Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1947 1947

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Bíčko
09.06.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla takhle napínavou a dokonale propracovanou detektivku! Prvních pár stran mě sice nebavilo, ale jakmile jsem je překonala, nešlo už knihu odložit. Vážně luxus!!!

Irsaf
09.06.2019 5 z 5

Perfektní...
Moc me bavila...

Nunynka
09.06.2019 4 z 5

Četlo se to dobře a i rozuzlení stálo za to. I když mě přišlo,že to tak nějak strašně rychle skončilo. Ale děj a nápad s panáčky byl skvělej. A taky samotná kniha a přebal jsou pecka. Knihu si v knihovně určitě dám na čestné místo.

hs777
08.06.2019 5 z 5

Vynikající, strhující a návykové. Nez začnete číst, ujistěte se, že nemusíte ráno brzy vstávat.

mikusikl
07.06.2019 5 z 5

Tato kniha se opravdu povedla. Děj je napínavý, plný zvratů a celkově se kniha velmi dobře četla. Několikrát jsem si v průběhu čtení tipla pachatele, ale i když jsem byla blízko, přesto jsem se netrefila. Poslední čtvrtinu knihy jsem doslova zhltla. Za mne plný počet hvězdiček.

martineden
07.06.2019 4 z 5

Velmi čtivá detektivka! Líbila se mi.

kytarka
05.06.2019 4 z 5

V roce 1989 se na jednom statku najde zmasakrovaná, mrtvá rodina. O několik let později se objeví mrtvá žena a u ní kaštanový panáček. Nikdo mu nepřikláda moc velký důraz. Rozjede se vyšetřování a zjišťuje se, že kaštanový panáček hraje velkou roli v tomto případu.
Řekla bych, že je děj velmi dobře propracovaný, zajímavý nápad a i celkový děj je poutavý. Já se však nemohla moc začíst. Moc nevím čím to bylo, jestli samotnou knihou nebo tím, že jsem neměla tolik času na čtení. Kdyby se četlo v kuse asi na mě kniha udělá větší dojem. Nicméně není to vůbec špatná kniha! Místy dost drsná!

Pípasek
04.06.2019 5 z 5

Pět hvězdiček je málo, Napínavé, plné zvratů, některé pasáže jen pro otrlé, ale celkově výborné čten
í

Lethania
03.06.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale asi tak po sté stránce se to neskutečně rozjelo v nezastavitelný šinkansen, který ne a ne přibrzdit. Bez zbytečných příkras a s trochou té proslulé drsné severské krimi se z toho vyklubal náramně povedený thriller. Hlavního záporáka jsem opravdu nečekala. Doporučuji!

encyklopedie
01.06.2019 5 z 5

.....vyprdněte se na proslovy, že je to překombinované, zdlouhavé, rozporoplné apod....
Sveistrup ví co píše ....nakonec jeho Zločin je dánská jednička ...a Kaštánek se řadí po jeho boku
100%

ivousekk
31.05.2019 4 z 5

Super to bylo! Po delší době thriller, který byl opravdu napínavý, ne moc předvídatelný, seversky drsný a hlavně bez zbytečné omáčky a nudných odboček. Výborně se četl i když má skoro 500 stran. Uvidíme, zda bude pokračování, náznak na konci k tomu vybízí.

Ceeca
30.05.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, zajímavej příběh, ale konec protažený až zbytečně, ale závěr překvapil.

Květ
29.05.2019 5 z 5

Konečně zase trošku komplikovanější a propracovanější detektivka, těch lehkých a oddechových už jsem byla přesycená. Napínavá, nepředvídatelná, čtivá. Vyšetřovatelé vražd si nezískali moje sympatie hned, ale postupným ponořením do příběhu jsem si je oblibovala víc a víc, stejně tak, jako jsem byla napnutá, kdo je pachatelem vražd a proč nechává u obětí panáčky z kaštanů. Postupná gradace a výborný závěr. Moc jsem se bavila.

sioux
28.05.2019 3 z 5

Rozporuplné dílo. Hodně dlouhé, chvílemi velmi napínavé, sympatičtí hlavní hrdinové Hess a Tholinová, nebo jak se jmenovala, dobře možná až moc dobře promyšlené, ale zároveň hodně hodně ukecané, velmi komplikované, kapitoly často končí ve chvíli, kdy by člověk chtěl zajímavou akci a ona pak není dopsána, ale jen naznačena. A to severské odebírání dětí úřady a víra, že je tak správně, je fakt šílené. Takže pro mě velmi rozporuplné... ale zase jsem to dočetl a to je u mě u thrillerů hodnotné...

beruska
27.05.2019 3 z 5

Kaštánek nebyl špatný, ale z mého pohledu opravdu zdlouhavý a překombinovaný.
Nevím, zda bych si od pana autora ještě něco koupila...
Moc mně to mrzí, ale víc jak 3* dát nemohu...
Kniha je ale vizuálně moc hezká, pevný papír i krásná obálka :) ...

Titas9001
27.05.2019 5 z 5

Dobré čtení pro milovníky detektivek. Autor udržuje napětí skoro 500 stran a pachatel překvapivý. Rozhodně sáhnu i po další knize.

astra3
26.05.2019 5 z 5

Velmi čtivé. Trochu mi vadila neschopnost policie. Uzavírali případy naprosto bez rozmyslu. A zázračná Thulinová se taky moc nepochlapila. Určitě si přečtu další.

pswat
23.05.2019 5 z 5

Debut danskeho autora, ktery napsal scenar ke skvelemu serialu Zlocin a jeho prvni kniha Kastanek je naprosta bomba. V pribehu se stale neco deje a kazdou chvili sokuje a ten zaver je neco neskutecneho a neubranite se velkym emocim. Rad bych prozradil neco vice, ale to bych uz spoileroval. Pevne doufam v dalsi tituly od tohoto autora a i na zfilmovani teto knihy v jakekoliv podobe (film, serial)

bartule
23.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu super knížka. Po dlouhé době sympatičtí vyšetřovatelé (žádní namachrovaní, sprostí alkoholici) Děj napínavý,svižný. Vraždy stylu Chrise Cartera a to se mi líbí a doufám,že se rozjíždí slibná série, protože ten konec tomu rozhodně nasvědčuje. Prostě super :-)

JitkaHambi
22.05.2019 5 z 5

Skvělé!Úžasné!Bomba!Napínavé od první strany a když už myslíte, že víte, tak neeee, nevíte :-) Do posledních pár stránek jsem opravdu netušila jak to celé je.Skvělá kniha a doufam, že autor brzy napíše další knihu :-)DOPORUČUJI všem milovníkům krimi.