Kalibr .45

Kalibr .45 https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8207/agent-jfk-kalibr-8207.jpg 4 129 16

Agent JFK série

Nová vědecká síla Agentury Equilibrii Feratius učiní alarmující objev a JFK je spolu se svým kolegou Vincem Vegou vyslán na další nebezpečnou misi. Tentokrát se ocitají v pouštním světě ne nepodobnému divokému západu, aby zde svedli souboj o život nejen svůj, ale všech jeho obyvatel. Kovář se brzy ocitá na holičkách a musí si v nekompromisním prostředí, které ze všeho nejlépe rozumí řeči nabitých pětačtyřicítek, poradit sám. Dokud se mu ovšem nedostane nečekané, ale o to vítanější posily. Sledujte Kovářův boj nejen proti nebezpečným pistolníkům, ale i bezskrupulózním mágům. Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Poeta.kno
14.07.2023 2 z 5

Cítím, že z prostředí divokého západu šlo vymyslet hlubší příběh ...

lyriq
29.11.2018 5 z 5

Mistr Schink mě baví a JFK mu hodně sedl. Svůj styl přizpůsobil potřebám série, ale jeho rukopis je stále znát. Kalibr .45 je pro mě zatím nejlepší epizodou tohohle literárního seroše.

martin6849
26.09.2018 2 z 5

Tohle je bohužel dost úkrok stranou a první díl série, který se mi opravdu nelíbil. Postavy se chovaly hloupě (a hlavně jinak, než v předchozích dílech), příběh mě nezaujal. Jediné plus je za úchylného šerifa.

NightGepard
09.03.2018 4 z 5

Další se zajímavých paralérních světů, kde se odehrává už několikátá mise JFK. Z mrazivých výšin vzducholodí v poušti vyprahlé sluncem. Ale pořád tam bylo něco, co mi chybělo a až do konce jsem nepřišel na to, co to je.

NemmamSlov
08.05.2017 4 z 5

Zaujimavy pribeh na styl westernu. Zaciatok som mal riadne tazky z touto knizkou. Do pribehu som sa vzil az niekde v polovici. Zaujimavy koniec nova postava pomocnika von Wondera je tiez celkom zaujimava. Johna celkom vystihol, nechybala ani akcia a aj srandovne hlasky nechybaju.

T800
18.01.2017 4 z 5

Nebylo to zase tak převratné, ale prostě Petr Schink se do této série teprve vžívá. To my, JFK fanatici zatím věříme jen dvojici Žamboch - Procházka a není jednoduché přijmout někoho jiného. Ale, chce to důvěřovat a prověřovat a toto je velmi dobrý příběh. Má sice pár much - mušek - ale je to čtivé a do komplexu této série to prostě zapadá.

Terva
29.07.2016 4 z 5

V pořadí je Kalibr .45 již osmou knihou v sérii JFK (John Francis Kovář), druhým příběhem, který nenapsal Miroslav Žamboch a první pokus Petra Schinka, vyrovnat se mistrovské dvojici Žamboch & Procházka.
Celkem se mu to povedlo, vybral si klidný humor Miroslava Žambocha a zvláštní prostředí, které spíše vyhovuje Jiřímu W. Procházkovi.
Nutno však dodat, že je to první příběh ve kterém nezazní hlavní heslo společnosti E.F.
– místo „Svůj svět si musíte zasloužit“ tu zazní něco podobného - „Víme o tom sice houby, ale nakonec spasíme svět“ , ale mě to nespasilo.
Ovšem příběh je to dobrý. Vše se odehrává v jakési dimenzi, kde převládá forma Divokého západu, ale tak trochu jinak. Samozřejmě se nabízí spousta provokujících a vtipných přirovnání ke spaghetti westernům našeho světa.
A naštěstí je tu ústy Johna F. Kováře opět zmíněno i pivo, což je panu Petru Schinkovi k dobru a nezastřelím ho za to Pepřovkou, tamní dimenzionální bubínkovou zbraní kalibr .45.

