Skleněné peklo

Ve Skleněném pekle se autoři snaží ukázat, co vše se může přihodit, když soukromá stavební společnost pro větší finanční zisky zanedbá bezpečnostní protipožární předpisy a opatření a navíc ovládá i možnosti, jak umlčet kritické připomínky sdělovacích prostředků. Postupný zrod a požár gigantického mrakodrapu v interpretaci autorské dvojice Scortia-Robinon je nejen vylíčením osudů lidí propojených s existencí budovy, ale především pohledem na vše, co se odehrává v jejím nitru, od honosných luxusních veřejných prostor až po složité zákulisí technického provozu, spolu s varovným odhalování všeho, co způsobilo tragickou katastrofu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61300/sklenene-peklo-61300.jpg 4.6333

Katastrofy 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Svoboda

The Glass inferno, 1974

Kniha Skleněné peklo

jarin58
28.02.2022

Dobře napsané,lepší než filmové zpracování.

knihovnička007
07.02.2022

Líbila se mi. Více v rezenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Kontryhelka
17.01.2022

Hodnotím velice kladně. Mám ráda tenhle druh literatury. Je to napínavé, jsou propracované postavy, jejich myšlení a názory na věc. Katastrofický scénář z pohledu různě postavených lidí, zákoutí mrakodrapu, skrytá místa a lidská nedokonalost a touha po mamonu, vedoucí k požáru a lidským obětem.

MíšaS.
14.05.2021

Kniha se mi líbila. Film je samozřejmě vizuální záležitostí, kdežto v knize dostane více odborných údajů, ale mě to nevadilo. Také se mi líbil text z pohledu ohně.
Poseidon a Skleňák jsou dvě místa, kde bych se fakt nechtěla ocitnout, takže předposlední knížka ČV 21 :D :D .

Monika1717
25.01.2021

Skvěle napsaná kniha o požáru v mrakodrapu. Stavební firmy se chtějí ukázat - dům je špatně vyprojektovaný, stavba je ošizená, bezpečnostní opatření nikoho nezajímají. Ale jen do té doby než začne hořet a dojde ke katastrofě, při níž lidé umírají v plamenech.

ninano
11.12.2020

Výborná katastrofická kniha, která se dočkala i neméně kvalitní filmové podoby.

Jack Bauer
08.11.2020

První kniha těchto autorů, kterou jsem zhltnul jak malinu. Krásně propracované, detailně popsané, neskutečně napínavé, nervy drásající zážitek z knihy si pamatuji dodnes. Rovněž tak je skvělý film, ale kniha je vždy lepší.

viweb
23.09.2020