Karel IV. - Obrázkové čtení

Karel IV. - Obrázkové čtení https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315994/mid_obrazkove-cteni-karel-iv-zST-315994.jpg 4 8 2

Život Karla IV. rozhodně nebyl nudný, ba právě naopak. Co všechno o něm ale víme? Komiksově zpracované vyprávění nás seznámí s těmi nejzajímavějšími okamžiky panovníkova života. Zjistíme, jak se z malého chlapce stal mocný král a císař. Dozvíme se, proč si vybral Prahu za své sídlo. Díky rodokmenu a galerii portrétů poznáme ostatní členy jeho rozvětvené královské rodiny, a mnoho dalšího. Historická fakta jsou podána jako zábavné příběhy a děti si je tak snadno zapamatují. (kosmas.cz)... celý text

EliBla
09.06.2021 5 z 5

Kniha popisuje zásadní okamžiky a události v životě Karla IV. Vše je vyprávěno s humorem a nadsázkou a to se mi na knize líbilo. Je určená převážně pro děti, ale i já jsem si připomněla a dozvěděla mnoho informací, které mě zaujaly.

martinstefko
24.10.2016 3 z 5

Možná kdyby se vybralo méně událostí a více se rozepsaly, dopadlo by to lépe. Takhle je to pro děti fajn, ale na trhu budou i pro děti lepší knihy o Karlovi IV.

Karel IV., český král a římský císař

Autoři knihy

Martin Pitro