Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1947 1947

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

kofola33
21.08.2019 4 z 5

Trochu jsem mela problem asi prvnich 35% knizky se poradne zacist....pak uz to melo docela spad, celkem dobra detektivka, ovsem 4 hvezdicky davam za pro me zcela nesympaticke hlavni hrdiny...nejak jsem nemohla najit nic, cim by me upoutali nebo zaujali nebo nadchli...jedine, co trochu osvetlilo Markovo chovani bylo vysvetleni o jeho rodine, ale i tak....takze za 4....uvidime, mozna autor jeste neco napise...

Čtenářka73
21.08.2019 3 z 5

Knížka je čtivá a má spád, ale...
Severští autoři se zřejmě předhánějí v tom, kdo bude drsnější a popíše naturalističtěji všechny krutosti. (Zlatá Agatha!)
Pachatel je extrémně inteligentní, počítá s tím, že jeho náznaky někdo rozluští a díky tomu mu „skočí na špek“. Nevím, jestli jsem tak nedůvtipná jen já, rozhodně bych se nenechala nalákat do pastí jako detektivové a oběti, protože bych na to prostě nepřišla.
V knížce se několikrát objeví věty typu „Když otevřel dveře a podíval se do místnosti, udělalo se mu špatně.“ apod. V další kapitole už jsme někde jinde a z čeho se mu udělalo špatně se dozvíme až na konci knížky.
Vzhledem k tomu, že dvě a půl hvězdy dát nemůžu, zaokrouhluji na tři.

Sacinka
19.08.2019 4 z 5

Čtvrtou hvězdičku jsem nakonec dala za to, že jsem neuhodla vraha.. a celkově za skvělý, napínavý závěr, kdy jsem měla pocit, že koukám na film! Ale první půlka.. - no říkala jsem si - počkej, to přijde, čti, to přijde.. A přišlo.

Niu
19.08.2019 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Vadil mi český překlad knihy, kdy překladatel používá přítomný čas ve vyprávění, pak najednou skočí do minulého atd. Bylo to hodně matoucí. Ale naštěstí jsem to během čtení díky příběhu přestala vnímat. Vtáhlo mě to a moc se mi to líbilo, další Nesbo. Bylo to promyšlené a překvapivé. Zpočátku Naia nic moc, ale pak se spolu s Hessem nějak provázali. Bude pokračování? :o)

Daskak
17.08.2019 4 z 5

Knizka mela spad, dobre se cetla. Vyvrcholeni jsem trochu cekala, ale i tak to nebyla nuda. Trochu nesympaticti hlavni hrdinove. Hlavni vysetrovatelka me dost iritovala tom, jak ignorovala zjevna fakta a dala prednost unave pred instinktem. Ta snad ani zadny nemela.

Matita310
16.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha s překvapivým koncem. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi theillery. Snad se dočkáme další knihy od autora

nemer
16.08.2019

Kniha mě nezaujala ani obsahem, ani po jazykové stránce. Rozhodně nemohu hodnotit jako poutavou četbu, vyprávění mi připadá pěkně odbyté. Nedočteno, tak to i zůstane. Na trhu jsou k dispozici desítky zajímavějších titulů. Max. jedna hvězda za reklamní kampaň. Letos snad jedna z nejhorších knih, po kterých jsem sáhla.

sarka0853
16.08.2019 5 z 5

Líbilo. Svižné, čtivé, postavy tak akorát rozpracované. Pachatele jsem tedy tipovala správně, ale i tak napínavé.

petula22
13.08.2019 4 z 5

Knížka mě chytla od prvních stránek, poměrně slušně propracovaná detektivka, zhruba od poloviny to začíná postupně do sebe zapadat...doporučuji!!

Ajina76
11.08.2019 5 z 5

Knihu doporucuji. Opravdu se cetla jednim dechem. Ani ve snu me nenapadlo, ze za vsim bude on. Nejdriv jsem mela obavy, kdyz jsem videla pres 500 stran, ze bude kniha plna popisu atd. Ale ne. Zajimava a ctiva od zacatku do konce.

simona5r
10.08.2019 5 z 5

Perfektní, místy mrazivý thriller, u kterého jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

martin2133
10.08.2019 5 z 5

I přes zdánlivě nezáživný úvod, opět skvěle napsaná kniha. Máte rádi dobrou knihu? Neváhejte a tuto si pořiďte.
Musím uznat, že můj tip na pachatele nevyšel :-)

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Kaštánku, kaštánku, jen pojď dál. Máš-li nějaké kaštánky pro mě, rád bych si je vzal...
Máte rádi kaštany? A děláte si z nich figurky? No nevím, jestli Vám to vydrží i po přečtení této knihy :-)
Knížka je o vyšetřování vražd, u kterých se vždy najde figurka z kaštanů. Navíc se na nich najde otisk prstu dívky, která je již rok nezvěstná.
Nesourodá detektivní dvojice se snaží případ vyřešit, ale jejich cesta není jednoduchá.
Napínavý příběh, který Vás pohltí hned v první kapitole a až do poslední chvíle nebudete tušit, kdo je vrah.
Knížku vřele doporučuji - skvěle napsané, akční, má to spád. Citlivější povahy ale dávejte pozor na reálně popsané bezcitné vraždy.

salkyn
09.08.2019 5 z 5

Klasická severská detektivka. Sakra dobrá!

Lotka
08.08.2019 4 z 5

Taková detektivka, kterou nechcete odložit, dokud ji nedočtete. Drsná, napínavá a zajímavě napsaná.

Ondra_P
06.08.2019 5 z 5

Výborná detektivka! Hltal jsem jednu kapitolu za druhou. Doporučuji!

Astarothh
06.08.2019 4 z 5

Klasická, táhlá, severská detektivka. Na konci (cca 160 stran) mě ale neskutečně mrazilo. Dočítala jsem v 1 ráno. Uf.

svoboddka
31.07.2019 5 z 5

Pět hvězd je málo. Po dlouhé době jsem u knihy napnutá jak kšanda. Tohle je výborný materiál na několikadílný seriál typu Most nebo Zločin.

Trustty
30.07.2019 4 z 5

Dobrá detektivka.
Nechybí napětí ani akce.

Hanulka854
30.07.2019 5 z 5

Za mě nejlepší detektivka, jakou jsem kdy četla. Vřele doporučuji.