Osamělý mrtvý muž

Osamělý mrtvý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356868/mid_osamely-mrtvy-muz-2dt-356868.jpg 4 179 179

Kapitán Exner série

Detektivka s kapitánem Exnerem se odehrává v Praze, přičemž podstatná část děje je situována do prostředí pražské zoologické zahrady. Populární detektiv s týmem spolupracovníků vyšetřuje dvě odlišné vraždy, z nichž v jednom případě bylo použito narkotizačního náboje, a odhaluje nejen přímé pachatele, ale i jejich zákonem nepostižitelné průvodce. Slavné případy kapitány Exnera nyní i v seriálové podobě!... celý text

yellowbanna
21.01.2021 3 z 5

První polovinu knížky jsem se nedokázala soustředit na tolik stále nově přibývajících postav. Když se to trochu ustálilo, začalo mě čtení bavit víc. Ale že bych byla nějak extra napnutá, kdo je vrah, to se říct nedá. Kapitán Exner baví svými vtipnými hláškami, bez něj by bylo ještě o hvězdu míň.

Avinea
26.10.2020 4 z 5

Michal Exner má prostě styl a dobrou partu spolupracovníků kolem sebe. První kniha, kterou jsem od V. Erbena četla. Po jazykové stránce lahůdka, velmi pěkné i co se týče znalosti reálií (zoo) a psychologie postav. Jen mi přišlo zvláštní to dodatečné rozuzlení motivů, kdyby zůstalo u "původního pachatele", přišlo by mi to věrohodnější. Ale to nemění nic na tom, že to je výborně napsané, napínavé a zábavné.

Marla
28.09.2020 4 z 5

Kdo by řekl, že může být prostředí zoologické zahrady nebezpečné a že v něm může dojít dokonce k vraždě? Ještě že máme kapitána Exnera, záhady hbitě vyřeší a k tomu se můžeme pokochat jeho bezvadnými obleky a autem, na svou dobu nevídaným.

h2220
14.09.2020

osvědčený autor Václav Erben a jeho kapitán Exner - nyní v příběhu vraždy muže, který je nalezen mrtvý políž sídliště. Stopy však vedou do ZOO. A na scéně je další vražda ... Autor je obeznámen s prostředím ZOO, líčení jeho příběhu je vcelku realistické.

AliStejsy
31.08.2020 5 z 5

Parádní případ kapitána Exnera. Do poslední chvíle napínavý příběh.

Evelin2506
19.08.2020 4 z 5

Zatím poslední díl kapitána Exnera, který jsem přečetla. Celá série mě docela baví a zavzpomínala jsem na zfilmované díly s Jiřím Kodetem. Hezky napsaný příběh a konec dává tušit, co bude kapitán vyšetřovat příště.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

V pořadí již osmý případ, kde se vyšetřují dvě odlišné vraždy. Případ nás zavede do pražské ZOO. Opět pěkná detektivka.

Ava365
08.12.2019 5 z 5

Klasik české detektivky a jeho švihák Michal Exner, zajímavé prostředí pražské ZOO a hezky vymyšlený příběh.

Anika27
23.08.2019 5 z 5

Paně Erbenovy detektivky jsou kouzelné - v jednu chvíli začínám číst nový příběh, a v druhou konsternovaně zírám na hnusná písmenka KONEC... :-)

pavels36
30.07.2019 5 z 5

Zajímavá zápletka, fajn rozuzlení a hlavně se to dobře čte. český Maigret neboli kapitán Exner není žádný Reacher od Childa. Nečekejte drama,akčnost či drastické scény. Je to taková pohodová detektivka se špetkou humoru i zábavy. Doporučuji

Pavelpi
27.07.2019 4 z 5

Kapitán Exner zase trochu jinak.Vražda narkotizačním nábojem tu u něj ještě nebyla.Tak se rozjíždí pátrání,které vede přes druhou vraždu ke konci.Případ je rozluštěný a vrah dopadený,i když to byl vlastně chudák.

ArwenAragorn
14.06.2019 4 z 5

U této detektivky jsem asi čekala o něco víc. Když jsem ji četla, přišla mi nějak zdlouhavá.

Isew
16.05.2019 3 z 5

Česká kriminálka z období socialismu zasazená do atraktivního prostředí ZOO. Je to má první kriminálka s kapitánem Exnerem. Čekala jsem asi trochu víc. Ne, že by to bylo špatné, ale ... Také mi dost vadilo, jak Exner, který má evidentně závislost na kofeinu a problémy se spánkem, hodně rád v noci chodí po návštěvách a vyslýchá. Zvláštní, že to nikomu vlastně nevadilo. Mně by to asi vadilo dost. I v socialismu.

85098211
02.04.2019 4 z 5

Další díl s kapitánem Exnerem a zase dost dobrá kniha. Jen začátek se mi zdál tak trochu zdlouhavý, ale jinak se jednalo o zajímavý a podle mého názoru i poměrně spletitý případ, který se odehrává v originálním prostředí pražské zoologické zahrady. Kniha je opět čtivá a dobře napsaná, proto dávám poctivé čtyři hvězdičky a na Exnera určitě nezanevřu a časem se k nějakému jeho případu vrátím ;-).

ondrej.b
28.01.2019 5 z 5

Proč zkoušet číst další "Exnerovky"? No protože jsou to nejlepší české detektivky staré školy. Kapitána Exnera si zamilujete, to jinak nejde:-). Tady v tomto příběhu jsem si to opět užil. Moc pěkně vyprávěný děj, skvěle popsány jednotlivé postavy (třeba Adolf Kroupa, nebo Karel Buš - to je borec:-) a další. Nezklamou Beránek s Vlčkem jako vždy. I téma zoologické zahrady je zajímavé, dnes si tam už jen tak nevlezete přes rozbitý plot. Tohle nejsou provařené severské thrillery, tohle je české a moc hezké. Jako u každé knihy s kapitánem vás to nutí číst dál a dál a těžko se mi přestávalo, pokud jsem musel. Je to návyková literatura, a to mi jistě dosvědčí pán Bůh a svatý Václav....

momo01
02.12.2018 3 z 5

Neortodoxní způsob vyšetřování kapitána Exnera a jeho zabejčenost při hledání viníka, mě bavilo. Na knize se ale už podepsal zub času, i když politickému pozadí socialismu se Erben zdatně vyhýbá. Na to, že se jedná o klasiku našich detektivek, to prostě taková jízda nebyla. Možná jiné díly s Exnerem jsou lepší, ale proč to zkoušet.

postrach
30.07.2018 5 z 5

Pohodová četba na odpoledne i večer před spaním.Filmové-seriálové zpracování,taky dobré.

karel0684
24.07.2018 4 z 5

Asi se opakuji, ale kapitána Exnera mám rád. Je to takový český Colombo a Maigret dohromady. Ani on kolikrát nevyslýchá, ale jen si povídá...
Dobrá zápletka, dobře propracované osoby, pohodové odpočinkové čtení.

alnahu
09.07.2018 3 z 5

Zajímavá detektivka z exotického prostředí pražské ZOO -napínavý příběh.

Chesterton
28.06.2018 5 z 5

Jak velká láska byl pro mne tento detektiv naprosto se nehodící do totalitní nudy a šedi "ví jen bůh a svatý Václav". Děkuji pane Erbene.♥️