Ďáblovo dílo

Ďáblovo dílo https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415597/bmid_dablovo-dilo-yzp-415597.jpeg 4 234 76

Josefine Jespersenová série

1. díl

Soudní antropoložka Josefine Jespersenová je pověřena vedením projektu, kdy je kvůli stavbě nové stanice kodaňského metra třeba přesunout kosterní pozůstatky ze hřbitova na nové místo. Projekt vyvolává spoustu nevole, jelikož se mnozí domnívají, že tím bude znesvěcen klid zemřelých. Když je brutálně zavražděna Josefinina kolegyně Rita a později nalezena mrtvá dívka, znepokojující okolnosti obou událostí nasvědčují tomu, že ve městě začal řádit psychopatický sériový vrah. Policie se rozhodne případy konzultovat i s exorcistou, který je přesvědčen, že ve hře je samotný ďábel, že hřbitovní vykopávky otevřely bránu samotnému zlu… Ďáblovo dílo od oceňované dánské autorky Lotte Petriové je kvalitní severská detektivka plná napětí, oblíbené skandinávské ponurosti a skvěle vykreslených postav.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Djævelens værk , 2017

edith79
27.10.2020 3 z 5

Víc jak na tři hvězdičky to u mě bohužel není. Začátek lehce nudný, i když první vražda na sebe nenechala dlouho čekat. Pak se to trochu rozběhlo, ale styl psaní mi připadal zmatený a děj tak nějak podivně skákal. I těch vražd bylo najednou nějak moc. No a závěr? Ten už mě neuchvátil vůbec.

Monni
25.10.2020 3 z 5

Celkově byla kniha fajn, ale na konci jsem byla zklamaná. Přišel mi uspěchaný, nepropracovaný a nepromyšlený. Nelituji toho, že jsem ji přečetla, ale zároveň nevím zda budu číst i další díly (pokud budou vydané).

monika0092
23.10.2020 4 z 5

Knížka je zajímavá a dobře zpracována :)

INCOGNITOREADER
21.10.2020 4 z 5

Docela nezvyklé téma. Začínáme na hřbitově kde probíhají práce s přesunem ostatků kvůli stavbě metra. Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat. Jsou dílem šílence a nebo za to muže otevření hrobů a probuzení zlých sil? Za mě příjemné překvapeni. Dobře a rychle se četla.

čef
13.10.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, bez zbytečností se kupily mrtvoly a záhadné události. Závěr mne však zcela zklamal, logika a provedení útoků na hlavní hrdinku byla naprosto mimo a tomu zdůvodnění motivů by snad nevěřilo ani malé děcko. Ještě že zde byl alespoň hodný přistěhovalec a lesbický pár, bez toho by to už bylo určitě hodně nepřijatelné. Celkově mi to připomnělo některé české detektivky ovšem z té nejnižší ligy.

Pavlína2019
07.10.2020 2 z 5

Zajímavá, příjemně psaná kniha. Napínavá. Líbila se mi. Pro mě nezvyklé téma, mockrát jsem se k němu nedostala, ale knihu doporučuji.

Disinka
23.09.2020 4 z 5

No mazec toto teda... Vyborne dilko, pro priznivce takychto temat velice ctiva... Urcite si pohledam co bude dalsiho ;)

alzbeta4340
14.08.2020 2 z 5

Není to vyloženě špatně napsaná kniha, ale tématicky mi nevyhovovala. Posedlost ďáblem, exorcismus mě nezajímá. Nad hodnocením váhám, protože jiný čtenář, zvyklý na hororové prvky, může Ďáblovo dílo klidně považovat za povedené čtení.

maličkán
30.07.2020 4 z 5

Ani jsem moc od knihy neočekávala, nakonec jsem byla příjemně překvapena.

marina4088
07.07.2020 4 z 5

Jo, knížka byla na čtení celkem dobrá. Až na to, že jsem se do ní nějak nemohla začíst a když už to šlo, byl konec. Některé části mohly být kratší, některé zase delší - kniha byla taky dost zmatená, někdy tam toho bylo až moc, což jí dělalo částmi až nudnou a zmatenou. Také postavy ne a ne si oblíbit a když už jo, tak ne na dlouho, protože je po chvíli příběh prostě odstranil.

