Kamil Lhoták a jeho svět

Kamil Lhoták a jeho svět https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415810/bmid_kamil-lhotak-a-jeho-svet-nFC-415810.JPG 5 4 2

Kniha mapuje život a dílo českého malíře Kamila Lhotáka (1912-1990). Vydaná u příležitosti výstavy v Alšově jihočeské galerii.

JiříČB
30.07.2019 5 z 5

Katalog k výstavě je vynikající. Lhotáka sleduji, nevynechal jsem žádnou výstavu v poslední době. Byl jsem i Praze na výstavě v Obecním době, ale ta se s touto, nazvanou Kamil Lhoták a jeho svět, vůbec nedá porovnávat, na Obecní dům je možno po této výstavě zcela zapomenout. Rozsah v Alšově jihočeské galerii je několikanásobně větší a taktéž kvalita se nedá srovnat. Kurátorovi se výstava mimořádně podařila, měl by za ni dostat výstavního Oscara :-) .

RobertK.
29.07.2019 5 z 5

Katalog je úžasný, skoro by se dalo říct, že je to samostatná kniha. Jinak mimochodem výstavy navštěvuji přes třicet let, ale takto perfektně zvládnutou výstavu s ohromujícím počtem položek, ke které byl katalog vydán, jsem ještě neviděl. Celková kompozice, způsob rozmístění exponátů a výběr samotných obrazů nemá chybu.

Kamil Lhoták, 1912-1990

Autorovy knížky