Kam jsi odešla

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky. Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti. Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242836/kam-jsi-odesla-SSk-242836.jpg 3.9478

Jestli zůstanu 2.

Vydáno, Yoli

Where she went, 2011

Kniha Kam jsi odešla

medvídě

Může obsahovat spoiler:
Tento příběh je vyprávěn z pohledu Adama, tři a půl roku po nehodě, tři roky po ztrátě Mii. Ne, Mia nezemřela, po probuzení, terapiích a rehabilitacích se vrátila zpět do normálního života. Tedy skoro. Odešla do New Yorku na Juilliard a ze dne na den se přerušila s Adamem veškeré spojení - nebrala mu telefon, neodpovídala na maily.
Tři roky poté se Adam se svou rockovou skupinou ocitá v New Yorku. Stala se z něj známá osobnost, ale jeho osobní život nestojí za nic. Vlastně je tím ovlivněn i vztah se členy kapely - bydlí jinde, než zbytek členů, rozhovory jsou poskytovány individuálně ... Sám bere prášky na uklidnění, kouří, trpí nespavostí ... Má odletět do Londýna na propagaci alba, které mimo jiné napsal po rozchodu a celou jeho kapelu to vyzvedlo do výšin slávy, ale po výbuchu s jednou reportérkou má odletět až následující den. Při cestě do hotelu se ale náhodou ocitne na vystoupení mladé cellistky - Mii, která si jej po koncertě pozve k sobě do zákulisí a tím začíná jejích dlouhý večer, který se zpočátku skládá ze zdvořilostních frází, následného poznávání tajemných zákoutí a oblíbených Miiných míst až po přespání u ní doma. Druhý den se stane to, na co Adam celou tu dobu čekal - zjištění, proč se s ním Mia rozešla.

Dost času jsem si říkala, o čem to vlastně čtu - temné myšlenky dvacetiletého kluka. Objevují se tam i vzpomínky na minulost, nebo děj předešlé knihy, ale nejvíce mě bavil asi až konec knihy. Přemýšlela jsem o 4*, ale tohle je max na ty 3.

Magič

Ještě více o ničem příběh, vlastně mezi Adamem a Miou mi přijde, že nebylo nic řečeno. Všechny záhady zůstávají záhadami. Jestli bude další pokračování, nechám si ho ujít.

patricia8137

Musím sa priznať, že romantické knihy pre mládež nie sú mojím obľúbeným žánrom, veľmi ich nevyhľadávam, ale keďže som prečítala prvý diel Jestli zustanu (potrebovala som si oddýchnuť od detektívnych thrillerov), tak som siahla aj po tejto knihe. Kniha sa mi páčila, bolo to príjemné oddychové čítanie. Autorka Gayle Forman a jej ďalšie knihy si určite nájdu miesto v mojej zbierke kníh. Určite po nich ešte siahnem aj v blízkej budúcnosti.

Domča153

Za mě tedy kniha bohužel ne. Nevím proč ani se mi dobře nečetla a příběh mi nesedl. Dočetla jsem ji jen ze zvědavosti.

švédka538

Krásné pokračování k příběhu Jestli zůstanu, které jsem si nemohla nepřečíst...a udělala jsem dobře. Je to konec který jsem potřebovala. Přečteno jedním dechem...

Laf

Zajímavé pokračování příběhu z pohledu Adama. Taky hodně nabité emocemi. Cesty, kterými se oba ubírali během let odloučení, je mohly zavést jinými směry, proto jsem ráda, že konec byl předvídatelný a jejich cesty se zase sešly.

Simi23708

Opravdu nevim co tahle knížka měla za význam.Podle mě se tam řešilo jen to jak je Adam na tom špatně ohledně kouření a prášku na nervy.Cekala jsem i pohled Mii a něco ze se daji romanticky dohromady a ne ze se tam bude jen Adam tahat po koncertech a v podstatě jsme se nic nedozvedeli.Kniha mě zklamala.

katka-kacav3318

O něco slabší než jednička, ale velice se mi to líbilo.