JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161796/bmid_jla-liga-spravedlnosti-1-161796.jpg 4 45 7

JLA: Liga spravedlnosti série

Nový řád světa. Největší superhrdinové světa se opět jednou spojili, aby vytvořili nejmocnější tým planety! A právě včas, protože z vesmíru přilétá na Zemi tajuplný tým zvaný Hyperklan – se slibem, že zachrání lidstvo před ním samotným. Podezřívaví členové JLA však vyslídí jejich skutečné záměry a kolosální bitva o planetu může začít! Kromě toho se do Ligy díky náboru dostane její nejneobvyklejší nový člen, horda vzbouřených andělů rozpoutá na Zemi válku a vrátí se jeden z nejstarších nepřátel Ligy… nebezpečnější než kdy předtím! V první souborné knize JLA na vás čeká mimořádně populární restart JLA z pera proslulého Granta Morrisona a v kresbě Howarda Portera a Johna Della. Svou troškou do mlýna přispěli i Mark Millar, Oscar Jimenez a další a předmluvu k tomuto vydání napsal Eddie Berganza, skupinový redaktor DC. Všemocní bohové, ochraňujte nás… Tak nějak to přinejmenším musí běžné lidské populaci ve vesmíru DC připadat. Panteon největších superhrdinů světa – Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman a Martian Manhunter – tvoří první obrannou linii Země před největšími hrozbami, kterým lidstvo čelí. Protože jsou to ty nejmocnější bytosti planety, představují sílu, se kterou se musí počítat – což ale nebrání tomu, aby na ně neustále neútočili mimozemští nájezdníci, vzbouření andělé nebo jejich nejnebezpečnější nepřátelé. Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

JLA: The Deluxe Edition: Volume 1 , 2008

hroubek
18.12.2018 4 z 5

Tento komiks jsem si chtěl přečíst už hodně dlouho, ale jedna věc mě dost odrazovala. A tou věcí je bohužel scénárista Grant Morrison. Morrrison je neskutečně talentovaný scénárista, který dokonale rozumí žánru a komiksům. Přesto jsem si k němu nikdy nenašel cestu. A už několikrát se mi stalo, že mi komiksy od něj dost nesedly. To naštěstí není případ JLA, která je hodně povedená. Ze začátku je příběh do komorní, žádné zbytečné odbočky, krásně odvyprávěný příběh a velká spokojenost. Totéž platí i o zbytku komiksu, kde jsou další příběhy, které jsou taky moc dobré. Hodně povedený komiks. PS: Jediné co mě překvapilo, bylo to že se nikde neřeší, že Superman vypadá úplně jinak. V jednom sešitě má normální kostým a v dalším vypadá jinak, a v komiksu o tom není ani slovo.

lassse
14.09.2018 3 z 5

Asi jsem čekal víc, než bylo třeba. Celá kniha je pěkně barevná, dívčiny mají pěkně zaoblené tvary a to je asi tak všechno.

Atak
05.01.2018 4 z 5

Docela zajímavé počtení první část se mi líbila velice v těch dalších jsem se ztrácel.

Lenka.Vílka
16.11.2016 4 z 5

Místy jsem se ztrácela. Prostě tý akce bylo občas na jediné stránce naboucháno moc. Jinak jako celek hodnotím velice pozitivně (přestože zatím nevím, co přesně si mám myslet), ale uvidíme po druhém díle.

Pazďa
10.11.2016 2 z 5

Moc nevím co si o Morrisonově JLA mám myslet. Z počátku jsem si myslel že se celá kniha bude týkat první zápletky s Hyperklanem ale to po čtyřech částech opadlo a následovaly jiné příběhy (nutno říct o dost lepší příběhy). Ale i přes moji zálibu v Lize Spravedlnosti knihu neužil, nesedla mi kresba a z příběhů se mi líbily snad jen "smyšlené příběhy". Doufám že druhá kniha překvapí víc.

trudoš
24.02.2016 5 z 5

Čekal jsem superhrdinskou slátaninu, ale scénáře Granta Morrisona jsou překvapivě srozumitelné, zábavné a lidské. Kdyby se postavy oprostily od svých maškarních kostýmků a nehráli si na uvědomělé spasitele lidstva, bylo by to geniální. Proto musím před autorem smeknout svůj afro příčesek; vzhledem k tomu co dokázal s materiálem, který měl k dispozici. Je komický, ale ne přihlouple parodický, je megalomanský, ale ne přehnaně patetický - prostě tak akorát, od všeho trochu. Slabinou je, že z univerza DC zná obyčejný čtenář jen postavy Supermana a Batmana. Zbytek skvadry (Wonder Woman, Flash, Aquaman a Martian Manhunter) se sice v posledních letech do všeobecného povědomí dostal, ale pouze natolik povšechně, že se ví o jejich existenci a to je všechno. Přesto příběhy fungují i bez znalosti historie a například nové inkarnace Green Lanterna a Green Arrowa jsou vážně skvělé, přičemž potěšilo i kratičké Hitmanovo hostování. Navíc se opět dokazuje, že největší šéf ze všech bude vždycky Batman.

3DD!3
07.11.2013 4 z 5

Mám z toho trochu rozporuplné pocity, protože minimálně první polovina je přehlcena akcí a tak tak se dostává na nějáký příběh. Jako by Grant Morrison dupl na plyn a zařadil rovnou pátý převodový stupeň, aniž by projel ty čtyři předchozí. Šílená akce od začátku, neskutečná smršť nápadů a snad nic tu není statické (ještě aby bylo, když je tu Flash) no a Superman je modrý. Druhá půle je o poznání lepší především Smyšlené příběhy, kde se například Kal-el z Kryptonu stane Green Lanthernem. Hutná směsice, kde se člověk nenudí, ale občas budí dojem přehnaného mišmaše a občas geniální mainstreamovou fackou. Takže propříště trochu pomaleji a nebude problém. P.S: Hostuje tu i starý známý Tommy Mohnagan aka Hitman.

komiksy superhrdinové DC Comics Superman Batman Liga spravedlnosti (JLA)

Autoři knihy

Grant Morrison