Karel Opočenský: První český šachový profesionál

Karel Opočenský: První český šachový profesionál https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256266/bmid_karel-opocensky-prvni-cesky-sachovy-Jpp-256266.jpg 4 5 2

Porazil mistra světa Alexandra Aljechina a stali se z nich přátelé. Za šachovnicí se setkal s legendami konce devanáctého století, i s generací, která zářila až v sedmdesátých letech století dvacátého. Založil agenturu šachového zpravodajství, byl rozhodčím zápasů o mistra světa, byl prvním českým šachovým profesionálem. Mistr Karel Opočenský ale také miloval viržinka, dobrá francouzská vína a ženy. Popis jeho pestrého života doplňuje mnoho dosud nepublikovaných fotografií, včetně snímků z alba jeho dcery Evy, úvodní vzpomínka velmistra Lubomíra Kaválka a tři desítky partií, které okomentoval velmistr Vlastimil Hort.... celý text

Tomas@S
19.08.2022 4 z 5

Karel Opočenský je i v dnešní době legenda mezi českými šachisty. Proto jsem si rád přečetl informace o jeho životě a šachové kariéře. Kniha obsahuje i spoustu zápasů s komentáři. Trochu mne zklamalo, že to byl takový nadšený komunista.

medvedice3
09.01.2016 4 z 5

Zajímavá kniha nejen z prostředí šachu, ale i ze života české společnosti první poloviny dvacátého století.

životopisy, biografie šachy

Autoři knihy