Kaktusy

Kaktusy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410844/bmid_kaktusy-mYF-410844.jpg 3 1 1

Najkrajšie druhy a kultivary na okenný parapet a záhradu 1 Zoznámenie sa s kaktusmi pôvod umenie prežiť mnohotvárnosť 2 Jednoduché a úspešné pestovanie starostlivosť presádzanie množenie 3 Najlepšie druhy a kultivary robustné druhy na okenný parapet tipy pre zberateľov kaktusy v záhrade 4 Extra Rady odborníkov

Literatura naučná Hobby Zahrada
Vydáno: , Ikar (SK)

Kakteen , 2004

Eeve
18.05.2021 3 z 5

Na tejto knižke je na obálke napísané - Rady profesionálov...a ja by som doplnila, pre profesionálov :) Na každej stránke totižto cítiť, že to píše človek, ktorý má naozaj desaťročia skúseností, a pozná a vie o kaktusoch či sukulentoch naozaj všetko. Obsahuje rôzne zaujímavosti, históriu, rozdelenie, rôzne informácie, pestovanie, množstvo podrobností z praxe, ako je správna zemina, hnojenie, dokonca materiály vhodné na skleník či vitrínu, rozmnožovanie, no proste veľké množstvo podrobností. Pre začiatočníkov to ale určite nie je, pretože som z toho bola dosť paf :) Človek by mal už čo to o pestovaní a kaktusoch vedieť, aby tomu rozumel a mal odvahu sa do niečoho väčšieho pustiť. Zvyšok knižky dopĺňa podrobný popis 57 rôznych druhov kaktusov, ich vzhľad, zaujímavosti, popis kvetov a plodov, ich domovina, a pestovateľská trieda. Knižku doplňujú naozaj krásne fotky, najmä nádherných kvetov kaktusov. Neľutujem kúpu, ale zrejme u mňa nedôjde k praktickému využitiu týchto vedomostí :)

kaktusy

Autorovy knížky