Jídlo jako lék - podle čínské medicíny

Jídlo jako lék - podle čínské medicíny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275535/mid_jidlo-jako-lek-cDS-275535.jpg 3 7 2

Chcete se vyhnout nebo významně snížit riziko rakoviny, infarktu, cukrovky nebo jiné civilizační choroby? Věřte, že k tomu nepotřebujete kilogramy léků ani zásadní změnu životního prostředí. Jen málo lidí si totiž uvědomuje, že klíčem ke zdraví, k dlouhověkosti a k aktivnímu životu je něco tak všedního jako jídlo! Pak stačí otevřít tuto knihu, která má ambice stát se bestsellerem. Autorka v ní totiž úspěšně spojila principy vztahu lidského zdraví podle tradiční čínské medicíny s možností stravování u nás doma.Nepotřebujete žádné zázračné kořeny, potravinové doplňky nebo nesmyslné diety, neboť podstata filozofie, že jídlo může být lékem, spočívá v tom, vědět kdy, co a jakým způsobem konzumovat.... celý text

zirfa
14.06.2020 4 z 5

Kniha obsahuje vysvětlení konstitučních typů, řadu receptů i povídání o surovinách.Recepty pro těhotné ženy, děti i pro nemocné. Hodně mě zaujalo vysvětlení, jak a proč měnit jídelníček v průběhu kalendářního roku i v průběhu života.

mariva
16.11.2018 3 z 5

Všeobecné užitečné rady pro naše stravování, přínosem je, že vychází nejen z čínské medicíny, ale hlavně z naší české tradice. Vložené turistické zkušenosti bych z knihy vypustila, i když jsou zajímavé, kniha má jiný účel. Narazila jsem ale na dost tiskových chyb, které tentokrát nejdou svést na špatný překlad.

2015  60%Jídlo jako lék - podle čínské medicíny
2017  0%Jídlo jako lék proti stárnutí