Kam jdou lidé s nemocnou duší

Kam jdou lidé s nemocnou duší https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268966/bmid_kam-jdou-lide-s-nemocnou-dusi-268966.jpg 4 6 4

Sborník Kam jdou lidé s nemocnou duší se skládá ze tří částí. Tu největší tvoří příběhy lidí, kteří si prošli těžkým duševním onemocněním. Vypráví sami nemocní, ale také jejich rodiče. Protože právě rodinní příslušníci jsou těžkou duševní nemocí zaskočeni a někdy si ji uvědomí mnohem dřív, než sám nemocný. V poslední části se autoři věnovují chystané změně v oblasti psychiatrie v ČR a novým návrhům řešení. Na sborníku pracovali a jeho autory jsou Tomáš Vaněk a Michal Kašpar, redaktoři webu LideMeziLidmi.cz. Sborník doplňují obrazy Nikoly Čulíka, umělce, který má s duševní nemocí osobní zkušenost. Publikace vyšla za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.... celý text

pedobro
31.03.2023 4 z 5

Kniha je smutným svědectvím toho, kolik práce je v oblasti duševního zdraví ještě před námi... Líbí se mi pojetí ze dvou různých úhlů pohledu, jak samotných duševně nemocných, tak jejich matek. Z knihy je tak lehce odvoditelné, že nemocí zdaleka netrpí jen samotný pacient, ale i jeho nejbližší.

Petiz
17.02.2022 4 z 5

Z čistě literárního hlediska trochu nuda, protože ataky mohou mít u lidí se schizofrenií podobné projevy. Zajímavé byly výpovědi rodičů, ty bych uvítala ve větším rozsahu. Lidsky to pak jsou příběhy plné bolesti, ale i naděje a zotavení, které stojí za to si přečíst ️

Sariklen
13.05.2019 4 z 5

Kniha pomocí příběhů reálných lidí s duševním onemocněním přibližuje veřejnosti téma psychiatrických nemocí. Zatím je ve společnosti stále kryje rouška stigmatu a nevědomosti, proto je velice milé, že se s tímto tématem setkáváme, a navíc prostřednictvím těch, kteří jej prožili a prožívají na vlastní kůži - nejen samotných pacientů, ale i jejich nejbližších. V druhé části knihy se nám totiž přibližují i náhledy matek na situace jejich dětí. Co příběh, to originál, žádný není podle šablony. Ani propuk nemoci, ani vyrovnávání se s ní a přístup. Kniha se nesnaží odpovědět na všechny otázky, předává nám možná někdy trochu syrový pohled do lidského nitra. A to je dobře, že se nesnaží o zaobalování nebo chození kolem, ale jde přímo k jádru věci. Ať si to čtenář přebere a zpracuje svým způsobem. Pohledů na věc a zkušeností má na to v knize dost. Přes to všechno jsou jednotlivé příběhy napsány velice stravitelnou a poutavou formou.

Fourgirl
17.05.2018

Dobrý den, neví někdo, kde knihu sehnat/ neprodáváte ji někdo?