Samotári

Bol to len ďalší obyčajný deň na McKinleyho strednej škole – kým školou neotriasol obrovský výbuch. Keď sa samotár David Thorpe pokúsil pomôcť svojmu učiteľovi angličtiny, ten mu umrel priamo pred očami. A to bol iba začiatok. McKinleyho stredná škola sa zmenila na najhoršiu nočnú moru. Všetci študenti sú nainfikovaní vírusom, ktorá je smrteľný pre dospelých. Škola je v karanténe pod dohľadom armády. Všetci učitelia sú mŕtvi. Z nevinných skupiniek študentov sa vytvorili násilné gangy. Bez gangu nikto nemá nádej na prežitie. David nemá svoj gang. Má len mladšieho brata Willa a s ním stojí proti celej škole....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247562/karantena-samotari-247562.jpg 4196

Karanténa 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (SK)

The Loners, 2012

Kniha Samotári

Sima2810
24.05.2019

Karanténa bola moja "prvá" kniha, ktorú som si požičala od spolužiaka. Prečítala som ju za necelé dva dni a nemohla som sa dočkať, kedy sa po zaujímavom konci pustím do ďalšieho dielu. Bola som ale sklamaná, keď som sa dozvedela, že ostatné knihy nebudú preložené. Plánujem si ostatné diely niekedy prečítať v originále, ale viem, že to nebude také dobré, ako keby to bolo preložené :(

Magič
13.05.2018

Ocenila bych pokračování této knížky o přežití. Byla velmi čtivá a napínavá až do konce. Pozorovat mladé teenagery na střední kole, jak se pomalu proměňují ve zvířata a bojují o jídlo mě neskutečně uchvátilo. Příběh je velmi reálný a zajímal by mě jeho konec.

Annkag
21.04.2018

Najviac ma bavil hlavný hrdina a jeho postupné riešenie problému ktorý nastal.Rozdelenie tenegerov do gangov,ktoré kšeftujú s čím možu.hladanie cestičky uprostred ako ostat čo najviac neviditelní a zároven prežit a udržat pri živote i bráchu,ktorý sa občas rád do niečoho pripletie.
Ruku na srdce.na tejto strednej škole po tejto zvláštnej katastrofe by som ja dlhú životnost nemala.

Mindy
02.10.2017

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, mám ráda postapokalyptické příběhy, otevřený konec, ale dvojka asi nebude

Lucy045
14.08.2017

Jedna z mála originálnych kníh z fantasy žánru, ktoré vyšli v poslednej dobe. Najviac ma prekvapil otvorený koniec, čakala som niečo iné takže teraz očakávam pokračovanie :)

lenka1872
04.08.2017

Škoda,že pokračování se nedočkáme...:/

Veronika33
03.08.2017

Kniha ma fakt bavila, dej bol pútavý. Je mi ľúto, že séria nebude pravdepodobne už u nás ďalej vydaná.

HYPNOS88
18.07.2017

Výborna kniha a skvělý námět. Studenti uvězneni v areálu školy kvůli epidemii vytváří skupinky, které mezi sebou bojují "o přežití". Děj odsýpá, akčnost nechybí, láska mezi mladými je samozřejmostí a celá kniha beží jak hodinky. Velmi dobře čtivý příběh.

Šepotání
Šepotání