Julinka a Rek - Vyprávění o velkém psím přátelství s hravými úkoly pro předškoláky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311032/mid_julinka-a-rek-vypraveni-o-velkem-ps-BHU-311032.jpg 4 1 1

Julinka a Rek jsou psí kamarádi, kteří zažívají řadu dobrodružství. Vydej se s nimi na plavbu parníkem, do zoo, na houby nebo sáňkovat. Psí kamarádi tě naučí spoustu užitečných věcí. Mají pro tebe připravené hravé úkoly, při kterých zažiješ spoustu zábavy. Napni uši, poslechni si pohádku a potom si připrav pastelky a dej se do práce.... celý text

Koka
07.07.2017 4 z 5

Jednoduché, realistické a jednoznačné ilustrace textu hodně pomohly. Příběhy jsou přiměřené vnímání 5-letých a mnohé mají - což se mě zejména líbilo - značný výchovný aspekt, třeba ekologický (uklidit po sobě při táboření v lese), sociální (vzájemně si pomáhat) atd. Dnešní nutnost připravovat čerstvého absolventa školky na školu tím, že už před vstupem do 1. třídy musí projevit znalost počtů, vědět, co je to rychlost km/hod. a podobně, je možná jedním z důvodů, proč tolik již 6-letých dětí má odklad a nadále zůstávají zatěžovat kapacitu již tak přeplněných školek.

Jitka Ludvíková
česká, 1981