Johanka z Arku (komiks)

Strhující příběh přátelství, odvahy, přesvědčení, víry i zrady vychází tentokrát v oblíbeném komiksovém zpracování. Johanka z Arku byla obdařena věšteckými vizemi, jež ji nabádaly k osvobození Francie od anglických armád. Díky síle své osobnosti i schopnosti předpovídat budoucnost přesvědčila francouzského krále, aby jí svěřil velení francouzských vojsk. Na oplátku pak se skupinkou svých následovníků zlomila moc Angličanů a její přesvědčivost jí zajistila jedno z čelných míst ve francouzské vojenské historii. Od roku 1896, kdy Johanka z Arku od Marka Twaina, autora Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna (oba komiksy vydalo naše nakladatelství) vyšla poprvé, se dočkala řady dalších vydání, což je důkazem, že téma osudové předurčenosti, přátelství i nezištné oběti nepřestává být aktuální ani v moderním světě. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74525/johanka-z-arku-74525.jpg 3.827
Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Grada

Personal Recollections of Joan of Arc, 2009

Kniha Johanka z Arku (komiks)

Zuzvil
07.11.2019

Ač téma Panny orleánské pro mě bylo vždy zajímavé, tak tato komiksová podoba mě příliš neoslovila. Ilustrace jsou precizní, ale mě se nelíbily, neoslovily mě a vykreslení přímo Johanky mi přímo vadilo. Co se týče zpracování příběhu samotného tak je zde obsaženo vše zásadní a tedy kdo je historií nepolíben, tak pochopí základní souvislosti a poslání Johanky samotné, jelikož jsem na toto téma četla více knížek, tak mě ani samotné zpracování příliš neoslovilo. Doporučila bych spíše mladším čtenářům, kteří se potřebují rychle a stručně s příběhem Johanky z Arku seznámit.

sabanka
29.01.2015

Johanka je moje oblíbená knižní i filmová postava ,ale také je to někdo kdo opravdu existoval :)
Obdivuju jí

WEIL
17.08.2011

Johanka z Arku si rozhodně nemůže stěžovat na to, že by ji přehlíželi - historici, spisovatelé, malíři i filmaři.