Karen W.

Karen W. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233396/bmid_karen-w-233396.jpg 3 2 1

První slovenské vydání. Příběh mladé ženy dnešních dnů, která náhle zjišťuje, že ztratila cosi nejen jako právnička ve svém povolání, ale i jako žena ve svém manželství. Karen Waldauová se snaží zodpovědět otázku, jak k něčemu takovému došlo. Její hledání sebe sama není nijak lehké.

Liana
20.03.2015 3 z 5

Kniha ako taká nie je zlá, len je z inej krajiny a inej doby, ktorá mne osobne už moc nehovorí. Preto som mnohým súvislostiam až tak moc nechápala a preto ma tá kniha nedokázala až tak osloviť. Napriek tomu má táto kniha svoju hĺbku, taký ten vnútorný boj intelektuálky v strednom veku, kedy dozrie a začína balansovať medzi životnými hodnotami a zvažovať svoje priority, hľadať si ten svoj kúsok ozajstného šťastia a miesta v tomto svete. Hlavná hrdinka sa rozhoduje medzi kariérnym plne intelektuálnym životom v meste medzi hlboko filozoficky založenými priateľmi a medzi životom jednoduchým bez kariérneho postupu na dedine medzi jednoduchými a priamymi ľuďmi.
V knihe sú zaujímavé a hlboké myšlienky. Myslím, že každý aspoň na okamih v živote zauvažoval, aké by to bolo, keby sa nachádzal presne na opačnej strane, ako je jeho život.

Gerti Tetzner
německá, 1936