s vypětím sil (jestli vůbec, možná bude zmínka v dalším díle). nicméně jednu hvězdu musím strhnout za věci, které se už řešili v předchozích dílech. linie Katie a Johna, ano opět jsou strašně zamilovaní ale taky neústupní a proto to nefunguje, jak by chtěli. ano opět tam bylo sexuální napětí mezi Katie a další ženou. od dalšího dílu mě to nijak neodradilo a v nejbližší době se na něj chystám.

marci8
03.08.2020

Dobře napsaná napínavá detektivka

capricornus
16.01.2020

Kniha se mi moc líbila a přiznám se, mstitelce jsem fandila.

Marllo
09.01.2020

Graham válí...o tom žádná. Kniha boduje jak charakterizací, která prohlubuje naší oblíbenost či nesnášenlivost k postavám tak budováním příběhu. Ano, přiznávám najde se pár hluchých míst, ale zpětně si uvědomuji že i tyto informace byli nezbytné k pochopení určitých motivací postava a dění příběhu. Ale tyto knihy čtu hlavně kvůli Katie... tato postava je pro mne inspirací jakou byl pro mne dříve a stále je Jack Caffery z knih od Mo Hyder. Silná postava co se nevzdává, jde si tvrdě a nekompromisně za svým, ale přitom dokáže být neskutečně empatická a rozvážná. Jo a pro zrzky mám neskutečnou slabost :D :D

lenka7679
07.11.2019

Souhlasím s komentem, že série zatím jede podle bodů, které si autor odškrtává. Nicméně je dle mého názoru stále dobrá a pokračování mě baví. Uvidím, jak se bude vyvíjet nadále.

PetraBery
30.07.2019

Další díl ze série Katie Maguireová, tentokrát stojí komisařka proti Andělu pomsty. Zákulisí prostituce, obchodu s bílým masem a pomsty, která se vymyká normálnímu myšlení. Celá kniha krásně odsýpá, tato hlavní hrdinka mi prostě sedí a budu se těšit na naše další setkání.

Atlantis
30.07.2019

Červená lucerna je třetím dílem v sérii a při čtení si projdete celým kolotočem emocí. Bohužel ne těch kladných. Při čtení si totiž budete připadat následovně: "Paráda, Masterton prostě píše čtivě." "Hele, tohle už bylo minule. Ale dobrý." "Sakra, nečtu znovu předchozí díl?" "Proboha, tohle je úplně to samý." "Tohle už jsem dopr**** četl!" "Jestli to skončí tak, jak minulý dva díly, tak tuhle knihu rituálně roztrhám." "Uf, neskončilo. Ale stejně to skončilo stupidně!"
Autor má očividně šablonu, u které si odškrtává jednotlivé položky: kapitoly s vrahem, nechutné mučení, explicitní sexuální scéna, zranění člena rodiny, vztahové problémy, rada moudrého otce, lesbická scéna. Bez nejmenší nadsázky, všechny tyto věci jsou ve všech třech dílech.
Myslel jsem si, že jsem našel novou oblíbenou krimi řadu. Tento díl mi ale značně zkazil chuť pokračovat. Pokud jste ale předchozí díly nečetli, přihoďte si hvězdu.

Martiiiik
25.06.2019

Nějak se mi autor zamlouvá čím dál víc, hlavně o tom vypovídá, že to je třetí jeho přečtená kniha v řadě.. :-) prostě jsem mu propadla. Není to dokonalé, občas si říkám, že postavy dělaj hrozný hlouposti, ale prostě mám nutkavou potřebu číst další a další :-) tak pozor na to ;-) ale jinak určitě doporučuji :-)