Kaktus

Kaktus https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381907/mid_kaktus-Es0-381907.jpg 4 151 52

Susan Greenová je nezávislá, samostatná a svůj život má naprosto pod kontrolou. Rozhodně nehodlá plýtvat časem na vztahy plné citových zmatků. Rodina i kolegové v práci ji sice považují za nepřístupnou a divnou, ale Susan tento uspořádaný způsob života dokonale vyhovuje. Jenže pak se vlivem nečekaných událostí začne její pečlivě vybudovaný řád hroutit a Susan si postupně uvědomuje, že nemůže ovládnout všechny aspekty svého osudu… a že to nemusí být špatně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Cactus , 2018

Lisa_Fox
26.01.2020 5 z 5

Krásný a milý příběh o tom, jak z dokonalé a chladné ženy, která má ráda, aby všechno bylo pod její kontrolou, se postupně stává milující kamarádka, přítelkyně a máma :)

Jana-Marie
05.01.2020 5 z 5

Super oddechovka - četlo se moc dobře, příjemné překvapení.

Mondaika
17.11.2019 2 z 5

Trvalo mi 100 stran nez jsem se do pribehu zacetla. Nekdy az moc detailu...

Dvě a půl hvězdičky

Vesmich
06.10.2019 4 z 5

Dobřeeee. Celý ten příběh je velmi uvěřitelný. Hlavní hrdinka je v litearutuře ne zcela profláknutý typ. Perfekcionistka, která dobře ví co a proč dělá a nebude někde trčet jen proto, že to někdo potřebuje nebo se to má. Jakmile jí do života vstoupí rozličné náhody a nečekanosti, vypořádá se s nimi dost bravurně. O pomoc umí požádat i ji přijmout, umí ji poskytnout a současně se nevnucovat. Nepoužívá zdrobněliny a není demonstrativně šťastná a spokojená a taky má odvahu a drive. Kupříkladu kancelářské prostředí veřejné správy, kde pracuje, je popsáno úsporně a dokonale a právní přetahovaná o dědictví je také obohacující. Kaktus se povedl.

Rou
05.10.2019 4 z 5

Nebavilo mě zdlouhavé popisování soudního sporu a jeho vývoj, ale jinak byla kniha fajn, hlavní hrdince se obrátil život naruby a tím se pomalu začala proměňovat i ona. Čím blíž ke konci, tím byla kniha lepší.

Pípasek
16.09.2019 5 z 5

Po všech vraždách, výborná oddechovka.

Petra566
14.09.2019 5 z 5

Očekávala jsem klasickou romantickou oddechovku na pláž, a tak mě kniha příjemně překvapila. Přestože nabízí vše zmíněné, nejde jen o jeden z tuctových a plochých příběhů z mnoha, a to zejména díky svéráznému charakteru hlavní hrdinky a jejího suchého humoru, nad kterým jsem se často pousmála. Kaktus rozhodně doporučuji jako příjemnou oddechovou knihu, která ovšem čtenáře nezklame a zlepší náladu.

tereza1198
13.09.2019 4 z 5

Susan by asi moje kamarádka nebyla (rozpis možnosti vařit čaj v kuchyňce v práci), ale jiné její vlastnosti mi imponovaly. Rodinné vztahy a pekelné příbuzenstvo je trochu moc překombinované, ale aspoň víme, proč byla hrdinka tak trochu švihlá. Postupem knihy jsem jí držela palce a fandila, ať se se vším vypořádá. A nakoupila jsem si další kaktusy.

