Julie

Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79150/bmid_julie-USY-79150.jpg 4 124 35

Mladá pětadvacetiletá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama. Rozhádané rody, které kdysi stály za zmařenou láskou, v Sienně pořád žijí a kletba, jež na ně byla seslána, je stále sužuje. Julie se snaží dobrat pravdy o tom, co se před šesti stoletími stalo, a tuší, že i kdyby našla svého Romea (a jeden takový by tu byl), hrozí jí stále stejný osud - tedy tragická smrt. Trailer ke knize - http://www.youtube.com/watch?v=8x7sEa7_k0Q... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Juliet , 2010

siena
03.05.2014 4 z 5

Dvě paralerní vyprávění - příběh sienské Giulietty a Romea, nelítostného boje mezi rody Tolomeiových a Salimbeniových, má patříčný nádech romantiky a tragédie. Oproti, příběh odehrávajicí se v přítomnosti se bohužel moc nepovedl. Ne příliš sympatická hrdinka, za vlasy přitažená zápletka...ale z procházky "tajemnou" Sienou jsem se nakonec vrátila spokojená, jak také jinak:)

lenkaknel
29.12.2013 5 z 5

Výborné čtení, až na ten konec v kryptě...to mi opravdu přišlo přehnané.

fraste
02.07.2013 3 z 5

mám rád Shakespeara,mám rád příběhy,mám rád prolínání v čase,nemám rád střelbu v poslední vteřině....

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Pěkný napínavý příběh s prolínáním přítomnosti s minulostí. Zajímavý nápad na variaci tragického Romea a Julie. Bylo tam ale pár drobných chybek a nelogičností, kvůli kterým musím dát jednu hvězdu dolů. Jinak ale fajn oddychové čtení, které můžu doporučit.

budíček
08.06.2013 4 z 5

Shakespearův příběh tak trochu jinak, tak trochu ve stylu Dana Browna (jak to někdo o tomhle dílku už někde psal). Ale uznávám, že hodně čtivý, místy i vtipný s dvěma liniemi (minulou s příběhem Romea a Julie a tou současnou moderní linií), záhadami a šiframi, starou kletbou, starým řádem, padouchy, co chtějí poklad a také s trochou lásky. Příjemný odpočinkový román.

evasamankova
13.04.2013 3 z 5

Po přečtení se mi kniha celkem těžko hodnotí. Byla čtivá, zajímavá a netradiční. Vadilo však několik věcí. Momenty zvratů v ději byly psány vcelku ledabyle. Tak jak se to autorce v té chvíli hodilo. Pro mě nepřesvědčivé. A vadil mi dosti neuvěřitelný a přestřelený konec v kryptě. Nebýt jeho, možná bych hodnotila výš. Ale každopádně kniha si jedno přečtení zaslouží. Ale v knihovně si jí nenechám, posílám ji dál.

anibeni
24.03.2013 5 z 5

Nádherná knížka, která mne chytla doslova od první stránky... Kniha, která mi nedala šanci odhadnout, jak to vlastně celé dopadne.

Juliet.ka
16.03.2013 5 z 5

Příběh plný nečekaných zvratů, který mě dočista pohltil. Nebyl moc dobrý nápad začít to číst "před spaním" protože místo spaní jsem strávila noc (a po té snídani i oběd) mezi stránkami a všech 365 stran jsem zhltla téměř jedním dechem.
Vážně jsem nečekala, že by něco Romea a Julii po mé srdcařské stránce překonalo, ale musím uznat, že Anne Fortier vytvořila úžasnou knihu s dějem, kterému se dá snadno uvěřit. Navíc - sama jsem Julie, takže kdo ví? :)

enyr
15.03.2013 5 z 5

Zase jedna knížka, co mně naprosto dostala. Nemohla jsem se od ní odlepit. Jednoduše skvělá! Přečíst a umřít :)

Andulienka
08.03.2013 5 z 5

Krásny príbeh z talianskej Sieny, dobre spracované prelínanie súčasnosti s minulosťou...naozaj taký ženský Dan Brown :) Pekné čítanie pre romantické dušičky s miernou dávkou tajomna...

pisutka
16.02.2013 4 z 5

Šifra mistra Leonarda pro holky :-).
Závěr vyprávění přestával být více a více uvěřitelný, ale celkový dojem napravuje čtivost románu.
A jako bonus, příběh čtenáře naladí na letní toulky za poznáním.
Kdo by se nechtěl zamilovat v místech, kde vznikl jeden z nejznámějších milostných příběhů všech dob?!

Majulinek
08.01.2013 5 z 5

Překrásná kniha odehrávající se ve slunné Itálii. :)

Kera
25.11.2011 5 z 5

Přenádherná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem a vážně uvažuji o její koupi.

Kopretina_aku
05.10.2011 5 z 5

Překrásná knížka. Plná napětí, vášně, lásky, ale i intrik. Jedna z nejlepších knih, co se poseldní dobou objevily na trhu. Mám chuť se rozjet do Itálie a pátrat po stopách Romea a Julie :-)

Nikol18
24.08.2011