John Lennon: Jeho život

John Lennon: Jeho život

Letos uplyne 70 let od narození a 30 let od úmrtí Johna Lennona – muzikanta, umělce, spisovatele, zakladatele a vůdčí osobnosti skupiny The Beatles. Lennon je jednou z významných osobností světové kultury a výrazně se angažoval také v politice. Díky své slávě se stal jednou z nejfotografovanějších postav 20. stol. Fotografie v této knize zachycují mnoho událostí a významných okamžiků Lennonova života – dětství a dospívání, které prožil v Liverpoolu, období slávy s Beatles i seznámení s Yoko Ono a jeho politickou aktivitu. Yoko Ono v předmluvě knihy píše: „Žil svůj sen, který se málokomu podaří uskutečnit. Živil se tím, co uměl nejlépe a co miloval, psal písně… Tato kniha nádherně znázorňuje neuvěřitelný život Johna Lennona. Život v mnoha ohledech kouzelný a překvapivější než představy.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47417/john-lennon-jeho-zivot-47417.jpg 4.37
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta

MissBlack
04.08.2013

Knihu jsem četla v rámci seminární práce, k jejímuž psaní jsme si měli vybrat nějakou osobnost. Vytasila jsem se se svými oblíbenými kytaristy, zpěváky, basáky či bubeníky, ale byl mi uznán z nich všech jen Lennon. Tak jsem se do toho pustila.
Najdete zde základní informace o životě, kniha je doprovázena spoustou fotografií a po grafické stránce je taky velice pěkně propracovaná. Klidně bych ji doporučila jako dárek pro milovníka Brouků, o Lennovi se nejspíš (pokud je to pravý milovník a fanoušek), nedozví nic nového (to já se zase ale dověděla), ale do sbírky úžasná díky fotografiím.