Ježíšek vypráví o vánočních tradicích

Ježíšek vypráví o vánočních tradicích https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103972/jezisek-vypravi-o-vanocnich-tradicich-103972.jpg 3 8 3

Ježíšek vypravuje pohádky o vánočních zvycích a tradicích. Víte například proč se na Štědrý večer pouštějí ořechové skořápky, odlévá se olovo a lidé si věští budoucnosti? Ve dvanácti krátkých Ježíškových příbězích se dozvíte všechno o našich vánočních zvycích a tradicích.

lis-elis
14.12.2023 2 z 5

Pohádky jsou poměrně pěkné a jsou v nich obsažené i nějaká ponaučení pro děti, jak by se měl člověk chovat. Z tohoto pohledu nemám ke knížce výhrady. Co mě ale hodně rozzlobilo je, že nevysvětluje klasické vánoční tradice. Ne tak, jak jsou běžně vnímány. Jsou zakomponované do jednotlivých pohádek tak, že je kolikrát máte problém objevit nebo dostávají úplně jiný význam. Např. zlaté prasátko, zde není vůbec spojené s pustém; z litého olova se nevěští budoucnost, ale jsou to ozdobné růžičky na stromeček pro chudé; svíčky na adventním věnci jsou 4 úkoly pro knížete, aby se naučil vládnout...
Knížka se dětem líbila. Za mě ale vůbec neplní to, co je na titulní stránce a úvodu. S vánočními tradicemi děti naopak vůbec neseznámí. Což byl ale důvod, proč jsem svým dětem knížku četla právě o adventu.

KatyM.
15.12.2021 4 z 5

Synovi se kniha líbila.

Natique
28.12.2018 2 z 5

Pohádky mě nijak neoslnily, ba naopak. Z knihy jsem byla zklamaná.

Autoři knihy

František Ber
česká, 1943 - 2014

Kniha Ježíšek vypráví o vánočních tradicích je v