Kapesní atlas zkamenělin

Kapesní atlas zkamenělin https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235513/bmid_kapesni-atlas-zkamenelin-235513.jpg 4 6 2

V úvodní části seznamuje s vědou o zkamenělinách, se vznikem, výskytem, sběrem a preparací zkamenělin i s problematikou jejich pojmenování a podává přehled o hlavních etapách vývoje rostlin a živočichů v geologické minulosti. Vobrazové části, provázené stručným textem, uvádí na 200 významných zkamenělin, především z území ČSSR.... celý text

Hanka_Bohmova
11.02.2020

Stále je to poměrně užitečná příručka, nejen pro každého postiženého kluka, ale i pro postižená děvčata. (Libovolného věku.)

Finskej
09.02.2014 4 z 5

Kapesní atlas zkamenělin je, jak se dá očekávat, kapesní atlas zkamenělin. Čiliže reprezentativní průřez plný fotografií všeho možného zkamenělého, co se u nás (bývalá ČSSR) našlo. Tedy do roku přibližně 1980. Škoda jen, že ty fotografie nejsou barevné, ale člověk nemůže mít všechno - i tak to dlouho byla jediná publikace tohoto typu běžně dostupná laické veřejnosti, a tedy nedocenitelný poklad každého postiženého kluka. (Libovolného věku.) Text je naučný, ale přitom právě takový, aby jej dobře pochopil i laik.

fosilie, zkameněliny

Autoři knihy

Ervín Knobloch
česká, 1934 - 2004
Vladimír Habětín
česká, 1934 - 1995

Kniha Kapesní atlas zkamenělin je v