Zůstaň se mnou

od:

Zůstaň se mnou

Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane. Druhé vydání celosvětového bestselleru, který poprvé vyšel česky pod názvem Jestli zůstanu (Ikar 2011)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218348/jestli-zustanu-zustan-se-mnou-RRz-218348.jpg 3.81208
Série:

Jestli zůstanu (1.)

Originální název:

If I Stay (2009)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (266)

Přidat komentář
Evka3814
26. ledna

Bylo to depresivní téma, přeskakovala jsem minulost a konec knihy byl useklej. Doufám že 2 díl bude lepší

Rea1307
04. ledna

Popis nehody, mi připadal hodně krutý! Celkově se mi ale kniha líbila. Byla dojemná, křehká a podle mě i reálná, i když o tom můžeme asi jen polemizovat. Pokud máte silný žaludek, určitě si to přečtěte..

Misspullinn
25.12.2017

Nádherná knížka, opravdu velice poutavé čtení, bohužel mě blízké, takze i slza ukápla, a ne jedna.
A co mě jeste víc nadchlo, že film je knize tak podobný

TerezaMondeková
24.12.2017

Musím se přiznat, že jsem jako první viděla film, až potom jsem si přečetla knihu, protože jsem byla zvědavá jak to bude v ní. A popravdě si mi víc líbil film. Příběh se mi jinak líbil, ale zklamalo mě, že konec zůstal otevřený, že jste zvědavý jak to bude dál. A další díl filmu už bohužel není.
Ale hlavní hrdinku Miu jsem si oblíbila hned na začátku. Líbí se mi, že to není taková ta běžná nejoblíbenější holka na škole, roztleskávačka..., že je to holka co nevybočuje moc z davu, má ráda svoje soukromí a klid a hlavně svůj hudební nástroj, přátelé a rodinu...
A Adama... ten se mi hned líbil. Hlavně to, že to není ten kluk co jede jenom po těch oblíbených, ale líbí se mu i takový (dobrý) typ holek. A i když byli úplný protiklady, tak je to k sobě táhlo, jak se říká: Protiklady se někdy přitahují.
Obálka se mi jinak moc líbila. Přečteno rychle. Je to taková ta příjemná oddychovka. Ale znova bych to nečetla.

avalonek
26.11.2017

Už mi dávno není 17,ale i přes to mě příběh Mii a její rodiny a první lásky chytl a byla jsem smutná,když se stalo,to co se stalo..Život je někdy pěknej hajzl a hlavně k lidem,kteří si to vůbec nezaslouží..

Petra024
26.10.2017

Knížku jsem přečetla za tři dny. Byla velmi dojemná a zajmavá jak to s Miou všechno dopadne. Užasná doporučuji

PandaGirl
19.10.2017

Přemýšlela jsem, zda dát knize tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, vzhledem k tomu, že tři hvězdičky jsem udělila i mnohem horším knihám. Tím neříkám, že kniha je špatná (proto čtyři hvězdičky). Jen celkově se mi zdála dost průměrná bez nějakého napětí. Ale něco tenhle příběh dokázal na jedničku a to hraní na city. Vážně celá kniha byla sepsána tak citlivě, až mě to dokázalo několikrát dojmout. Tohle téma je strašně těžké a i přesto si dokázal příběh zachovat naivitu a nevinnost hlavní hrdinky. Za to to má ode mě ohromný plus.

Kim64
06.10.2017

Táto kniha je úžasná! Dojala ma.

Peťule159
26.09.2017

Boží knížka ..místy mě dojímala ..Taky mi naháněla husí kůži..ale jinak úžasný a zajímavý příběh :) Těším se na druhý díl :)

dominishka
23.09.2017

Dlouho jsem váhala, zda knihu číst nebo ne, nakonec jsem byla mile překvapená. Dávám 4 hvězdičky z 5, jelikož některé pasáže byly až příliš nudné a musela jsem je přeskakovat (minulost ke které se stále hlavní hrdinka vracela). Nicméně příběh ze současnosti byl opravdu zajímavý.

