Jindra

Jindra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175284/bmid_jindra-XSL-175284.png 4 13 4

Jindra -hraběnka Ostrovinová- Jindra byla dcerou bohatého statkáře. Po několika letech se vrací domu, kde se seznamuje s vychovatelem Lípou. Oba ihned pocítí vzájemné nesympatie ale po mnoha peripetiích se do sebe zamilují. Na scenu vstupuje hrabě Ostrovin, který se také zamilováva do Jindry.Jindra ho nechce nebot miluje Lípu. Neštěstí které se přivalilo na Jindřina otce, kterému shořel majetek a octl by se na mizině chce Jindra zabránit tím, že požádá o pujčku hraběte OSTROVÍNA. Ten má podmínku že si ho Jindra vezme. Jindra nakonec souhlasí ale svého muže nemiluje. Když o dva roky později porodí syna a vzápětí umírá piše si deníky. Její prosba je aby Lípa vychovaval jejího syna. Hrabě Ostrovín tuto prosbu akceptuje.... celý text

haki34
01.12.2016 4 z 5

taková opravdová romantika :)

Runkyna
20.02.2016 4 z 5

Má prateta, když sama emigrovala v 16 letech do USA za prací, tak si s sebou vzala jednu českou knihu... Dožila se úctyhodných 99 let (v tom věku plynně mluvila i psala nejen anglicky ale i česky bez přízvuku) a když jsem ji byla v roce 2001 navštívit, dala mi ji. Pěkná vlastenecká práce. V tomto vydání (1924) je opravdu archaická čeština, přesto je tento dívčí román inteligentní a čtivý.

Luccy78
12.06.2015 4 z 5

Přesto si myslím, že je to poklad české literatury..

maryzka
20.04.2012 2 z 5

Co o tom říci to se nedá mám dvoje vydaní jednak z roku 1924 a z roku 1942 obě knihy jsou vlastenecky napsany ovšem z roku 1924 má příšerný pravopis takový archaický pomalu jak A. Jirásek a je tam takový vlastenecký patesismu když se kouknete na film Filozofská historie takže to pochopíte Druhá kniha je psaná modernějším jazykem a je vydana v nejtešší chvili čewského národa takže je popsana tak aby lidé neklesli na duchu.