Mlčenlivý

Mlčenlivý https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5417/bmid_mlcenlivy-Hji-5417.jpg 4 33 2

Světelný kámen série

Kameň svetla série

1. díl

První kniha cyklu Světelný kámen o osudech obyvatel tajemné vesnice ve starověkých Thébách, kde se vytvářela výzdoba hrobek faraonů. Autor se tentokrát soustředil na tzv. Místo pravdy, vesnici v západních Thébách: tam žili a pracovali umělci a řemeslníci, kteří zdobili a budovali faraónské hrobky. V jejich práci jim pomáhá Světelný kámen, jehož tajuplná kouzelná moc láká thébského důstojníka Mehyho natolik, že se rozhodne kámen ukrást. V dynamickém ději plném intrik a překvapivých momentů autor představuje další hrdiny románu, mezi nimiž vyniká zejména mladý sochař Nefer Mlčenlivý, nositel prozíravosti, odvahy a tvůrčího ducha. Autor ve svém poutavém románu oživil svět starověkého Egypta na sklonku vlády Ramsese Velikého, svět mistrů, jejichž dílo nedozírné krásy obdivujeme dodnes, aniž se nám podařilo zcela rozluštit všechna tajemství do něj vložená. Dolezalj... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

La pierre de lumiére - Néfer le Silencieux , 2000

Hade
09.09.2020 1 z 5

Velmi slabé. Postavy se chovají a mluví jako lidé 21. století a to u historických románů vůbec nemám rád.

Ellbereth
02.04.2015 4 z 5

Mohu říct, že knihy z této série se čtou velmi dobře, postavy si oblíbíte, děj taky moc pěkný. Jediné co mohu vytknout je, že když toho od autora přečtete více, tak vám přijde, že už se dost opakuje. Styl je stále stejný, ničím moc už pak nepřekvapí. Tato série se mi z jeho knih líbila asi nejvíce. Pokud rádi čtete o Egyptě, rozhodně doporučuji.