Nevinný klient

Nevinný klient https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396500/bmid_nevinny-klient-RNp-396500.jpg 4 89 24

Joe Dillard série

1. díl

KDYŽ SE VYTRATÍ HRANICE MEZI LŽÍ A PRAVDOU… V motelovém pokoji v Tennessee někdo ubodá kazatele k smrti. Policie z tohoto činu obviní Angel, servírku ze striptýzového klubu. Obhájce Joe Dillard už má plné zuby zastupování lidí, o jejichž vině nemá nejmenší pochybnosti. Setkání se zranitelnou Angel, jejíž obvinění stojí pouze na nepřímých důkazech, ho však přesvědčí, že by nebyla takového činu schopna. S čím ale Dillard nepočítal, jsou další osoby, které do tohoto neuvěřitelného případu postupně vstupují – od pomstychtivého detektiva přes syna oběti, který chce pomstít otcovu smrt, až po Dillardovu duševně nemocnou sestru. Právě kvůli nim přestane být zřetelná hranice mezi vinou a nevinou, mezi nepředstavitelnou lží a neuvěřitelnou pravdou… _____ „Pratt dokonale vykreslil protagonisty svého příběhu, zvláště pak silné jižanské ženy, které se v této brilantně napsané prvotině sice tváří zranitelně, ale se světem ovládaným muži bojují o to urputněji.“ – Publisher’s Weekly „Vidím v tom Scotta Turowa a Johna Grishama ... Úvodní kapitola je asi to nejpůsobivější, co jsem za posledních deset let četl.“ – Ken Bruen... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

An Innocent Client , 2008

kneslova
30.11.2019 3 z 5

Kniha se mi zdá celkem průměrná, ani postavy se mi nikterak nelíbily. Moje sympatie nezískala ani hlavní postava.

trudoš
13.11.2019 4 z 5

„Je to jen zvrácená hra, ve které nejčastěji vyhrávají ti, co umí nejlíp lhát. Říkají tomu trestně právní systém. Obžalovaní lžou a podvádějí, policajti lžou a podvádějí, žalobci lžou a podvádějí, obhájci lžou a podvádějí, a soudci - jéžíši, to ani nemá cenu říkat.“
Detektivka komplikovaná právně i eticky, protože hrdinou je muž, který pravidelně hájí klienty, obviněné z těch nejtěžších zločinů. Nedělá to ovšem pro potěchu duše nebo iluzi spravedlnosti - ale čistě proto, že někdo to dělat musí. Dávno již přestal snít o nevině obžalovaných, stejně jako si nedělá falešné představy o žalujících. Spisovatel Scott Pratt tak nevšedně ohýbá právo na samou hranici snesitelnosti, přičemž zůstává věren čtenáři a jeho morálnímu kompasu. A třebaže dějově román příliš neexceluje a člověk se tu vlastně ani nedočká řádného vyšetřování, po stránce psychologické rozehrává autor natolik zajímavá dramata, že by mu je záviděl i John Grisham. Materiál na film to možná není, ale seriál by z toho byl úžasný.

Roubas
05.11.2019 5 z 5

Kniha podle mého gusta. Za prvé je to řemeslně zvládnuté na jedničku, vše plyne jak má, nic se neokecává a zároveň je vše podstatné řečeno a netrpí ani motivace, či charaktery jednotlivých postav. Dillard je chlap s morálním kompasem, se kterým půjde čtenáři po chuti hned během první kapitoly. Sedět vedle vraha a pracovat pro něj, asi bych taky měl chuť se mu projít po těle. Je to zároveň tvrdý a úspěšný obhájce, ale také muž, který je krůček od rozpadu. Nedělá si iluze o systému, ve kterém se pohybuje a dokáže ve správnou chvíli vyhrnout rukávy a ukázat tvář hospodského rváče. No a kdo by to byl řekl, že se na konci plnohodnotného právnického thrilleru budu smát? Takže to čtěte, kupujte a pokud tahle série vyjde celá, budu její stránky otáčet možná rychleji, než když po nich běhá Raker.

encyklopedie
30.10.2019 5 z 5

....takové knihy mám rád .... frrr .....rozečteno- dočteno .... bezva právnický thriller .....dokonce jsem té bordelmamá a její "pytlákově schovance" hodně fandil.... prase přece patří na porážku..... i když se "tváří" jako kazatel
jasńačka 100%

thrillery advokacie krimi právníci