Zůstaň se mnou

Zůstaň se mnou

Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.

Druhé vydání celosvětového bestselleru, který poprvé vyšel česky pod názvem Jestli zůstanu (Ikar 2011). méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218348/jestli-zustanu-zustan-se-mnou-RRz-218348.jpg 3.81121

Jestli zůstanu (1.)

If I Stay (2009)

Vydáno:, Euromedia

Janis97

Kniha na první pohled krásná, ale jak je zde již zmíněno, pro jinou věkovou kategorii. Začátek mě ještě bavil, ale ke konci už jsem se musela nutit.

NinaStikova

Navzdory pochmurnému tématu byla kniha příjemnou a rychlou oddychovkou, kterou jsem mohla vyplnit volnou chvíli mezi dokončením jedné knihy a příští návštěvou knihovny.
Příjemně mě překvapilo, že zamilovanost není přeháněná a jejich vztah bezchybný, jak tomu ve většině příběhů bývá. Líbilo se mi nevšední prostředí Miina příbuzenstva a přátel, všechno bylo tak uvěřitelné, jako by autorka popisovala vlastní rodinu.
Obtěžovalo mě ale neustále přeskakování v čase, které mě obtěžovalo i ve filmu, flashbackové příběhy asi nejsou nic pro mě. Závěr mi přišel uspěchaný, nějak jsem nepostřehla, kdy že se vlastně rozhodla, prostě to najednou bylo. Možná to byl záměr, který jsem nepobrala. Myslím, že hrdinka by si měla trochu přerovnat priority, protože ztráta rodičů ji nijak výrazně nezasáhla (zdálo se mi), ale hodinová nepřítomnost přítele je pohroma.
Na druhý díl jsem zvědavá, možná do něj nakouknu.

MájaM.

Žádné složité čtení,taková oddechovka. Bohužel jsem od knihy čekala víc a možná proto mě ani tak nevzala. Taktéž filmu něco chybělo. Ale druhý díl si určitě přečtu:)

hajrys

Pro jinou věkovou kategorii. Půjčeno a přečteno již před časem od neteře. Souhlasím s Julie1989, čtivá, ale dojem žádný.

KnihomolkaMari

Jelikož je krátká, tak jsem ji přelouskala poměrně rychle a možná i ten malý počet stran mě poháněl dopředu. Ovšem nestihla jsem si v těch málo stránkách vybavit charaktery postav, Adam byl pro mě nejzvláštnějším. Celé je to o jednom důležitém rozhodnutí, které je svým způsobem těžké a nikdy bych se do této smutné situace nechtěla dostat. To vše, co se v pouhých vteřinách osudného dne kolem ní stalo by alespoň mě přimělo k absolutnímu psychickému zhroucení. Ale Mia to vnímá jinak, jako by to skoro nebylo. Bylo to zvláštní a zároveň depresivní čtení. Pořádně do teď nevím, co si mám vlastně o knize myslet. Je odpočinková a plyne rychle ale má krásný konec, to se musí uznat.

Veronika33

Kniha ma nebavila, do knihy som sa nútila a čítala ju neuveriteľne dlho. Kniha rozoberá pocity a je skôr vážnejšieho charakteru, myslela som si, že to bude skôr taká jednoduchá oddychovka na dovolenku. Videla som aj film ani z neho som nebola odvarená.

Amia

Povedené dílo.

Ledward

Tahle knížka vás donutí pořádně přemýšlet o svém životě. Já si díky téhle knížce dokonce namyslela svůj vlastní pohřeb, až tak silně mě ta kniha ovlivnila. Hodně jsem u ní brečela, ale to jsem určitě nebyla jediná. Knížka se mi moc líbila.

Davanity

Film jsem dodnes neviděla a nelituji toho, kniha byla něco neuvěřitelného a zůstane navždy v mém srdci, přesto už ji nejspíše nikdy znovu nepřečtu. Příběh je silný, smutný a přiznám, že je to první kniha u které jsem se opravdu rozbrečela. Myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý. Minimálně pro trochu nový pohled na život.

Anonymka1

Knihou jsem byla velmi zklamaná, do čtení jsem se musela nutit. Ačkoliv byla kniha velmi smutná i přes to mě nenadchla. Koukala jsem i na film a musím říci, že ačkoli mám čtení ráda film byl lepší, ale nebyl zas tak dobrý na to, abych se na něj ještě někdy podívala. Něco tomu chybělo.

julie1989

knížka byla čtivá, ale nezanechala ve mě v podstatě žádný dojem, jako rychlá oddechovka dobrá :-)

LuCyMcLy

Velmi smutná, ale krásná knížka o životě mladé dívky milující hudbu a hru na čelo. Svět je někdy opravdu nespravedlivý a hlavní hrdince Mie a její rodině jednoho dne vstoupí do života tragická autonehoda, po které všichni skončí v nemocnici. Mia je v kritickém stavu ohrožení na životě a rozhoduje se, jestli chce dál žít nebo svůj boj vzdá. Knížka se stala i předlohou stejnojmenného filmu, který jsem já osobně viděla ještě dřív, než jsem si přečetla knižní verzi. Jak film, tak knížka byly dokonalé a rozbrečely mě na tolik, že jsem vypotřebovala snad několik balení kapesníků. Určitě stojí za to si knihu přečíst, protože pak si uvědomíte, že i ve vašem životě se může objevit chvíle, kdy najednou ztratíte všechno a bude na vás, jestli to vzdáte, nebo budete bojovat dál.

