Jiskry války

Jiskry války https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429619/bmid_jiskry-valky-T8o-429619.jpg 4 24 8

Jiskry války série

Inteligentní válečná kosmická loď Vrtošivá fena byla zkonstruována pro boj, ale je znechucena svou účastí na genocidě během poslední války. Zbavená výzbroje se snaží odčinit, co spáchala. Recept na nápravu účasti na válečné genocidě? Nechat se zaměstnat Záchranným sborem, organizací, která stojí mimo všechny mocenské struktury, nepodléhá žádné civilizaci a jejím posláním je pomáhat lodím v tísni. Vaše viny budou smazány. To platí jak pro inteligentní válečnou kosmickou loď, tak i pro její posádku. Když se v soustavě plné starobylých artefaktů, vyrobených z celých planet, ztratí civilní loď, vydává se Vrtošivá fena s posádkou samotářů pod velením kapitánky Konstanzové na záchrannou výpravu. Nejsou ale jediní, kdo po ztracené lodi pátrá.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Triton

Embers of War , 2018

protokol
22.10.2021 odpad!

hrozná nuda

Planin
10.11.2020 3 z 5

No takovy standard, ze by to byla az takova pecka ne, obcas mi ripadakdyz autor nedokaze vest jen jednu dejovou linii, tak si prida dalsi a ne vzdy je to kumprospechu

JSmerda
16.10.2020 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Je to takové nedotažené ve vykreslování reálií, charakteru postav, motivů jednání a uvěřitelnosti příběhu. Kdyby to bylo trochu více propracováno, tak bych asi byl nadšen.
Jsem schopen překousnout módní skládání děje z pohledu několika hlavních hrdinů, ale vůbec mi nesedí vyprávění v první osobě. Nejsem sexista, ale trochu mě vadí, když jednou o sobě mluvím jako o ženě a podruhé jako o muži. Je to taková blbost, ale rušilo to.

maryska09
09.07.2020 5 z 5

Kniha nepatří do žánru, který běžně čtu, ale i tak mě velmi bavila. Je svižná, rychlá, děj odsýpá a ač se odehrává ve vesmíru, hlavní myšlenka je jasná: život nade vše

Däniken
07.04.2020 3 z 5

Military SF ktere se trochu lisi od tech standarnich slatanin o zelenych mozcich ve vesmiru. Jeden velkej suprzelenej je az na konci. Autor se zrejme inspiroval Asherem, ale tohle je vic umirnene s hollyvudskym finisem. Favority jsou zde emzak Nod och vyslouzila valecna lod Vrtosiva fena (Trouble Dog), haha ten preklad mne dostal. Ten druhy dil v serii Fleet of Knives je o trochu lepsi a doufam, ze ho Triton taky vyda.

PS: ta obalka nema nic s dejem v knize spolecneho. Hvezdne valky part 25?:)

dzahradnik
14.02.2020 5 z 5

Přeskakování mezi postavami mi vůbec nevadilo, je to přeci poslední dobou běžné, prostě filmový střih, asi aby se čtenář/divák nenudil ;-) Je to skvělé, doufám, že tu Powellovi vyjde další román, těším se.

mr.Zdenek
17.12.2019 4 z 5

Trochu mi vadilo přeskakování děje z postavu na postavu. Děj, napětí, zápletky bez připomínek, dávám čtyři hvězdy.

trudoš
29.09.2019 4 z 5

Válka je prostá. Vy máte nepřítele, nepřítel má vás a pak už se jen snažíte vzájemně se zabít. Komplikovanější to začíná být, když dostanete do rukou velení. V tu chvíli už nerozhodujete pouze o svém životě, ale i o životech ostatních. A peklu propadáte v okamžiku, kdy vás situace přinutí zavelet ke genocidě...
Gareth L. Powell operuje na pomezí space opery a military SF, přičemž si víc zakládá na podtextu než akčnosti. Starosvětsky poukazuje na hříchy války, která není jen o vojácích a strojích, ale i o civilistech, kterých se ve svém důsledku dotýká nejvíc - jenže oni na ni, na rozdíl od armády, nejsou vybaveni. Podmanivé je právě to zpracování osudů postav z různých stran barikády, poznamenaných stejným traumatem, každá jen trochu jinak. Jednoduchá zápletka s kosmickým artefaktem v hlubinách kosmu tomu přitom dodává sympatický dobrodružný spád. Kazí to pouze použitá ich-forma, kvůli níž hrdinové nešťastně splývají v jedno, protože všichni uvažují stejně. Tedy kromě mimozemšťana Noda.

2019  73%Jiskry války
2020  66%Flotila nožů