Greg25
20.08.2019 3 z 5

Kaktus není špatná kniha, jen se autorka zaměřuje na nudné, popisné, nepodstatné věci a to nejzajímavější rychle odbude. Vzácnost dialogů tomu moc neprospívá, protože častěji se v knize dočtete, že má hlavní postava smysl pro suchý humor, než že by ho tam fakticky předvedla. Z tohoto pohledu je Kaktus poměrně rozvláčné a někdy táhnoucí dílo, kterému chybí hlubší charakteristika postav mimo Susan. Je zvláštní odnášet si z knihy pocit, že čím dál čtete, tím méně se něco podstatného nebo zajímavého dozvíte, všechno se to utápí v nepodstatném balastu a průměrném psaní (bohužel pro mě je styl autorky takový hodně uspávací, nenápaditý). Děj jde odhadnout poměrně záhy, ale nevadí, protože autorka to dělá cíleně, v tomhle má kostru příběhu dobře promyšlenou. 60%

amurek
30.07.2019 3 z 5

Kniha o přeměně „vlastního já“ hlavní hrdinky Suzan. Příběh plný zvratů v jejich rozhodnutích. Jedinou vzniklou událostí začala Suzan přemýšlet jinak a dovolila si do té doby nevídané – připustit si lidi k tělu a nejen přijmout od nich pomoc, ale dokonce o ni i požádat. A co se týče rodinných vztahů, které formovaly její život, není to nic, čemu by se nedalo uvěřit. Jak se říká „život píše romány“.

Opatov
10.05.2019 4 z 5

Hlavni hrdinka byla od zacatku nesympaticka, sobecka. Ale postupne, jak se zacala menit, byl to uz nekdo uplne jiny a kniha dostala spad. Prijemne cteni.

Isew
04.05.2019 4 z 5

No nevím, já jsem pointu ani závěr na začátku hned neuhádla a vlastně mě nenapadají žádné indicie, které by k jejímu uhádnutí vedly. U mě tedy moment překvapení nastal. Hrdinka je nezávislá, hrdá a soběstačná. Nikoho v životě nepotřebuje, stačí si sama. Jenže ono je někdy docela fajn se k někomu přitulit. Příjemné oddychové čtení.

KatkaP.
20.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Hlavní hrdinka je sice zkostnatělá "stará panna" ale během knihy se mění a začíná opravdu žít a přicházet na to, že vše nemusí mít řád, že se může občas i improvizovat. Je takřka nemožné nemít hlavní hrdinku rád.

petrakun
25.02.2019 4 z 5

Celkem čtivá kniha. Škoda jen, že pointu a závěr uhádnete hned na začátku a chybí tedy moment překvapení.

Adelix
18.02.2019 4 z 5

Román o ženě, která je sama trochu jako kaktus: nikoho si nepustí k tělu, žije samotářsky... nemusím to číst znovu, ale čtivé to je, hrdinka je netradiční a zajímavá.

orinka3
11.02.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, protože mám ráda suchý anglický humor, a tady jsem si ho dostatečně užila. Bezvadně se to čte. Jen si říkám, jestli to nebylo až moc nadsazené, protože chování Suzan bylo, upřímně, příšerné. Octnout se vedle ní muselo být pro citlivějšího člověka strašné. Takže se divím jejím mužským protějškům, že o ni tolik stály. Ale každopádně chválím autorčin styl, je to dobré od začátku do konce. No, a ten konec je tak trochu filmový, se mi zdá....

jana79
03.02.2019 2 z 5

Knížka pekne napsaná,obcas dlouhé nudne pasáže,ale přesto jsem ji dočetla. Klasický příběh ničím nevyniká. Naštěstí jsem si ji nekupovala jen jsem si ji půjčila na přečtení. Jedine co mě se nejvic libilo byla obalka.

LucinQa77
12.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, v které je od všeho kousek. Zasmála jsem si, pobrečela si a příjemně se bavila. Doporučuji!

Lotka
10.01.2019 4 z 5

Výborná! Hlavní hrdinka chytrá žena a žádná fňukna. Poutavý příběh, který u mě narosto přesně zacílil na to správné místo. Až budu velká, chci být jako Susan.

nemer
09.12.2018 1 z 5

Nebýt kouzelného hlasu Dany Černé, audioknihu bych nedoposlouchala (a číst bych ji nedočetla ani do třetiny). Rozvláčné, nudné a plytké ... Příběh mne rozhodně nepřesvědčil, že život začíná ve 45. Spíš že je vše otázkou (ne)štěstí a je jedno, kolik vám je let. Hlavní protagonisté si mé sympatie nezískali, snad jen ty kaktusy beru na milost :)