Jen jeden rok

Když se Willem probere z bezvědomí, vůbec netuší, kde je. V Praze? V Dubrovníku? Anebo snad doma v Amsterodamu? Francouzský lékař mu ošetřil ránu na hlavě, ta ale Willema bolí o dost méně než vzpomínka na krásnou Američanku, které říkal Lulu. Proč se jen nezeptal na její pravé jméno? Strávil s ní pouhý jeden den v Paříži a něco na tom dni – anebo na té dívce – ho nutí položit si otázku, zda mu není souzeno zůstat s Lulu už navždy. Jenomže jak ji najít? Willem se znovu vydává na cesty, bloudí od Mexika až po Indii a doufá, že to děvče nějakým zázrakem znovu potká. Jak ale měsíce plynou, začíná Willem pochybovat, zda je ruka osudu opravdu tak silná, jak si myslel… Pokračování románu Jen jeden den z pera bestselleristky Gayle Formanové je romantickým příběhem volby a náhody, ale i štěstí, které je možno najít, když se právě volba s náhodou potkají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208073/just-one-day-jen-jeden-rok-YNl-208073.jpg 3.8262

Just One Day 2.

Vydáno, Yoli

Just One Year, 2013

Kniha Jen jeden rok

Lučina7
15. listopadu

Tento díl mě velmi zklamal, myslela jsem, že Allyson bude pokračovat ve svém vyprávění a né, že to převezme Willieme.
První půlka knihy mě tím pádem moc nebavila, ale konec to všechno spravil.

Ann98

Kniha se skvěle četla. Není to klasická romanťárna, příběh je dost silný, místy i dost překvapivý. Willem je postavou, která mi byla od začátku sympatická. Líbila se mi jeho životní volnost a nespoutanost. Samotný příběh mi přišel poměrně reálný, skoro bych si přála něco podobného zažít. Dozvěděla jsem se, jak to vlastně bylo z pohledu Willema. Bála jsem se, že to bude převyprávění prvního dílu z jeho pohledu, ale mýlila jsem se. Za to musím dát jednu hvězdičku navíc. Skvělé odreagování, zvlášť v této nelehké době.

Eponka

Půlka knihy vlažná za mě dost nudná. Po půlce se to změnilo napralo to na zajímavosti a je fajn to vidět z druhého pohledu.

oblakaknih

Od druhého dílu této série jsem neměla nijak velká očekávání, ale přesto mě dokázal trochu zklamat.
Sice naprosto chápu, co tím autorka zamýšlela, ale víc než polovina této knihy mi připadala zbytečná.
Vracíme se totiž zpět, do doby, která je i v prvním dílu. Jen se dovídáme, co dělá druhá z hlavních postav.
A to byl největší problém, který jsem s touto knihou měla.
Připadalo mi, že se v knize nic neděje, připadala mi nudná, a jak už jsem zmínila, i zbytečná.
Navíc se zde objevují i další postavy, kterých bylo na můj vkus příliš a začínala jsem se v nich ztrácet.
Dle mého názoru by mohla být kniha Jen jeden den o nějakých sto stran delší, mohly by se v ní střídat pohledy hlavních postav a druhý díl by nemusel existovat.
Nechci ale zkritizovat příběh jako celek. Ten se mi líbil stejně jako v dílu prvním.
Konec byl přesně takový, jaký jsem očekávala. Opět je to skvělé odpočinkové čtení, které můžu doporučit. Jen neočekávejte víc, než u knihy Jen jeden den.

KnihomolkD

Já už nevím s tou Formanovou, tenhle díl mi přišel nekonečně zdlouhavej, těch zhruba celkových 340 stránek bych proškrtla tak zhruba polovinu, vyprávění bylo dost nudné, z pohledu Williama.
Uvidíme, co její další knížky,ale za mě hodně slabej průměr.

ela2710
12.09.2019

Táto kniha ma bavila ešte o niečo viac ako 1. diel...až tu začalo všetko zapadať na svoje miesto...

peta2173
17.08.2019

Vyprávění bylo dosti zdlouhavé a prakticky od začátku jsem se nudila. Kniha jen jeden den se mi moc líbila, možná kdyby se Jen jeden rok zkrátil nebo se obě knihy spojily dohromady bylo by to pro čtenáře lepší.

Ivka14
08.04.2019

V téhle knize zase Will pátral po Lulu(neboli Allyson). Je to oddechová kniha, u které nemusíte přemýšlet

Nepřátelé a milenci
Nepřátelé a milenci