Malá ochutnávka:
Taky máš dojem, že za tamtím kaktusem už prostě musejí číhat hodný, zlý a ošklivý?..........
Dal bych hrst dolarů za studený pivo a ještě studenější sprchu......................

Příběh je protkán magií a láskou a opepřen trochou smutku a beznaděje. Není to sice to pravé ořechové, ale dobře se to čte, příběh vás zaujme a možná i pobaví, i když to není žádná sranda.

Na konci knihy je opět přidána malá povídka ze života Vincenta Vegy.
A jak už je skoro zvykem, je brutální, krvavá a je v ní spousty krásných holek.
Povídka se jmenuje Svatba a protože nikde v Databázi knih není, vtisknul jsem její obsah, komentář i hodnocení do sekce „Povídky“ a přiřadil ji k této knize.
Protože povídka nenese jméno tvůrce, je nepřímo jasné, že ji napsal Petr Schink.
A pokud ne, není to nic interdimenzionálního a KILLERovi to nebude vadit.

Na úplném konci této,160 stránek, „dlouhé“ knihy je opět malá ukázka z připravovaného devátého příběhu nazvaného „Zatmění“, který napsal Jan Hlávka.
Hurá ne něj.

Citát – Občas se věcí musí řešit nekonvenčně.........

fmash
17.12.2015 3 z 5

Obstojný díl, hra na western s příměsí magie. V důsledku sice patlanina, ale neurazí.

Yarwen
23.11.2015 3 z 5

John Francis Kovář dostane tentokrát za úkol zavřít dimenzionální bránu v paralelním světě, který ze všeho nejvíce připomíná Divoký západ - a tato podoba bude také do puntíku naplněna.
Série JFK se svou kvalitou pohybuje kolem průměru a když jsem viděl mně neznámého autora, přistupoval jsem k tomuto dílku s mírnou skepsí, nicméně byť je čtení jednoduché, je zábavné a vtáhlo mě do děje - nakonec tedy za sebe hodnotím kladně.

metalmaus
23.02.2015 4 z 5

Od tohoto 8. JFK změnili obálku i u 1. vydání 2006?

kokosek
02.03.2014 4 z 5

JFK jako rodokaps. Pravda, poněkud ulítlá představa, ale nakonec proč ne.
Není to určitě nejlepší díl, ale taky není nejslabší. Prostě na spravení nálady po Brownovi všechno dobrý.

Fuksinka
03.12.2013 3 z 5

Že by to bylo úplně špatné, to nemohu říci. Ale děj byl poněkud zmatený a linka se Zoe a její dřívějším pobytem ve "westernu" poněkud zbytečná a nedotažená. Zatím nejslabší díl. Jinak samozřejmě JFK jako pistolník byl skvělý.

Ronin Roujin
24.06.2013 3 z 5

povedenější kousek z knih o JFK, zejména svatební scéna je výtečná xD

Budulman
12.06.2013

Ač nejsem úplně fanouškem westernů, tenhle JFK to s tím až tak moc nepřeháněl, takže jsem tento díl docela dobře vstřebal.
Oproti předchozím dílům mi tady trošku přišlo, že autor trochu vaří z vody a místy se ztrácí v ději.
Nebyla toho spousta vysvětlena, tak uvidím, jestli se něco dozvím v některém z dalších dílů.

OldaB
16.02.2012 3 z 5

Před lety se mi to hodně líbilo, dnes už hodnotím střízlivěji. Na konci až moc vaty, bod přidávám za postavu ďábelkého šerifa.

pajonek
30.11.-0001

........za knihy JFK bych nedal ani korunu........ALE - 21 knih JFK jsem si stáhl z internetu a čtu a čtu ....
......kurec palec ku překvapení se docela dobře chvílemi bavím ....... docela by se hodilo tak 50-60%

česká fantastika

Část díla