HáTa94
20.09.2017

Tak jo, teď mám hodně rozporuplné pocity. Knížku jsem si vybrala kvůli jediné věci - violoncellu. No dobře, jako druhá mě zaujala obálka. Ale…ano přesně tak, má to velké ale. Myslím si, že autorka plně nevyužila potenciál námětu. Určitě by šlo postavy více propracovat, dát příběhu větší hloubku. Mně osobně nejvíc zaujal konec, až když se Mia rozhodovala, jestli zůstat nebo ne a pasáže, kdy mluvila o hudbě. Přijde mi, že na dnešní dobu je knížka docela "útlá" a pár stránek navíc by jí prospělo. Vždycky, když už mě něco zaujalo, tak jak rychle to začalo, tak to i skončilo. Možná by mi také vyhovovalo, kdyby byli Mia s Adamem o něco starší. Po přečtení jsem si musela pustit i film, abych to mohla srovnat, a musím říct, že se mi film možná líbil o chloupek víc než kniha. I když byl v některých místech trochu upraven. Ale jo, nakonec…myslím si, že pokud se knize (nebo i filmu) podaří v člověku vyvolat nějaké emoce, tak splnila svůj účel.
Ani nevím, kolik mám dát hvězdiček, tak to neberte nikterak vážně, protože balancuju mezi 3 a 4, ale proč, to se těžko vysvětluje :D. Dávám 3, protože pořád tam vidím rezervu, něco mi chybí a o kousek to asi převažuje to, co se mi na knize líbí.

NikolIris
15.09.2017

Čakala som trošku viac, trošku viac hĺbky a proste trošku viac. Príbeh to bol pekný, bola tam láska k hudbe, otázka voľby... No to bolo tak všetko.
Viem, že aj druhý diel, ale ten som si nekupovala...

Natali692000
14.09.2017

Od knížky jsem čekala něco víc. Přišla mi dost kostrbatě napsaná a málo rozvinutá. Podle mého názoru je opravdu málo procítěná a hodně věcí se tam neustále opakuje dokola. Film se mi líbil více.

surynas
01.09.2017

Mia je neuvěřitelně silná hlavní hrdinka, pořád nemůžu uvěřit že to zvládla. Kniha je procíťená, autorka do í opravdu vložila srdce.

nani_nka
31.08.2017

Príbeh o Mii, ktorá sa v kóme musí rozhodnúť, či odísť za rodinou, ktorá zahynula pri autohavárii alebo zostať nažive, kde na ňu čaká jej priateľ a hlavne hudba. Toto je pre mňa jedna z tých mála kníh, kedy sa mi film páčil o dosť viac (asi to bude tými sympatickými hercami). Ale to neznamená, že by knižka bola zlá, len nato, že ide o tak smutný príbeh, tak táto kniha vo mne nezanechala žiadne hlboké pocity či dojmy.

dee8767
24.08.2017

K této knize jsem se dostala díky kamarádce a jsem za to moc ráda. Ještě jsem se asi nesetkala s knížkou, která by byla tak smutná už po prvních pár stránkách, ale právě možná tím si mě tak získala a stejně jako Hvězdy nám nepřály ji řadím mezi své Srdcovky.
U této knihy jsem se zamýšlela nad tím jak bych se zachovala, kdybych byla v takové situaci jako Kim... Zůstat nebo odejít?
Podle knížky je také natočený film, který jsem bohužel neviděla celý...

Janis97
02.08.2017

Kniha na první pohled krásná, ale jak je zde již zmíněno, pro jinou věkovou kategorii. Začátek mě ještě bavil, ale ke konci už jsem se musela nutit.

NinaStikova
01.08.2017

Navzdory pochmurnému tématu byla kniha příjemnou a rychlou oddychovkou, kterou jsem mohla vyplnit volnou chvíli mezi dokončením jedné knihy a příští návštěvou knihovny.
Příjemně mě překvapilo, že zamilovanost není přeháněná a jejich vztah bezchybný, jak tomu ve většině příběhů bývá. Líbilo se mi nevšední prostředí Miina příbuzenstva a přátel, všechno bylo tak uvěřitelné, jako by autorka popisovala vlastní rodinu.
Obtěžovalo mě ale neustále přeskakování v čase, které mi vadilo i ve filmu, flashbackové příběhy asi nejsou nic pro mě. Závěr mi přišel uspěchaný, nějak jsem nepostřehla, kdy že se vlastně rozhodla, prostě to najednou bylo. Možná to byl záměr, který jsem nepobrala. Myslím, že hrdinka by si měla trochu přerovnat priority, protože ztráta rodičů ji nijak výrazně nezasáhla (zdálo se mi), ale hodinová nepřítomnost přítele je pohroma.
Na druhý díl jsem zvědavá, možná do něj nakouknu.

MájaM.
14.07.2017

Žádné složité čtení,taková oddechovka. Bohužel jsem od knihy čekala víc a možná proto mě ani tak nevzala. Taktéž filmu něco chybělo. Ale druhý díl si určitě přečtu:)

hajrys
12.07.2017

Pro jinou věkovou kategorii. Půjčeno a přečteno již před časem od neteře. Souhlasím s Julie1989, čtivá, ale dojem žádný.