Charley

Tak nějak jsem se nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou....nejdůležitější ze všeho pro ni byl přítel, ale smrt celého zbytku rodiny prožívala pouze okrajově. Není to špatná oddechovka, ale znovu bych ji nečetla.

AndysPolakova

Bohužel jsem byla knihou velmi zklamaná a to takovým způsobem, že se mi ani nechce otevírat pokračování, které jsem si už dříve koupila.
Děj se odehrával více v minulosti než přítomnosti a to mě nebavilo, nemám ráda, když se člověk až moc často vrací do minulosti, narušuje mi to děj, který se odehrává v přítomnosti a poté mám chuť části z minulosti přeskočit, jenže v tomto případě bych musela přeskočit asi 3/4 knížky.
Měla jsem problém knihu dočíst, ale byla jsem zvědavá, jak to autorka na konci vyřeší a co se stane na konci, nebýt toho knihu bych ani nedočetla.

AnetV

Nezaujal mě příběh ani postavy :-(

TheMelorry

Kniha se mi moc líbila. Námět se mi zdál velmi zajímavý a originální, ale podle mého názoru by celý příběh chtěl víc rozpracovat. A i na konci bych se chtěla dozvěděť víc, nebo co bylo potom. Jinak jsem si knihu užila a rozhdně si přečtu daldí díl.

snílkařka

Souhlasím jako oddechová kniha dobrý .Pokračování jsem ještě nečetla ale co se týká filmové verze myslím že je zajímavější.

hellena1523

Moc hezká, čtivá oddychovka...zajímavě pojatý příběh velkého rozhodnutí...Kniha je velmi citlivě napsaná a chvílemi jsem se vážně neubránila dojetí a slzám...samozřejmě, v mnoha ohledech je příběh hodně naivní, ale i tak moc hezký. Autorčin styl vyprávění příběhu mi přišel moc fajn.

Katerinasmoliko

Jako oddechova knížka, když není co delat, je fajn :) ...

denyjanostik
21. lednaodpad!

Zklamání. Pro hodně mladší holky, řekla bych. Nad 15 určitě už ne, prostě pohádka.

sakay
18. lednaodpad!

To je hrůza, achjo, vůbec mě to nezaujalo. Námět božskej, ale ta spisovatelka jako by snad ani nebyla spisovatelka! Nebavilo mě to a nic mi to nedalo, čekala jsem trochu víc filozofie (možná?) nebo něčeho hlubšího... Horší rozhodování, něco prostě... Bohužel, za mě fakt nicmoc knížka.

kacenka7206
07.12.2016

Nebavilo mě to, nelíbilo se mi to, přijde mi, že by se do vlezlo všechno do jedné kapitoly, která by měla 10 stran.

ivca3710
14.11.2016

Je to velmi hezký a bolestný příběh ..

Katuska88
11.11.2016

Dojemná kniha, posledních pár stran jsem brečela.
Jednoduchá, nenáročná, spíše oddychová četba, která i přesto nese velké poselství.
Četla se velmi lehce.

Doemit
09.11.2016

Jak kniha tam film super, akorát moc krátké. U knihy se mi líbil hlavně začáte :)

Leome
22.10.2016

Kniha mě zaujala zajimavou anotací a zajímavý se ukázal i děj. Děj se možná ze začátku vleče, ale pak se kniha čte jedna báseň a vy jste rázem na konci. Doporučuji všem, kdo hledají spíše něco oddychového a na kratší dobu. Pět hvězdiček z pěti.

lenkaabooks
22.10.2016

I když je kniha zřejmě cílena na mladší čtenáře - hrdince je sedmnáct - a já mám tuto věkovou kategorii dávno za sebou, příběh se mi líbil. Miin vztah k hudbě a rodině a tragická autonehoda - je to dobře napsané a já se prostě těším na druhý díl.

Echelon
08.10.2016

Za mě..fakt pecka. Krásný děj. Viděla jsem i filmové zpracování a mohu říct, že přesně tito herci mi tam vyhovovali. Velice čtivé a oddechové...❤

vodopad152
29.09.2016

Kniha se mi líbila i když jsem už před tím viděla film. Byla to dojemná kniha. Asi popravdě nemám co vytknout.

kyticka152
03.09.2016

Knížka byla dokonalá. První den jsem přečetla hned 100 stránek a nemohla se nabažit příběhu. Pak začala škola a já si nenašla čas k dočtení knihy. Naštěstí přišel víkend. Dočetla jsem všech ostatních 80 stránek a byla jsem tak nadšená, že jsem nemohla dát nic jiného než 5 hvězdiček. Rozhodně doporučuji k přečtení!