Karanténa: Samotári

Karanténa: Samotári

Bol to len ďalší obyčajný deň na McKinleyho strednej škole – kým školou neotriasol obrovský výbuch. Keď sa samotár David Thorpe pokúsil pomôcť svojmu učiteľovi angličtiny, ten mu umrel priamo pred očami. A to bol iba začiatok. McKinleyho stredná škola sa zmenila na najhoršiu nočnú moru. Všetci študenti sú nainfikovaní vírusom, ktorá je smrteľný pre dospelých. Škola je v karanténe pod dohľadom armády. Všetci učitelia sú mŕtvi. Z nevinných skupiniek študentov sa vytvorili násilné gangy. Bez gangu nikto nemá nádej na prežitie. David nemá svoj gang. Má len mladšieho brata Willa a sním stojí proti celej škole....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247562/karantena-samotari-247562.jpg 4161

Karanténa (1.)

The Loners (2012)

Literatura světová
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Mindy

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, mám ráda postapokalyptické příběhy, otevřený konec, ale dvojka asi nebude

Lucy045

Jedna z mála originálnych kníh z fantasy žánru, ktoré vyšli v poslednej dobe. Najviac ma prekvapil otvorený koniec, čakala som niečo iné takže teraz očakávam pokračovanie :)

lenka1872

Škoda,že pokračování se nedočkáme...:/

Veronika33

Kniha ma fakt bavila, dej bol pútavý. Je mi ľúto, že séria nebude pravdepodobne už u nás ďalej vydaná.

HYPNOS88

Výborna kniha a skvělý námět. Studenti uvězneni v areálu školy kvůli epidemii vytváří skupinky, které mezi sebou bojují "o přežití". Děj odsýpá, akčnost nechybí, láska mezi mladými je samozřejmostí a celá kniha beží jak hodinky. Velmi dobře čtivý příběh.

trudoš

Nápaditá zápletka, ale provedení kolísavé. Jakoby Thomas Voorhies a Lex Hrabe víc než logice podřizovali události akčnímu vývoji. Jenže díky tomu ztrácí středoškolské prostředí na autenticitě a paradoxně to, co by mě zajímalo nejvíc, tj. první dny epidemie, je ignorováno, abychom se co nejdříve ocitli v maximálně rozložené společnosti náctiletých studentů, kteří jsou už rok drženi v karanténě. I když je to atraktivní, příliš realisticky to nepůsobí. Autoři se totiž primárně soustředí na mikrokosmos uvnitř budovy a ignorují svět kolem, takže všichni rodiče jako stádo přijmou fakt, že jejich ratolesti jsou nenávratně fuč. A to nemluvím o chování školáků samotných - ač je hezky zachycen do důsledku dovedený Pán much, jednotlivé charaktery se okatě přizpůsobují ději, než že by se přirozeně vyvíjeli. Největšími starostmi hrdinů je tak pronásledování jedněch druhými a dumáním nad tím, kdo s kým chodí. Což sice odpovídá běžnému uvažování, ale v extrémních podmínkách už je to trochu otravné.

AdmiralPata

Velmi jednoduché, přímočaré a někdy docela i nelogické

LittleMonste

Autoři se snažili být tak originální, že se nakonec zamotali do kolotoče kýčů ze kterého se už nevyhrabali. Je to škoda, čekal jsem od knížky víc zvlášť poté, co mi ji vychvalovala kamarádka, která už má něco načteno. Všechny hlavní postavy se chovaly přihlouple a do závěru knížky se nikam pořádně neposunuly. Čekal jsem na nějaký pořádný zvrat, který pak dějové linky nasměruje jinam, ale nic takového se nestalo. Tuctová vyvražďovačka.
Hodnocení - 60%
Přečteno - 1x

kercah
06.11.2016

Byla jsem až překvapená, jak snadno se tahle knížka četla. Na oddechové čtení super

Barbarka_CZ
16.10.2016

Vzhledem k tomu, že velmi dobrému Monumentu 14, který byl o dost lépe napsaný, jsem dala tři hvězdy, tady dávám pouze dvě. Je to čtivé, nápad je zajímavý, ale styl napsání jak od středoškoláka. Velké skoky v čase, dost nevysvětlených věcí, málo propracované. Nicméně je škoda, že další díly u nás nevyšly (a nejspíš ani nevyjdou), takhle člověk neví, jak to všechno vlastně skončí.

Lucie51
30.08.2016

Snad nejlepší dystopie, kterou jsem doposud četla. Velmi zajímavý námět z prostředí střední školy. Nejvíce jsem si oblíbila bratra hlavního hrdiny - Willa. Líbilo se mi zejména autorovo rozdělení gangů - na Borce, Krásky, Skejťáky, Freaky, Nerdy, Geeky, Děvky a Samotáře a jejich následné odlišení prostřednictvím vždy jedné výrazné barvy vlasů. A co mě mrzí? Že doposud vyšly celkem 4 díly a v ČR byl vydán pouze díl první a další se prý neplánují :-( obrovská škoda, opravdu jsem si tuto knihu zamilovala a zajímalo by mě, jak pokračovaly osudy hlavních hrdinů. Kniha sehnána v Levných knihách za pár korun. Za mě jednoznačně 5/5 ★★★★★

martina4041
06.07.2016

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům. Pořád se mi do nechtělo. ale ted jsme ráda, že jsme ji šanci dala. vtáhla mě rychle do děje. knihu jsme přečetla za jeden den.

