Samotári

Samotári https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247562/bmid_karantena-samotari-247562.jpg 4 210 52

Karanténa série

1. díl

Bol to len ďalší obyčajný deň na McKinleyho strednej škole – kým školou neotriasol obrovský výbuch. Keď sa samotár David Thorpe pokúsil pomôcť svojmu učiteľovi angličtiny, ten mu umrel priamo pred očami. A to bol iba začiatok. McKinleyho stredná škola sa zmenila na najhoršiu nočnú moru. Všetci študenti sú nainfikovaní vírusom, ktorá je smrteľný pre dospelých. Škola je v karanténe pod dohľadom armády. Všetci učitelia sú mŕtvi. Z nevinných skupiniek študentov sa vytvorili násilné gangy. Bez gangu nikto nemá nádej na prežitie. David nemá svoj gang. Má len mladšieho brata Willa a s ním stojí proti celej škole.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Loners , 2012

CHESS
27.05.2016 3 z 5

Čtivé a napínavé, v některých ohledech velice předvídatelné, ale kniha dokazuje čeho jsou lidé bez pravidel schopni a jak touha po moci a přežití může zcela zastínit to co je správné a špatné. Doporučuji :)

misbyxo
01.05.2016 3 z 5

Četla jsem na doporučení, a nijak zvlášť mě knížka neoslnila, takže si ani nejspíš nepřečtu další díly. Více než hunger games mi to spíš připomínalo labyrint a to docela dost. Styl psaní mě taky nijak nepřekvapil ale četla se docela dobře. 3,5*

PETERYY
03.04.2016 5 z 5

Svižné čtení, kde není prostor pro nudu. Postavy krásně vykreslené, takže po čase chápete proč se tak či onak postava chová. Půlku jsem miloval a tu druhou nesnášel :-)

Nikolaoss
29.03.2016 4 z 5

Román Karanténa dokazuje, že v jednoduchosti je krása. A taky, že je škoda, že některé knihy končí ve výprodejích.
V příběhu prostě nic neskřípe. Všechno funguje jak dobře namazaný stroj, je tu boj o přežití, přátelství, láska a nenávist až za hrob. Nenudila jsem se ani vteřinu a knihu jsem prostě neodložila.

Anna_Potterhead
13.03.2016 5 z 5

Opravdu dobrá kniha. Jak už tu někteří psali, je velmi čtivá, děj je plynulý a když už si myslíte že se nic neděje, příjde osudový zvrat. Všem doporučuji...

DCKH
03.12.2015 2 z 5

Už jen kvůli způsobu jakým je kniha napsána a protože já sám jsem od svého narození samotářem je toto jedna z nejlepších knih mého mladého života.
Pro všechny které zajímají scénáře sci-fi budoucnosti.
95%

ewisek22
20.11.2015 5 z 5

Skvělý námět. Úúúžasná obálka knihy, ze které jde na mě úzkost. Kniha plynula tak, že jsem se u ní nikdy nenudila a vždycky jsem se těšila až zase po ní sáhnu. A díky této knize se do Levných knih budu ráda vraceti:)) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček a doufám, že vyjde i druhý díl, páč ten konec....:)

sofmysl
19.10.2015 5 z 5

Tahle kniha mě uvedla do naprostého transu. Dokud jsem ji četla, prakticky jsem nebyla schopná jiné činnosti, je naprosto skvělá a do "levných knih", kde jsem ji koupila, bych ji v životě nezařadila. Bude druhý díl??? moc bych chtěla. Je opravdu strhující a výborná, vřele doporučuji.

starsi4
06.09.2015

Skvělá a napínavá kniha.

maruskaspetova
14.08.2015 5 z 5

Tato kniha se mi strašně líbila. Byla velice napínavá a četla se velice rychle. Hodně se mi líbilo, že jste četli a nic moc se zrovna nedělo a najednou " bum " se stalo něco velkého. Doporučuji přečíst každému :)

M1ra
12.08.2015 5 z 5

Originální, napínavý, strhující, čtivý příběh od autorského dua Lex Thomas...rozhodně doporučuji přečíst.

zuzana13
11.08.2015 5 z 5

Krásně napínavá kniha. Několikrát půjčeno, když jsem našla tuto knihu v obchodě tak jsem byla ráda, že jsem si jí musela koupit. Doporučuji.

lucylexi
04.08.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila. Byla napínavá a velice rychle se mi četla už od začátku. David mi přišel velmi sympatický, i když občas trochu moc zaslepený. Tuto knihu mám velmi ráda a velmi ji každému doporučuji, nudit se rozhodně nebudete.

Sušenka1556
11.07.2015 5 z 5

Dokonale napsaný příběh!
Doufám v pokračování!

Terinka14
21.06.2015 4 z 5

Knížka je pěkná, ale příběh není moc propracovaný. Je to napínavé, ale chvílemi se to táhne. Dávám však zasloužené čtyři hvězdičky.

Týnušxxx
01.06.2015 5 z 5

Nechápu, jak jsem tak úžasnou knihu mohla vyhrabat v Levných knihách za 50 KČ!! :O
Tahle kniha se vážně povedla! :-)

Daniel.95
16.05.2015 4 z 5

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

adelinka
25.03.2015 4 z 5

trochu som očakávala viac, ale bolo to aj tak čitateľné.....len nechápem ako mohli takú dobu prežiť žiaci v škole.....potraviny im síce dodávali, aj hygienické potreby, ale aj tak žili v odpade.....no samozrejme neprežili všetci, veď išlo o boj o prežitie a každý sa snažil ako mohol......kradnutie potravín rozmáhanie služieb, výmenný obchod....no dalo sa.....

Norea
23.03.2015 5 z 5

Kniha ma už zaujala pred tým než som ju videla a začala čítať. Moja sestra si ju zakúpila vždy nad niečím protestovala, nadávala alebo kladne reagovala. Hovorila mi útržky, ktoré ma zaujali a tak potom čo ju prečítala som si ju vzala a ponorila sa do tej celej katastrofy. Pravdu povediac, som rada, že som to len čítala a nemala možnosť to reálne prežiť, aj keď sa viem dostatočne vcítiť do každej osoby a myšlienky príbehu. Najviac čo ma štve je to, že táto kniha je 1. dielom trilogie, ktorú asi celú nepreložia. Už mám takúto sériu neprečítanú a hnevá ma, že sa nemôžem dostať na koniec celej cesty, do určitého bodu, kde nás autor chcel dostať.

Dejnice14
16.03.2015

Na knihu jsem se moc těšila a možná proto potom bylo mé zklamání větší. Po několika stránkách jsem knihu odložila a vrátila se k ní přesně po roce při nemoci. Občas je náročnější si představit prostředí, ale nakonec nelituji. Nebyla to vůbec špatná kniha, ale mezi nejoblíbenější ji rozhodně neřadím. Za mě 3 a 3/4 hvězdy. :)

Autorovy knížky

Lex Thomas