Keď sa rozvidnie

Keď sa rozvidnie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500277/bmid_ked-sa-rozvidnie-9MJ-500277.jpg 4 12 3

Viera v Boha a vzájomná láska ich doviedli až sem… Po prvej drsnej zime strávenej na ďalekom severe si Elizabeth Delaneyová a jej manžel, príslušník jazdnej polície, zvykajú na život v malej osade Bobria Rieka. Elizabeth opäť začne učiť a postupne si obaja nachádzajú cestu k indiánskemu obyvateľstvu. A potom sa dopočujú novinku… Prenesie ich láska, nádej do budúcnosti a viera v Boha cez zdrvujúce sklamania? Toto všetko sa dozvieme v tretej knihe zo série kresťanských románov z prostredia kanadského západu. Janette Okeová, autorka vyše štyroch desiatok románov, je jednou z priekopníčok kresťanskej literatúry a za svoj významný prínos do tohto žánru získala viacero prestížnych ocenení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Kumran

When Breaks the Dawn , 1985

Kokoska92
24.12.2023 5 z 5

„Byla jsem připravená jít po cestě, kterou mi pro můj život přichystal Bůh. S Ním nezáleží na tom, kde nebo v jakých podmínkách člověk žije. Kdekoli člověk zakotví, může vždycky přebývat v radosti a pokoji.“

Knížky Janette Okeové jsou pro mě pohlazením a balzámem pro duši. Ideální čtení na vánoční čas a nejen na něj!

Majka1979
01.03.2023 5 z 5

3.časť bola pre mňa tiež veľmi silná.
Elizabeth to nemá jednoduché a ako žena v tomto prostredí zažije veľa vecí, ktoré ju prekvapia.
Konečne sa jej splní sen o škole. Ale ani tam to nie je úplne jednoduché. A keď príde informácia o tom, že sa majú opäť sťahovať, musí čeliť voľbe, či ísť alebo podľahnúť čaru mesta a teda ísť radšej tam. Jej manžel urobí pre ňu všetko. Ale ona vie, že jej kroky musia viesť tam, kam ho odvelili - ešte ďalej na západ.

vierak
04.12.2022 2 z 5

Ide o tretí diel série Kanadské prérie a bol pre mňa sklamaním. Aspoň štyrikrát zaznelo "zasa prišli Vianoce" a "opäť zavítala jar". Áno, ročné obdobia sa striedajú, to sme si všetci všimli a nie je nutné na tento fakt upozorňovať. Hoci sú kresťanské romány mojou srdcovou záležitosťou, tento musím prirovnať k priemernému deviatackemu slohu. Mizerná kompozícia viet, úbohá slovná zásoba, takmer žiadny dej. Mrzí ma to, ale z môho pohľadu išlo o veľké sklamanie.