Jitka Lucemburská - sestra Karla IV. dobývá Francii

Jitka Lucemburská - sestra Karla IV. dobývá Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218552/mid_jitka-lucemburska-sestra-karla-iv-d-4ga-218552.jpg 3 12 4

Princezna Jitka je pro otce Jana Lucemburského jen figurkou mocenských her: celkem pětkrát ji zasnoubí a nakonec vdá za francouzského následníka trůnu. Jitka touží po lásce, z manžela čiší pouze chlad. Dobrá Bona, jak jí říkali Francouzi, sice svou lásku najde, ale brzy zjistí, jak těžké je žít uprostřed intrik francouzského dvora, kde se za lásku i nelásku krutě platí.... celý text

Nofar197
17.03.2023 1 z 5

Tak tohle bylo fakt zklamání. Očekávala jsem buď kvalitně beletristicky zpracované osudy Jitky Lucemburské, nebo fakta. Tato kniha bohužel nenabízí ani jedno.

alnahu
19.09.2016 2 z 5

Kniha o Jitce Lucemburské napsána velmi stroze je, rozdělena na několik části, do poloviny knihy se kniha věnuje její matce Elišce přemyslovně.Za mě zklamání.

R.E.M.
04.08.2016 3 z 5

Příjemné čtení, trochu chladný styl vyprávění. Souhlasím s komentářem Leskodky, že příběhu chyběla jiskra a určitá hloubka. Ale za přečtení kniha stojí.

Leskodka
28.10.2015 4 z 5

Kniha byla zajímavá, četla se mi dobře. Jen na pět hvězdiček jsem postrádala jistou "šťávu". Ale ohledně stručné historie dobrý.

Melita Denková
česká, 1951