Katania
28.05.2020 3 z 5

Překombinované a takové nepřehledné. Nicméně dám ještě šanci dalšímu dílu, pokud bude.

LostSurvivalist
21.05.2020 1 z 5

Loudava dejova linka. Spousta postav, ktere jsou predstaveny jen povrchne. Zadny prekvapivy zvrat. V podstate bez napeti.

Pitu
20.05.2020 4 z 5

Přemýšlím, zda dát tři, nebo čtyři hvězdičky. Nakonec se přikláním k těm třem. Ne, že by to bylo špatné čtení, to vůbec ne. Kniha je čtivá, a většina knihy je velmi napínavá. Ale jak už zde bylo napsáno, konec mě trochu zklamal. Když jsem došla k závěrečnému rozuzlení a vysvětlení, proč se dělo to, co se dělo...tak jsem si řekla jen "hm, aha". Jednoduše, podle mě se z toho dalo vytěžit víc. Čtyřhvězdičkový začátek, tříhvězdičkový závěr. Kniha ale rozhodně neurazí, jen jsem četla už lepší :-)

Dumicek
18.05.2020 5 z 5

Knihu hodnotím kladně. Zas něco jinèho dle mého s prvky hororu. Exorcismus mě celkem zajímá,takže mě kniha opravdu nenudila. Je to prvotina, takže ano není dokonalá, ale špatná rozhodně také ne. Mně se četla opravdu velmi dobře. Mám ráda Dánské detektivky. Jen škoda, že jich tu není tolik. Hlavní dvojce se mi opravdu zamlouvala. Konec byl sice trošku přitažený za vlasy, ale to se dá prominout. Takže za mě ano a ráda si přečtu další knihu.

Daduška
09.05.2020 2 z 5

Anotace byla slibná, ale tato detektivka s mystickými prvky na mě neudělala vůbec žádný dojem. Nevyužila svůj potenciál, nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Druhý den po dočtení na ni zapomenu. Možná by mohla posloužit jako námět pro nějakou televizní detektivku, ale jako čtenářský zážitek nic moc.

Kamilajznik
30.04.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala a sama bych si ji asi nekoupila. Už podle anotace a "exorcismu" prostě neee.

Avila
29.04.2020 3 z 5

No špatné to nebylo, ale čekala jsem podle toho slibného začátku asi o trošku víc. Z části mi kniha přišla taková "utahaná" .
A hlavní postavy málo propracované, ani jedna mě nijak zvlášť neoslovila. Nicméně jako nenáročná oddechovka celkem slušné.

PabloFuentes
20.04.2020 3 z 5

Ach jo. Tak krásně to celou dobu budovalo temnou atmosféru, kdy člověk přemýšlel, zda se může, či nemusí jednat o paranormálno, aby se to v posledních 50 stránkách změnilo v tupou vyvražďovačku. Navíc to finále bylo absolutně neuspokojivé. Je to obrovská škoda, protože tři čtvrtiny knihy mě opravdu bavily. Škoda. Třeba se s antropoložkou Josefine a vyšetřovatelem Xanderem ještě někdy setkám.

pastelka53
19.04.2020 3 z 5

Není to sice bestseller, ale jako oddechové čtení skvělá volba.
Zajímavá kombinace vražd, exorcismu a náboženských prvků.
Chvílemi se děj táhnul, chvílemi měl zase příliš rychlý spád.
Na prvotinu ale dobré čtení, třeba se dočkáme dalších příběhů z Dánska.

Bee240
14.04.2020 2 z 5

Dnes jsem dočetla tuto ďábelskou detektivku nebo jak to mám nazvat. Opravdu nevím co bych o samotném příběhu řekla je to příběh plný záhadných vražd opředených okultismem a podobnými věcmi. Jediné plus která kniha asi má je že až do konce není jasné kdo je vrah. I když je pravda že žádné velké překvapení se nekonalo. Asi to bylo tím že mě kniha moc nechytla a nezaujala mě. Nazvala bych to takovým čtením které neurazí, ale ani nenadchne. Aspoň u mě kniha nic moc nevyvolala.

dánská literatura sérioví vrazi exorcismus

Autorovy knížky

Lotte Petri