Rachel
04.07.2016

Námět je zábavný, ale tím to tak končí. Napsaný je to přímočaře, bez velkých dějových zvratů, vysvětlování čehokoliv nebo proměn postav. Celé to působí hodně ploše, spíš jako prolog série a ne její první díl. V rámci žánru existuje hodně lepších knih do kterých se dá pustit.

niki-chan
03.06.2016

Velmi dobře čtivý příběh, který vás vtáhne do hrůz skrývajících se v izolované škole. Místy mě dost překvapila míra násilí a surovosti se kterou někteří jednají. No zkrátka jsem ráda, že střední škola je už za mnou

CHESS
27.05.2016

Čtivé a napínavé, v některých ohledech velice předvídatelné, ale kniha dokazuje čeho jsou lidé bez pravidel schopni a jak touha po moci a přežití může zcela zastínit to co je správné a špatné. Doporučuji :)

misbyxo
01.05.2016

Četla jsem na doporučení, a nijak zvlášť mě knížka neoslnila, takže si ani nejspíš nepřečtu další díly. Více než hunger games mi to spíš připomínalo labyrint a to docela dost. Styl psaní mě taky nijak nepřekvapil ale četla se docela dobře. 3,5*

PETERYY
03.04.2016

Svižné čtení, kde není prostor pro nudu. Postavy krásně vykreslené, takže po čase chápete proč se tak či onak postava chová. Půlku jsem miloval a tu druhou nesnášel :-)

Nikolaoss
29.03.2016

Román Karanténa dokazuje, že v jednoduchosti je krása. A taky, že je škoda, že některé knihy končí ve výprodejích.
V příběhu prostě nic neskřípe. Všechno funguje jak dobře namazaný stroj, je tu boj o přežití, přátelství, láska a nenávist až za hrob. Nenudila jsem se ani vteřinu a knihu jsem prostě neodložila.

Anna_Potterhead
13.03.2016

Opravdu dobrá kniha. Jak už tu někteří psali, je velmi čtivá, děj je plynulý a když už si myslíte že se nic neděje, příjde osudový zvrat. Všem doporučuji...

Aoedann
18.01.2016

Asi nezbývá než se poohlédnout po dalších dílech za hranicemi.

frukeška
16.01.2016

Chtela bych odpovedet tem, co si mysli, ze bude druhy dil, protoze nebude. V levnych knihach vetsinou konci serie, ktere se nakladatelstvi rozhodnou nedovydat. Je to smutne, protoze nektere si to nezaslouzi.

DCKH
03.12.2015

Už jen kvůli způsobu jakým je kniha napsána a protože já sám jsem od svého narození samotářem je toto jedna z nejlepších knih mého mladého života.
Pro všechny které zajímají scénáře sci-fi budoucnosti.
95%

ewisek22
20.11.2015

Skvělý námět. Úúúžasná obálka knihy, ze které jde na mě úzkost. Kniha plynula tak, že jsem se u ní nikdy nenudila a vždycky jsem se těšila až zase po ní sáhnu. A díky této knize se do Levných knih budu ráda vraceti:)) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček a doufám, že vyjde i druhý díl, páč ten konec....:)

sofmysl
19.10.2015

Tahle kniha mě uvedla do naprostého transu. Dokud jsem ji četla, prakticky jsem nebyla schopná jiné činnosti, je naprosto skvělá a do "levných knih", kde jsem ji koupila, bych ji v životě nezařadila. Bude druhý díl??? moc bych chtěla. Je opravdu strhující a výborná, vřele doporučuji.

starsi4
06.09.2015

Skvělá a napínavá kniha.

maruskaspetova
14.08.2015

Tato kniha se mi strašně líbila. Byla velice napínavá a četla se velice rychle. Hodně se mi líbilo, že jste četli a nic moc se zrovna nedělo a najednou " bum " se stalo něco velkého. Doporučuji přečíst každému :)

M1ra
12.08.2015

Originální, napínavý, strhující, čtivý příběh od autorského dua Lex Thomas...rozhodně doporučuji přečíst.

zuzana13
11.08.2015

Krásně napínavá kniha. Několikrát půjčeno, když jsem našla tuto knihu v obchodě tak jsem byla ráda, že jsem si jí musela koupit. Doporučuji.

lucylexi
04.08.2015

Tato kniha se mi velice líbila. Byla napínavá a velice rychle se mi četla už od začátku. David mi přišel velmi sympatický, i když občas trochu moc zaslepený. Tuto knihu mám velmi ráda a velmi ji každému doporučuji, nudit se rozhodně nebudete.

Sušenka1556
11.07.2015