KnihomolkaMari
04.07.2017

Jelikož je krátká, tak jsem ji přelouskala poměrně rychle a možná i ten malý počet stran mě poháněl dopředu. Ovšem nestihla jsem si v těch málo stránkách vybavit charaktery postav, Adam byl pro mě nejzvláštnějším. Celé je to o jednom důležitém rozhodnutí, které je svým způsobem těžké a nikdy bych se do této smutné situace nechtěla dostat. To vše, co se v pouhých vteřinách osudného dne kolem ní stalo by alespoň mě přimělo k absolutnímu psychickému zhroucení. Ale Mia to vnímá jinak, jako by to skoro nebylo. Bylo to zvláštní a zároveň depresivní čtení. Pořádně do teď nevím, co si mám vlastně o knize myslet. Je odpočinková a plyne rychle ale má krásný konec, to se musí uznat.

Veronika33
25.06.2017

Kniha ma nebavila, do knihy som sa nútila a čítala ju neuveriteľne dlho. Kniha rozoberá pocity a je skôr vážnejšieho charakteru, myslela som si, že to bude skôr taká jednoduchá oddychovka na dovolenku. Videla som aj film ani z neho som nebola odvarená.

Amia
28.05.2017

Povedené dílo.

Ledward
25.05.2017

Tahle knížka vás donutí pořádně přemýšlet o svém životě. Já si díky téhle knížce dokonce namyslela svůj vlastní pohřeb, až tak silně mě ta kniha ovlivnila. Hodně jsem u ní brečela, ale to jsem určitě nebyla jediná. Knížka se mi moc líbila.

Davanity
21.05.2017

Film jsem dodnes neviděla a nelituji toho, kniha byla něco neuvěřitelného a zůstane navždy v mém srdci, přesto už ji nejspíše nikdy znovu nepřečtu. Příběh je silný, smutný a přiznám, že je to první kniha u které jsem se opravdu rozbrečela. Myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý. Minimálně pro trochu nový pohled na život.

Anonymka1
04.05.2017

Knihou jsem byla velmi zklamaná, do čtení jsem se musela nutit. Ačkoliv byla kniha velmi smutná i přes to mě nenadchla. Koukala jsem i na film a musím říci, že ačkoli mám čtení ráda film byl lepší, ale nebyl zas tak dobrý na to, abych se na něj ještě někdy podívala. Něco tomu chybělo.

julie1989
24.04.2017

knížka byla čtivá, ale nezanechala ve mě v podstatě žádný dojem, jako rychlá oddechovka dobrá :-)

LuCyMcLy
22.04.2017

Velmi smutná, ale krásná knížka o životě mladé dívky milující hudbu a hru na čelo. Svět je někdy opravdu nespravedlivý a hlavní hrdince Mie a její rodině jednoho dne vstoupí do života tragická autonehoda, po které všichni skončí v nemocnici. Mia je v kritickém stavu ohrožení na životě a rozhoduje se, jestli chce dál žít nebo svůj boj vzdá. Knížka se stala i předlohou stejnojmenného filmu, který jsem já osobně viděla ještě dřív, než jsem si přečetla knižní verzi. Jak film, tak knížka byly dokonalé a rozbrečely mě na tolik, že jsem vypotřebovala snad několik balení kapesníků. Určitě stojí za to si knihu přečíst, protože pak si uvědomíte, že i ve vašem životě se může objevit chvíle, kdy najednou ztratíte všechno a bude na vás, jestli to vzdáte, nebo budete bojovat dál.

Charley
11.04.2017

Tak nějak jsem se nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou....nejdůležitější ze všeho pro ni byl přítel, ale smrt celého zbytku rodiny prožívala pouze okrajově. Není to špatná oddechovka, ale znovu bych ji nečetla.

AndysPolakova
04.04.2017

Bohužel jsem byla knihou velmi zklamaná a to takovým způsobem, že se mi ani nechce otevírat pokračování, které jsem si už dříve koupila.
Děj se odehrával více v minulosti než přítomnosti a to mě nebavilo, nemám ráda, když se člověk až moc často vrací do minulosti, narušuje mi to děj, který se odehrává v přítomnosti a poté mám chuť části z minulosti přeskočit, jenže v tomto případě bych musela přeskočit asi 3/4 knížky.
Měla jsem problém knihu dočíst, ale byla jsem zvědavá, jak to autorka na konci vyřeší a co se stane na konci, nebýt toho knihu bych ani nedočetla.