Kamenné vráta - Povesti z povodia Bebravy

Kamenné vráta - Povesti z povodia Bebravy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158499/kamenne-vrata-povesti-z-povodia-bebravy-158499.jpg 5 2 1

Zaujímavá a tématicky bohatá kniha obsahuje 80 pôvodných povestí, rozprávok a príbehov z povodia Bebravy medzi Trenčínom a Topoľčanmi

Kluvo
04.03.2015 5 z 5

Ako clovek, ktory stravil vacsinu zivota v povodi Bebravy, som si citanie tejto knizky neskutocne uzil. Autor ma vyborny styl - trosku archaicky, so spravnym nadhladom a zmyslom pre humor. Kazda povest bola zazitkom, a nasli sa aj skutocne perly - napr. ako Prusania dorazili draka zmesou sunky a chrenu (obyvatelov Prus naozaj ostatni volaju chrenari), ako sa Ottlik ku kastielu dostal, ci o pohanskom hrade na Hradnej. Vidiet, ze autor pise o doverne známych veciach. Vystihol typicke mena v kazdej dedine aj povahove crty, z ktorých si v okolitých obciach robia srandu. Celkom rad by som sa vedel, ako dlho mu to trvalo a ci naozaj vsetky povesti koluju medzi ludmi, alebo si niektore aj vymyslel. Pre "Bebravancov" povinne citanie ale ani ostatni neurobia chybu, ked si to precitaju!

Blažej Belák
slovenská, 1938
2009  100%Kamenné vráta - Povesti z povodia Bebravy
1985  80%Malá Fatra
2008  0%Sihote, Sihote ...
2010  0%Drahomilovaní miji! Korešpondencia Alberta Púčika 1944-1951
1970  60%Malá Fatra