Karatedó - Má životní cesta

Karatedó - Má životní cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48806/bmid_karatedo-ma-zivotni-cesta-SZU-48806.jpg 5 21 3

Správné pochopení karate a jeho správné použití je karatedó. Ten, kdo opravdu trénuje toto dó a skutečně chápe karatedó, se nikdy nenechá snadno vtáhnout do boje. Žáci kteréhokoliv umění, obzvláště karatedó, nesmí nikdy zapomenout kultivovat svou mysl a tělo. Dosáhnout sta vítězství ve stu bitvách není nejvyšší dovednost. Nejvyšší dovednost je podrobit nepřítele bez boje.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Naše vojsko

Karate-Do, My Way of Life , 1953

Jack93
19.09.2015 5 z 5

Všechno už bylo řečeno v předchozích dvou komentářích. Souhlasím s tím, že dnes se z karate (a bojového umění všeobecně) vytrácí filozofie a nikdo se nad ní příliš nezamýšlí. Pak ale nikdy nemůžete pochopit pravou podstatu tohoto nádherného sportu. Životní cesta Gičina Funakošiho je nesmírně ušlechtilá a obdivuhodná. Plně se ztotožňuji s několika jeho zásady - nemyslet pouze na sebe, ale i na ostatní, nedávat na odiv svou pýchu a rozvíjet nejen tělo, nýbrž i ducha. Připomíná to trochu Mirka Dušína, a co má být? Čestní a slušní lidé mezi námi budou vždycky, ať už je doba jakákoli.

Moravan
03.05.2015

Souhlasím s uživatelem Tamten a snad jen dodám jediné : " Kdybychom se my studenti nejen Karate-Do ale i ostatních bojových umění řídili touto knihou napsanou OSensei ( Velkým mistrem), na jaké (vysoké) urovni by asi bojová umění byla ?! Podle mého názoru bojová umění by nebyla totiž sport jak tomu je dnes byla by něco víc. Byla by totiž život každého z nás . Žili bychom bojovými uměními. Dnes je tomu tak,že to děláme jen pro medaile či sportovní umění , ale již zapomínáme na filosofii a také na to proč vlastně toto bojové umění Gichin Funakoshi vytvořil. Děkuji ''

Tamten
27.04.2015 4 z 5

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni studenti nejen karatedo, ale jakéhokoliv bojového umění. Když se člověk povznese na občasné lehce úsměvné "příklady ze života", najde v knize zásadní myšlenky o tom, jak by se měl chovat člověk, který studuje bojové umění.

Japonsko bojová umění karate

Autorovy knížky