Skleněné peklo

Ve Skleněném pekle se autoři snaží ukázat, co vše se může přihodit, když soukromá stavební společnost pro větší finanční zisky zanedbá bezpečnostní protipožární předpisy a opatření a navíc ovládá i možnosti, jak umlčet kritické připomínky sdělovacích prostředků. Postupný zrod a požár gigantického mrakodrapu v interpretaci autorské dvojice Scortia-Robinon je nejen vylíčením osudů lidí propojených s existencí budovy, ale především pohledem na vše, co se odehrává v jejím nitru, od honosných luxusních veřejných prostor až po složité zákulisí technického provozu, spolu s varovným odhalování všeho, co způsobilo tragickou katastrofu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61300/sklenene-peklo-61300.jpg 4.5311

Katastrofy 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Svoboda

The Glass inferno, 1974

Kniha Skleněné peklo

MíšaS.

Kniha se mi líbila. Film je samozřejmě vizuální záležitostí, kdežto v knize dostane více odborných údajů, ale mě to nevadilo. Také se mi líbil text z pohledu ohně.
Poseidon a Skleňák jsou dvě místa, kde bych se fakt nechtěla ocitnout, takže předposlední knížka ČV 21 :D :D .

Monika1717

Skvěle napsaná kniha o požáru v mrakodrapu. Stavební firmy se chtějí ukázat - dům je špatně vyprojektovaný, stavba je ošizená, bezpečnostní opatření nikoho nezajímají. Ale jen do té doby než začne hořet a dojde ke katastrofě, při níž lidé umírají v plamenech.

ninano
11.12.2020

Výborná katastrofická kniha, která se dočkala i neméně kvalitní filmové podoby.

Jack Bauer
08.11.2020

První kniha těchto autorů, kterou jsem zhltnul jak malinu. Krásně propracované, detailně popsané, neskutečně napínavé, nervy drásající zážitek z knihy si pamatuji dodnes. Rovněž tak je skvělý film, ale kniha je vždy lepší.

viweb
23.09.2020

Poutavé čtení, doporučuji

castkov
20.06.2020

Skvělé čtení... Rozhodně lepší než sfilmovaná verze!!!

Luigi1
09.05.2020

Tuto knihu a film jsem četl se zaujetím,protože jsem chvíli dělal hasiče a tak jsem se dovedl vcítit do děje,který bych nechtěl prožít,ale smekám před těmioi lidmi kteří nasazujou své životy aby zachránily nejem materiálové hodnoty ale i životy.Máme to i doma,jsem na ně hrdý.

Manyna
30.01.2020

Já nějak pořád nevím, proč jsem tuhle klasiku všech klasik tak dlouho odkládala, asi jsem do ní musela dorůst. :) Je to děsivý, tragický a depresivní, ale úžasně napsaný.