Ďáblovo dílo

Ďáblovo dílo https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415597/bmid_dablovo-dilo-yzp-415597.jpeg 4 234 76

Josefine Jespersenová série

1. díl

Soudní antropoložka Josefine Jespersenová je pověřena vedením projektu, kdy je kvůli stavbě nové stanice kodaňského metra třeba přesunout kosterní pozůstatky ze hřbitova na nové místo. Projekt vyvolává spoustu nevole, jelikož se mnozí domnívají, že tím bude znesvěcen klid zemřelých. Když je brutálně zavražděna Josefinina kolegyně Rita a později nalezena mrtvá dívka, znepokojující okolnosti obou událostí nasvědčují tomu, že ve městě začal řádit psychopatický sériový vrah. Policie se rozhodne případy konzultovat i s exorcistou, který je přesvědčen, že ve hře je samotný ďábel, že hřbitovní vykopávky otevřely bránu samotnému zlu… Ďáblovo dílo od oceňované dánské autorky Lotte Petriové je kvalitní severská detektivka plná napětí, oblíbené skandinávské ponurosti a skvěle vykreslených postav.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Djævelens værk , 2017

hasič
07.04.2020 4 z 5

První polovina se mi trochu táhla, ale druhou jsme přečetla jedním dechem. Chybělo mi trochu víc vyšetřování vražd, někdy jsem mela pocit, že spíše čekají na dalším oběť. Kdyby vrah nešel po hlavní postavě tak by ho snad ani neodhalili. Ale jinak příběh se mi líbil a doporučuji.

gordon13
25.03.2020 4 z 5

Kniha měla skvělý začátek, pár zajímavých nápadů, super ten s mincemi, vcelku dobrou atmosféru, ale jak přibývalo mrtvol a stálých nepovedených útoků na jednu osobu,
tak začala postrádat smysluplnost a upadla vyloženě do béčkových vod..konec mě též moc neuchvátil, jsem docela rozčarovaná, začátek byl opravdu slibný....

Ira13
20.03.2020 5 z 5

Nevím, proč má tak nízké hodnocení. Líbila se mi. Napínavá, svižná kniha

zdendula31
15.03.2020 3 z 5

Celkem se líbila,ale něco tomu chybí...další knihu si přečtu ráda a uvidíme

MiroslavKutík
15.03.2020 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila ale mohlo tam být více vyšetřování.
Ale i tak jsem si knihu užil a rád si přečtu další knihy od autorky.

konicekbily
11.03.2020 4 z 5

Na prvotinu je to velice dobrá detektivka, možná nás čeká série z kodaňského prostředí. Někdy mi připadalo, že styl psaní není úplně dokonalý, závěrečné opakované "thrillerovské" scény poněkud nadbytečné, ale to si "sedne". Další knihu autorky bych si přečetl.

Asterixxka
26.02.2020 3 z 5

Typický příklad dobré detektivky, kterou totálně zkazí závěr - celou dobu až do posledních kapitol jsem si říkala super! Poslední stránky jsem odtrpěla a srážím za to 2*. Je to škoda, byla to dobrá kniha, která se četla rychle a proto jsem možná čekala od konce víc...

hana4834
15.02.2020 3 z 5

Pěkná detektivka ale styl psaní mi neseděl bylo to takoví nijaky

HelenFranz
05.02.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale řekla bych že druhá půlka byla lepší, protože tu jsem přečetla najednou. Na konci byl děj vysvětlen, což mne se osobně líbí. ???? Četla jsem lepší knihy ale i tato stojí za přečtení.

Lenourt
29.01.2020 5 z 5

Nezklamala. Konec byl extra napínavý, příběh promyšlený :-)

iveta3689
29.01.2020 3 z 5

Styl, jakým je kniha napsaná, je takový neslaný, nemastný. Nemohla jsem se začíst, nic mě neupoutalo. Postavy nebyly ničím zajímavé. Dočetla jsem, ale bez velkého zájmu.

Awča
28.01.2020 4 z 5

Dobrý námět, zajímavé postavy, kniha se četla velmi lehce. Jen ten konec byl ukvapený a vysvětlení formou rozhovoru dvou policistů bylo dost primitivní, sráží to hodnocení o hvězdu dolů.
Ale jinak pěkné počtení, další díl si přečtu ráda.

Janík511
26.01.2020 4 z 5

Poměrně čtivá detektiva. Líbila se mi. Jen konec příliš rychlý a ne dobře promyšlený. Určitě by knize pomohlo lepší zpracování, jako by autorka nevěděla, jak rychle děj dotáhnout do konce. Škoda toho rychlého konce.

ivana02
24.01.2020 3 z 5

Slušná detektivka, ale nevím, jestli se dá dopředu uhodnout vrah, mně se to rozhodně nepodařilo. Trošku překombinované, ale jako oddechovka dobré.

Lenka8418
22.01.2020 3 z 5

Překvapující, kniha se četla moc dobře,chvílemi jsem se nemohla odtrhnout. Příběh zajímavý a to jsem knihu koupila bez doporučení,jen mě zaujal popis,tak jsem ráda,že bude mít místo v mé knihovně

verca0794
17.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha!!! Objevila jsem ji úplnou náhodou. Velmi čtivé a originální téma, rychlý spád a tempo při kterém se ani chvíli nenudíte, sympatické hlavní postavy. Vraha jsem neodhalila. No snad vyjdou i další knihy od autorky. Těším se na další, tohle byla fantastická jízda a všem doporučuji :)

nik077
16.01.2020 5 z 5

Tak to byla bezva kniha. Přečteno za dva dny. Knihy s touto tématikou mě moc baví.

Krchnaida
27.12.2019 5 z 5

Ty bláho! Přečteno na 2x. Napínavé

Ronny79
26.12.2019 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé.

Eicherik
24.12.2019 4 z 5

Začátek tohoto románu byl docela slibný. Hřbitov, exhumace, atmosféra podzimu, déšť a bláto. Potom šla ale počátečně nastavená laťka dolů. Postavy nejsou moc propracované a děj je dost překombinovaný. Ještě zvážím, jestli se pustím do dalších příběhů s Josefine Jespersenovou.

dánská literatura sérioví vrazi exorcismus

Autorovy knížky

Lotte Petri